Skocz do zawartości

vRage

Użytkownik
 • Zawartość

  17
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez vRage

 1. vRage

  C++ i dziedziczenie

  Witaj. Osoba **Tab jest wskaźnikiem na wskaźnik (lub inaczej tablicą zawierająca wskaźniki), czyli w Twoim przypadku należałobyzmienić wspomniane Osoba *Tab na Osoba *Tab[] jeśli w chwili kompilacji znasz rozmiar tej tablicy lub na Osoba **Tab jeśli rozmiar ma być dynamiczny ( tj. nie znasz go na etapie kompilacji) i wtedy w trakcie wykonywania programu dynamicznie zaalokować pamieć za pomocą funkcji malloc lub calloc new. Jeśli już uporałbyś się z tym, to warto wspomnieć że może wystąpić jeszcze jeden problem, prototyp twojej funkcji to void DodajOsobe(Osoba & wzor); co oznacza że jako parametr przyjmuje ona REFERENCJE na osobę, dlatego aby dodać taką osobę do Twojej tablicy należałoby dokonać konwersji referencji na wskaźnik. O ile dobrze pamiętam moźna to uzyskać w taki sposób. Osoba *wskaznik_na_osobe = &referencja_na_osobe; pozdro. EDIT: Pomyłka, to jest C++ a nie C, więc można i powinneneś użyć new zamiast malloc/calloc.
 2. Czy to nie to samo co dodanie rekordu A wskazującego na ip serwera vps? Tak jak napisałem, nie działa. Doczytałem, że należy coś ustawić w virtualhost'ach już po stronie serwera ale coś nie moge ogarnąć co i jak. Domena działa tylko pod strone internetową natomiast dalej nie działa w sampie.
 3. Witam, Czy mógłbym prosić jeszcze o instrukcję jak podpiąć domene pod takowego vps'a żeby jednoczesnie domena wywoływała strone przy wpisaniu w przeglądarke oraz żeby możliwe było połączenie z serwerem sa-mp podając ją zamiast adresu ip. Dodam tylko, że sam rekord A DNS z domeny wskazujący na ip vps'a nie działa. Z góry dziękuje za odpowiedź. pzdr
 4. vRage

  Edit Object

  Jak mogłem na to nie wpaść, dzięki wielkie i sorki za fatygę. Temat do zamknięcia/usunięcia.
 5. vRage

  Edit Object

  Czołem. Mam problem z funkcją EditObject, mianowicie wg. http://wiki.sa-mp.com/wiki/EditObject, mój kod, który w dużym uproszczeniu przedstawia się tak. OnGameModeInit Obiekt[id] = CreateDynamicObject(ObiektInfo[id][oID], (ObiektInfo[id][oPosX]+3), ObiektInfo[id][oPosY], (ObiektInfo[id][oPosZ] +1), 0, 0, 0, ObiektInfo[id][oVir], ObiektInfo[id][oInt],-1, 250.0); Komenda EditObject(Obiekt[nr]); powinna edytować obiekt "Obiekt[id]", jednak tak się nie dzieje. Dodam, że jeżeli użyje EditObject(p); gdzie p to po prostu id obiektu, pobrane za pomocą SelectObject, wszystko działa OK. Chodzi mi o to, żeby była możliwość edytowania właśnie tego KONKRETNEGO Obiekt[nr] bez patrzenia na jego id z samp. Nie wiem czy ja coś źle robie, czy po prostu takiej możliwości nie ma. pozdrawiam.
 6. vRage

  Text Draw

  Czyli wysokość textdrawu wynosi 0, http://wiki.sa-mp.com/wiki/TextDrawLetterSize w skrócie : zmień: TextDrawLetterSize(forum, 1.3, 0.0); na TextDrawLetterSize(forum, 1.3, TUTAJ_WYSOKOSC_JAKA_MA_MIEC_TD);
 7. vRage

  Młotek

  Spróbuj wyciągnąć coś z tego http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=274402 Zasada podobna z tym że jeżeli wykryje młotek naprawia zamiast uszkadzać pojazd. pozdrawiam.
 8. vRage

  Problem z AC WEAPON

  Dalej to samo. Player 0 has been banned. Weapon logic: 102, Weapon: 30, ammo: 89
 9. vRage

  Problem z AC WEAPON

  Witam. Mam taki kod wykonujący się co pół sekundy: for(new nr=0; nr<13; nr++) { new idbroni[13]; new amunicja[13]; GetPlayerWeaponData(i, nr, idbroni[nr], amunicja[nr]); if(idbroni[nr] > 0 && idbroni[nr] < 46) { if(amunicja[nr] > 0 && ACBron[i][idbroni[nr]]==false) { bBan(i); return 1; } if(ACBron[i][idbroni[nr]]==true && ACAmmo[i][idbroni[nr]]!=amunicja[nr]) { ACAmmo[i][idbroni[nr]]=amunicja[nr]; ACUsunBron(i,idbroni[nr]); ACDajBron(i,idbroni[nr],amunicja[nr]); } } } Wszystko działało by dobrze, gdyby nie fakt że po dodaniu broni i oddaniu strzału dostajemy bana (bron "legalnego" źródła za która nie banuje przed oddaniem strzału) Czy ktoś ma jakiś pomysł? pozdrawiam, z góry dziękuję.
 10. vRage

  Komenda na nick

  C:\Users\Dawid\Desktop\Poradniki itp\Moje skrypty\baza wodna by akszyt.pwn(146) : warning 225: unreachable code C:\Users\Dawid\Desktop\Poradniki itp\Moje skrypty\baza wodna by akszyt.pwn(154) : warning 225: unreachable code C:\Users\Dawid\Desktop\Poradniki itp\Moje skrypty\baza wodna by akszyt.pwn(163) : warning 225: unreachable code Linijki 146 i 154 : http://wiki.sa-mp.com/wiki/MoveObject - popatrz jakie tu masz parametry a jakie u siebie (brakuje ci) i to samo w linicje 163 http://wiki.sa-mp.com/wiki/SetPlayerPos - tutaj masz 1 parametr za dużo //-------------------//
 11. vRage

  Wróć

  No to co podałeś powyżej, w OnDialogResponse dla dialogid == DIALOG_LEGALNE oraz dialogid ==DIALOG_PRZELADOWANE oraz dialogid == DIALOG_NIELEGALNE musisz stworzyć "odpowiedzi" i tam po prostu dla if(!response) - czyli opcji "wróć" w tym przypadku, wyświetlasz poprzedni dialog (ten do którego ma wracać) .
 12. vRage

  Wróć

  A utworzyłeś odpowiedzi dla dialogów : -DIALOG_LEGALNE -DIALOG_PRZELADOWANE -DIALOG_NIELEGALNE
 13. vRage

  case 0,1,2,3

  Cześć, co wgle chcesz uzyskać? funkcja "strcat" łaczy ze soba string'i- w tym przypadku 'b' to : "TestTest" (?), więc nie ma tu żadnych "casów" bo jest tylko jedna opcja na liście. Aby pojawiło się kilka opcji, po prostu oddzielamy je "\n", w wielkim skrócie : ShowPlayerDialog(playerid,DIALOG_PRZELADOWANE,DIALOG_STYLE_LIST,"Przełowany Towar", "Towar1 \nTowar2 \nTowar3 \nTowar4", "Załaduj", "Wróć"); Da nam kolejno(przy tworzeniu odpowiedzi na dialogi) : Towar1 - case 0, Towar2 - case 1, Towar3 - case 2, Towar4 - case 3 Mam nadzieję że dobrze zrozumiałem. pozdrawiam.
 14. vRage

  Problem z komendą dodającą do frakcji...

  Może napisz jak to rozwiązałeś, żeby ktoś mógł skorzystać, zamiast zaczynać nowy temat :) pozdrawiam
 15. vRage

  [ROZWIĄZANY]jak wylaczyc respawn aut

  Zapoznaj się: http://wiki.sa-mp.com/wiki/AddStaticVehicle 2 ostatnie parametry to kolory. Czas respawnu można ustalać w : http://wiki.sa-mp.com/wiki/AddStaticVehicleEx pozdrawiam
 16. vRage

  Problemy przy komplikacji

  Istnieje już zmienna PlayerName, po prostu usuń z linijek 2770 oraz 11886 : PlayerName[MAX_PLAYER_NAME] //---------------------// Niezdefiniowano "PlayerName" Użyj funkcji pobierającej nick z mapy a jezeli takowej nie masz : new PlayerName[MAX_GRACZY][MAX_PLAYER_NAME]; GetPlayerName(playerid,PlayerName[playerid],MAX_PLAYER_NAME); //-----------------------// Niezdefiniowano "playerId" Najprawdopodobniej pomyliłeś się i dałeś duże "I" w playerid pozdrawiam.
 17. vRage

  Anty cheat pod Honest

  Czołem. Jak może niektórzy wiedzą ac w honest nie jest perfekcyjny (właściwie nawet nie blisko perfekcji)... głownie chodzi mi o spawnowanie broni + anty cheaty/zabezpieczenia których brakuje. Nie koniecznie muszą to być gotowe kody , raczej pomysły, ew. nazwy funkcji jakie wykorzystać (bo ja już się troche poddałem...), resztę sobie mogę napisać sam. Oczywiście jeśli uda mi się, podziele się na forum. 1. Anty weapon (za pomocą np. s0bka możemy zespawnować broń, wyjść za pomocą /q,a po ponownym zalogowaniu mamy broń, bo zapisała się ona do przedmiotów) - czy ktoś ma jakiś pomysł/sposób, jak przed czymś takim zabezpieczyć? 2. Anty airbrk - kiedyś widziałem na forum sa:mp tego typu anty chat (APAB), jednak link wygasł i od tamtej pory nie moge znaleść nic porządnego. Prosiłbym o link jesli ktoś ma, lub o jakis sposób, jak to wykryć. 3. Jak zabezpieczyć się przed crashami serwera przez "bad tuning". Czy da się ten tuning kontrolować za pomoca funkcji jakiejś? Jeśli tak to jakiej. Z góry dziękuję za każda pomoc, pzdr.
×