Skocz do zawartości

AgeDee

Użytkownik
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O AgeDee

 • Tytuł
  Obserwator

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. AgeDee

  OnPlayerDeath i problem z wykrywaniem śmierci

  Ok. Problem rozwiązany. Chodziło o to, że najpierw miałem kills[killerid] +=1; a potem deaths[playerid] += 1; i jeżeli killerid był INVALID_PLAYER_ID to skrypt "wychodził" z OnPlayerDeath i nie wykonywał dalszego kodu (deaths[playerid] += 1;). Dlatego nie zaliczało mi śmierci, mimo że wyświetlała się ikonka na kill liście (SendDeathMessage(killerid,playerid,reason); << ta funkcja była na samym początku, wiec wykonywała się jako pierwsza po śmierci.)
 2. AgeDee

  OnPlayerDeath i problem z wykrywaniem śmierci

  Mam to i działa, ale to nie o to chodzi, bo jeżeli dam gdzieś dalej np deaths += 1; to mi nie dodaje do tej zmiennej.
 3. Cześć. Mam mały problem, a mianowicie, public OnPlayerDeath nie wykrywa mi śmierci jeżeli była spowodowana np upadkiem, wybuchem z własnej broni... Jeżeli jednego gracza zabija drugi to działa. Czy to normalne? Na stronce jako "reason" podawane jest m.in. upadek z wysokości, a u mnie nawet tego jako śmierć nie zalicza. O co chodzi? Jest to skrypt, a może to ma być gamemode?
 4. AgeDee

  Tablica ze stringiem

  TAAK! Dzięki!! O to dokładnie mi chodziło! Wielkie dzięki.
 5. AgeDee

  Tablica ze stringiem

  Próbowałem i dalej to samo albo wcale nie działało. Tak BTW to chyba jako jedyny zrozumiałeś o co mi chodzi.
 6. AgeDee

  Tablica ze stringiem

  Chciałbym podkreślić, że może trochę nie widać tego od razu, ale chodziło mi o tablicę ze stringów. Zwykła tablica to tab[x], a mi chodzi o to, aby powstało powiedzmy 20 zmiennych typu string
 7. AgeDee

  Tablica ze stringiem

  Hej! Chcę zrobić tablicę przechowującą stringi, który jest umieszczany tam przez komendę, a potem przez inną komendę odczytywany i wyświtlany. Próbowałem zrobić coś w stylu : new string[x][y] gdzie x to długość stringu,a y to liczba zmiennych. Niby się kompiluje i coś tam działa, tylko że napisy nie wyświetlają się całe, albo od połowy. Enumy testowałem - to samo. Skryptuję SAMP od soboty, ale kiedyś już ogarniałem temat i programuję czasem w c++, pascal, bascom, JS, wiec mniej wiecej ogarniam.
 8. AgeDee

  Pętle i problem z ich działaniem

  Orymir dzięki za dobrą radę! Ten skrypt już zostawię w spokoju, bo jak mówisz że słaby to wierzę Ci na słowo bo sam teraz dochodzę do tego wniosku. Pomysł miałem ze strony pawn wiki dlatego myslałem ze jest ok. Teraz zająłem się trochę innym, ale chyba tez anuluje bo też wymaga wczytania pliku, a nawet wielu, tyle że nie ma tyle danych i są w jednej linii, a nie w kilku. Ok jeszcze raz dzięki za pomoc
 9. AgeDee

  Pętle i problem z ich działaniem

  hmmm ok ok to spróbuję zrobić to w 2 pętlach bo niżej nie zejdę. Jedna pętla jest od czytania pliku txt a druga zapisuje do stringu odpowiednie dane trzecia odpowiadała ilości cykli a było ich 8, ale to muszę jakoś sklecić inaczej. Może jakoś na ifach mi się uda. if (strcmp("/test1", cmdtext, true, 10) == 0) { new string[64]; // Create the string to store the read text in new File:example = fopen("samochody.txt", io_read); // Open the file //new Float:x, Float:y, Float:z, Float:idf; //new Float:axis; //new c1, c2; new id, i; while(fread(example, string) && i < 1) //reads the file line-by-line { new xyz[128]; new idx, cykl; i++; // SendClientMessage(playerid, 0xFFFFFF, "Pierwsza linia wczytana, zmiennie stworzone"); for(cykl = 0; cykl < 7 cykl++) { new form[128]; format(form,sizeof(form), "cykl nr: %d, idx: %d, znak: %d, xyz: %s", cykl, idx ,idx + cykl*11, xyz); SendClientMessage(playerid, 0xFFFFFF, form); for(idx = 0; idx <= 9; idx++) { xyz[ idx ] = string[ idx + cykl*11 ]; } } fclose(example); return 1; } Macie ten kod. Pewnie trudny do zrozumienia przez kogoś innego, bo to jest tak po mojemu. w pliku txt jest w każdej linii 0000000000|0000000000|00... - zamiast zer są dane jest 8 kolumn i na piątej się skrypt wyłącza. W pawno robię od 3 dni dlatego trochę lipa. Na pewno to się da zrobić w mysql albo jeszcze inaczej, ale ja chciałem zrobić w tekstowym, bo to jest taka jakby wersja beta w celach edukacyjnych.
 10. Siema! Mam problem, a może raczej pytanie co do pętli. Jak to jest z pętlami w pętlach. Ile może ich być i czy jest ograniczone jakoś ilość wykonań tych pętli. Zrobiłem pętle w pętli, która jest w innej pętli i mam problem bo gdy pętle mają ilość wykonań powyżej ok 5 to skrypt przerywa pracę. Jest na to jakiś sposób czy kombinować aby zrobić tylko 2? Jestem początkujący w pawno więc jeśli jest takie ograniczenie to nie wiem o nim nic bo w sieci nic nie znalazłem na ten temat.
×