Skocz do zawartości

LeSzczurek

Użytkownik
 • Zawartość

  565
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana LeSzczurek w dniu 17 Grudzień 2014

Użytkownicy przyznają LeSzczurek punkty reputacji!

O LeSzczurek

 • Tytuł
  Ekspert

Informacje profilowe

 • Płeć
  Nie określono

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. LeSzczurek

  Revolution Gaming (aka ToS)

  Nie jesteś podłączony do bazy danych, a więc serwer automatycznie się wyłącza.
 2. LeSzczurek

  Revolution Gaming (aka ToS)

  No siemka. Wiem, parę rzecz było do D i jeszcze głębiej - ale działało xD
 3. LeSzczurek

  Revolution Gaming (aka ToS)

  Witam. Wystawiam Wam dzisiaj mapę, którą sam osobiście stworzyłem od zera. Mapa zawiera wiele elementów DM oraz Freeroam, troszkę RP, Trucka itd. Głównymi atrakcjami serwera są: RaceDM i Counter-Strike. RaceDM to znają wyjadacze MTA, a Counter-Strike to powiedzmy.. próba przeniesienia CS'a do SA-MP. Wyszło nawet, ale jak to wiadomo - nigdy nie dorówna to prawdziwej grze. Mapa zawiera elementy poprzedniej wersji gamemodu, na które mam zgodę. Wystawiam ją dlatego, że nie jest mi potrzebna już - nie pawnuję. Uprzedzam, że za chwilę rozpocznie się lawina hejtu od kilkunastu/dziesięciu osób - więc proszę moderatorów o sprawiedliwe kary. Sama mapa nie zawiera bazy danych - nie posiadam jej. Mapa zawiera nieznany mi błąd, który powoduje crash kompilacji - jak ktoś znajdzie to super Ogólnie nie napisałem do niej jakiegoś poradnika, więc lepsi programiści na pewno sobie z tym poradzą - czytając kod. Mapa nie jest jakoś hiperekstra - zawiera wiele niedociągnięć, które nie zostały naprawione, na pewno trzeba ją zoptymalizować - ale to już zajmą się tym Ci, którzy będą chcieli Zezwalam na wszystko, prócz rozpowszechniania bez mojej zgody i zmiany autora gamemodu. Tutaj wrzucam paczkę z całą mapą: DOWNLOAD
 4. LeSzczurek

  Jak TimeLeft ?!

  Robisz sobie textdraw (TextDrawCreate) Potem sobie sobie zmienne: new minutes = 3; new seconds = 0; Potem robisz sobie timer: SetTimer("Countdown", 1000, 0) Potem robisz sobie callback: forward Countdown(); public Countdown() { new str[10]; if(minutes > 0) { if(seconds > 0) { seconds --; SetTimer("Countdown", 1000, 0); } else { minutes --; seconds = 59; SetTimer("Countdown", 1000, 0); } format(str, sizeof str, "%02d:%02d", minutes, seconds); TextDrawSetString(twojTextdraw, str); TextDrawShowForAll(twojTextdraw); } else { if(seconds > 0) { seconds --; SetTimer("Countdown", 1000, 0); format(str, sizeof str, "%02d:%02d", minutes, seconds); TextDrawSetString(twojTextdraw, str); TextDrawShowForAll(twojTextdraw); } else { SendClientMessageToAll(-1, "Czas się skończył!"); } } return 1; } E voila!
 5. LeSzczurek

  Tworzenie frakcji

  Raczej banał. Tworzysz sobię zmienną dla gracza: FrakcjaSteps[MAX_PLAYERS]; W OnPlayerConnect: FrakcjaSteps[playerid] = 0; Tworzysz komendę, a w niej: if(FrakcjaSteps[playerid] == 0) // Tutaj pobierasz nazwę, skrót i kasę { FrakcjaSteps[playerid] ++; SendClientMessage(playerid, -1, "Zapisano nazwę frakcji, skrót oraz ilość pieniedzy. Wpisz komendę ponownie, aby zapisać dalsze informacje."); } else if(FrakcjaSteps[playerid] == 1) // Tutaj pobierasz dalsze informacje { FrakcjaSteps[playerid] ++; SendClientMessage(playerid, -1, "Zapisano dalsze informacje. Wpisz komendę ponownie, aby zapisać pozycję."); } else if(FrakcjaSteps[playerid] == 3) // Tutaj pobierasz pozycję gracza { FrakcjaSteps[playerid] = 0; SendClientMessage(playerid, -1, "Wszystkie dane zostały pomyślnie zapisane. Frakcja została utworzona."); } Ale raczej wygodniej byłoby zrobienie tego w dialogu. Tzn. tworzysz dialog gdzie możesz uzupełnić wszystkie dane, a na końcu jest "Zapisz dane" i tyle.
 6. LeSzczurek

  Po gmx serwer się zawiesza

  Podaj nam kod z OnGameModeInit to poszukamy błędu.
 7. LeSzczurek

  Client SA-MP

  Sam go zapytaj Nie wiem czy umie, wiem że dobrze kodzi w Pawn, ale czy dobrze w C++, kiedyś napisał program do przechwytywania pakietów z SA-MP więc raczej by może umiał.
 8. LeSzczurek

  Client SA-MP

  No to musicie się zapoznać jak konstruować połączenia pomiędzy graczami. Jak dołączać do sesji i jak wszystkich obsłużyć. Potem to przełożyć na kod. Synchronizacja to rzecz najtrudniejsza, więc potrzeba ogromnej wiedzy na ten temat. Ogólnie bardzo dużo pracy, ale przy sile zespołu wszystko da się zrobić
 9. LeSzczurek

  Client SA-MP

  Potrzeba ci szerokiego zakresu wiedzy z C++ oraz bibliotek odpowiadających za połączenia internetowe. Potem oczywiście dochodzi super matma i projekt całego klienta. Takie rzeczy robi się miesiącami. Ale jak się uprzesz, to naucz się porządnie C++, a potem możesz jechać. Powodzenia ! Jeżeli zaś chodzi ci bardziej na "serwerze" to polecam MTA. Przygotuj sobie wszystkie modele z North Yankton i potem je po prostu wgraj. Następnie to wszystko zakodź i uruchom, tada - można grać.
 10. LeSzczurek

  Problem z blipami

  Przydzielanie drużyn mam jeszcze wcześniej i to działa - widzę to w grze + przed chwilą printowałem i wyszło, że drużyny zostały poprawnie przydzielone. EDIT2: No niestety to nie wina drużyn, jakieś inne propozycje?
 11. LeSzczurek

  Problem z blipami

  @UP, twój sposób jest jeszcze bardziej zagmatwany. Po co mam przypisywać ID graczy do tablicy, skoro mi to załatwia pętla for (lub foreach) O ile widzę z dokumentacji SA-MP: (playerid, showplayerid, color) playerid The player that will see the player's changed blip/nametag color showplayerid The player whose color will be changed color New color. Set the alpha to 00 for an invisible blip. podkładając pod to w moim kodzie: (playerid, showplayerid, color) x The player that will see the player's changed blip/nametag color b The player whose color will be changed 0x657E9400 New color. Set the alpha to 00 for an invisible blip. Gracz x (z pierwszej pętli), który jest w drużynie TEAM1 widzi zmieniony na przezroczysty blip gracza b (z drugiej pętli), który jest w drużynie TEAM2. Jeżeli odwrócić to, to będzie: Gracz b (z drugiej pętli), który jest w drużynie TEAM2 widzi zmieniony na przezroczysty blip gracza x (z pierwszej pętli), który jest w drużynie TEAM1. No gdzie ja mam błąd? Na logikę, nawet tłumacząc kod na pseudokod - wszystko powinno być w porządku: Wyszukałem dwóch graczy z drużyny TEAM1 (pętla pierwsza) i dla nich wykonuję dwa razy pętlę drugą (bo tyle znalazłem graczy z drużyny TEAM2). W pętli drugiej, przy każdym jej wykonaniu jest ID gracza z drużyny TEAM2. Dla każdego z nich osobna wykonuje się schowanie blipa każdego gracza z pętli pierwszej (TEAM1) No kurde, pomóżcie bo nie kumam o co chodzi?
 12. LeSzczurek

  Problem z blipami

  Siemka. Mam sobie czterech graczy. 2 graczy na team. Chcę osiągnąć, aby gracze z teamu pierwszego nie widzieli na radarze graczy z teamu drugiegu i wice wersa. Zrobiłem tak: if(pInfo[x][Team] == TEAM1) // tu pętla oczywiście { foreach(new b : Player) { if(pInfo[b][Team] == TEAM2) { SetPlayerMarkerForPlayer(x, b, 0x657E9400); // dr1 nie widzi dr2 SetPlayerMarkerForPlayer(b, x, 0x7A652E00); // dr2 nie widzi dr1 } } } Problem w tym, że tylko jedna drużyna nie widzi przeciwnej, a druga już tak - nie wiem jak temu zaradzić. Proszę o pomoc?
 13. LeSzczurek

  error

  Może po prostu nie ma pliku PGD/config ?
 14. LeSzczurek

  y_timers problem

  Cześć, stworzyłem sobie timer: new x = 2; new y = 3; new z = 4; new array[3] = {x, y, z}; defer GoTimer(array, sizeof(array)); i mam błędy: must be a constant expression; assumed zero w linii: new array[3] = {x, y, z}; Co robię źle? PS. X, Y, Z muszą być dynamiczne.
 15. LeSzczurek

  error

  Spróbuj może: #include ""prefix"/config"
×