Skocz do zawartości

Cliff32

Użytkownik
 • Zawartość

  261
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Zawartość dodana przez Cliff32

 1. Cliff32

  [ROZWIĄZANY]Konwertowanie z .pwn do .map

  Otwierasz plik .pwn programem pawno, kopiujesz z niego obiekty, wklejasz tu http://www.convertffs.com, konwertujesz na MTA.
 2. Cliff32

  [ROZWIĄZANY]Odczyt imienia i nazwiska DJSon

  Zamiast: nazwisko = dj(PlayerPath(playerid), "Dane/Nazwisko");daj format(nazwisko, sizeof(nazwisko), dj(PlayerPath(playerid), "Dane/Nazwisko"));z imię to samo.
 3. Cliff32

  komenda /stats

  Można zrobić na kilka sposobów. Łatwiejszy to utworzenie nowego stringu i w zależności od warunku zapisać w nim odpowiedni ciąg znaków np. new plecgracza[10]; if(Gracz[playerid][Plec] == 1) { format(plecgracza, sizeof(plecgracza), "Mężczyzna"); } else if(Gracz[playerid][Plec] == 2) { format(plecgracza, sizeof(plecgracza), "Kobieta"); } Drugi sposób to operator trójargumentowy dla mnie wydaje się on trudniejszy. format(str, sizeof(str), "%s", (Gracz[playerid][Plec]) ? ("Mężczyzna") : ("Kobieta")
 4. Cliff32

  Łączny czas gry

  Najoptymalniej to pewnie zapisać godzinę wejścia na serwer i od godziny wyjścia z serwera odjąć godzinę wejścia i ten czas zapisać do bazy.
 5. Cliff32

  paintjob+color = only paintjob

  A spróbuj ustawić ręcznie kolor wpisz np 226 (zielony) i spr. bo może coś ze zmiennymi jest nie tak albo daj dwa razy ChangeVehicleColor.
 6. Cliff32

  paintjob+color = only paintjob

  Ja u siebie mam te 2 linijki od razu po CreateVehicle a nie w OnVehicleSpawn i mi działa
 7. Cliff32

  Drzwi w interiorze

  CreateDynamicObject(modelid, Float:x, Float:y, Float:z, Float:rx, Float:ry, Float:rz, worldid = -1, interiorid = -1, playerid = -1, Float:streamdistance = STREAMER_OBJECT_SD, Float:drawdistance = STREAMER_OBJECT_DD); Podstaw sobie. //edit CreateDynamicObject(1504, 371.25708, 166.67732, 1007.38232, 0.00000, 0.00000, 0.00000, TUTAJ_WORLD); - drzwi zamkniete
 8. Cliff32

  Drzwi w interiorze

  Musisz stworzyć dwa obiekty drzwi w różnych wirtualworld. Polecam do tego plugin Streamer i funkcję CreateDynamicObject w niej możesz ustawić wirtualworld dla obiektu. http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=102865 Później żeby je otworzyć używasz funkcji MoveDynamicObject.
 9. Cliff32

  Pracownicy i grupy

  stock IsPlayerInUidGroup(playerid, groupuid) { for(new groupid; groupid != MAX_PRAC; groupid++) { if(praco[playerid][groupid][teamid] == groupuid) return groupid; } return false; } groupid i teamid to to samo???? Dobrą wartość zwraca Ci ta funkcja? I raczej ten 2 argument to jest bez potrzeby...
 10. Cliff32

  Pracownicy i grupy

  Jak dobrze zrozumiałem to w praco[playerid][tym_enumie] musisz dodać przy teamid np. [3] jak chcesz max 3 grupy czy 4, 5, 6.
 11. Cliff32

  TextDraw z podglądem modelu źle się wyświetla

  Przepraszam a tym kodem to co ty chciałeś wyświetlać?
 12. Cliff32

  DJSon problem!

  ResetPlayerMoney(playerid); GivePlayerMoney(playerid, players[playerid][pCash]); Po co resetujesz pieniądze a dalej ustawiasz? Spójrz na OnPlayerUpdate... Kasa się zapisuje do pliku?
 13. Cliff32

  System głodu.

  Ta linijka jest dobra, chyba że nie masz new Text:Glod[MAX_PLAYERS]; Pokaż jedną wyżej i jedną niżej. Masz jakiś błąd w pętli pewnie bo nie zawsze kompilator pokazuje dobrą linijkę, czasem jest to troszkę wyżej np. brak klamry.
 14. Cliff32

  Błędy w poprawnie napisanym gm

  A z czego chcesz losować jak nie masz PosSpawnu?
 15. Cliff32

  System głodu.

  W globalnym też można ale jest już gorzej bo ktoś może wejść do gry i za 10 sekund może mu spaść 1%, niby nic nie strasznego ale ja myślałem takim tokiem.
 16. Cliff32

  System głodu.

  Żeby zrobić zmniejszanie głodu to robisz timer graczowi np. w OnPlayerConnect czy OnPlayerSpawn czy po zalogowaniu a w tym publicu który wywołujesz timerem odejmujesz głodu i korzystasz z TextDrawSetString i aktualizujesz textdraw.
 17. Cliff32

  Błędy w poprawnie napisanym gm

  new Ranga = RangaAdmina[playerid]; w publicu OnPlayerSpawn? Zrób sobie samo albo new Ranga albo new RangaAdmina bez niczego więcej.
 18. Cliff32

  Blokada użycia komend podczas misji

  Jak masz w kodzie tą linijkę: GameTextForPlayer(playerid,"~r~PRZYJACIELSKI DM WLACZONY", 5000,3); to zamień ją na tą: SetTimerEx("Napisy", 5000, false, "i", playerid); później daj gdzieś poza kodem forward Napisy(playerid); public Napisy(playerid) { GameTextForPlayer(playerid,"~r~PRZYJACIELSKI DM WLACZONY", 5000,3); return 1; }
 19. Cliff32

  Blokada użycia komend podczas misji

  "Mam problem ponieważ zrobiłem skrypt na "misje"" Zrobiłeś taki skrypt a prostego timera nie umiesz zrobić? Ktoś tu kłamie. Możesz też zrobić linijkę odstępu (~n~): GameTextForPlayer(playerid,"~r~JAKO PIERWSZY DOTRZYJ DO NAUKI JAZDY W LV!~n~~r~PRZYJACIELSKI DM WLACZONY",5000,3);
 20. Cliff32

  Blokada użycia komend podczas misji

  Musisz użyć timera żeby drugi tekst pojawił się dopiero gdy ten 1 skończy się czyli dopiero po 5 sekundach. 2. public OnPlayerText(playerid, text[]) { if(MissionSwitchPerPlayer[playerid] == true) { if(strcmp("/lv", cmdtext, true) == 0) { SendClientMessage(playerid, -1, "Nie możesz ponieważ jesteś na misji."); return 0; } } return 0; }
 21. Cliff32

  [ROZWIĄZANY]Progress Bar - 26 errors

  A include sobie wklepałeś do pawno? https://github.com/Southclaw/PlayerProgressBar/blob/master/playerprogress.inc Szczerze powiedziawszy ja też miałem z tym mały problem...
 22. Cliff32

  [ROZWIĄZANY]Run time error 19: "File or function is not found

  Nie brakuje Ci przypadkiem pliku "MSVRC100.dll"? Miałem to samo tylko że, ze streamerem od razu po przejściu na Windows 7, biblioteki nie zdążyły się zainstalować. To powinno pomóc http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=40784
 23. Cliff32

  Naprawa błędy: error 017: undefined symbol "playerid"

  W publicu unfreeze nie masz argumentu playerid. Zrób to tak: http://wklej.org/id/1781862/txt/
 24. Cliff32

  Komenda na edycje objektu

  EditDynamicObject(playerid, bank[bankid][object]); reszta niepotrzebna w tej komendzie. Tą funkcją przechodzisz do edytowania obiektu, wyświetlają Ci się na ekranie takie przyciski. Teraz korzystasz z tego publica: public OnPlayerEditDynamicObject(playerid, objectid, response, Float:x, Float:y, Float:z, Float:rx, Float:ry, Float:rz) public OnPlayerEditDynamicObject(playerid, objectid, response, Float:x, Float:y, Float:z, Float:rx, Float:ry, Float:rz) { if(response == EDIT_RESPONSE_UPDATE) { SetDynamicObjectPos(objectid, x, y, z); SetDynamicObjectRot(objectid, rx, ry, rz); } else if(response == EDIT_RESPONSE_CANCEL) { SetDynamicObjectPos(objectid, GetPVarFloat(playerid, "EditObjOldX"), GetPVarFloat(playerid, "EditObjOldY"), GetPVarFloat(playerid, "EditObjOldZ")); SetDynamicObjectRot(objectid, GetPVarFloat(playerid, "EditObjOldRotX"), GetPVarFloat(playerid, "EditObjOldRotY"), GetPVarFloat(playerid, "EditObjOldRotZ")); } } } else if(response == EDIT_RESPONSE_FINAL) { tutaj zapisujesz pozycje bankomatu do mysql x,y,z,rx,ry,rz } }
 25. Cliff32

  Nowe obiekty ?

  Chociażby filterscript o nazwie stunt_island
×