Skocz do zawartości

NataszaDev

Użytkownik
 • Zawartość

  48
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez NataszaDev

 1. NataszaDev

  Witam.

  Witam. Mam na imię Natasza, jestem nastoletnią (17 :P) programistką C# i Pawn. Forum to polecił mi pewien znajomy. Mam nadzieję, że pokażę się wam od tej dobrej strony. Przepraszam jeżeli zły dział, jestem tu nowa, więc proszę moderatorów o przeniesienie. Pozdrawiam ;)
 2. Całkiem niezły poradnik. Doceniam wysiłek wymagany do jego napisania. :)
 3. NataszaDev

  Problem z a_http

  Nie mogę pomóc, aczkolwiek mogę coś poradzić. Nie męcz się z dennym http które już dawno wyszło z użycia, użyj MySQL.
 4. NataszaDev

  [Inne] Licznik klamer

  Co chcesz przez to powiedzieć?
 5. NataszaDev

  [Inne] Licznik klamer

  Jednoznacznie mogę stwierdzić, że skrypty do liczenia klamer nie są tak naprawdę nikomu potrzebne, nawet mniej zaawansowanym użytkownikom. Dzieje się tak dlatego, że takie skrypty są nieporęczne, o wiele łatwiej i szybciej będzie wkleić kod na przykład na codeGenerators niż męczyć się ze skryptem. Jeżeli początkujący potrzebuje wyliczyć ilość klamer, może użyć albo codeGenerators, albo jakiegoś licznika klamer, których jest pełno w Internecie. Jednak zazwyczaj programista jest na tyle pojętny, że mniej więcej wie gdzie mógł zapomnieć klamry bazując się na błędach jakie zwraca mu kompilator.
 6. NataszaDev

  TextDraw - Zmienne wartości

  Aby przejść na ZCMD musisz: 1. Dodać #include zcmd.inc 2. Usunąć callback OnPlayerCommandText 3. Dodać callbacki OnPlayerCommandPerformed i OnPlayerCommandReceived 4. Polecam używać wtyczki sscanf2. i tworzyć komendy w taki sposób CMD:komenda(playerid, cmdtext[]) { return 1; }
 7. Wgraj MySql by StrickenKid do folderu plugins, i dopisz do configu servera plugin MySql.
 8. NataszaDev

  Petardy

  Puszka po coli napełniona kordytem, niezły granat :D (żart :p)
 9. NataszaDev

  [MYSQL] System banowania

  Przerobiłam ten skrypt na potrzeby Fault 1.0 - bardzo ładnie działa, łączy się z forum i panelem gracza.
 10. NataszaDev

  Odczyt pliku.

  new File:mojplik, s_line[96], s_buf[256+96]; if((mojplik=fopen("/FullDM/sklep.ini", io_read)) { new f_pos; while(fread(mojplik, s_line)) { while((fpos=strfind(s_line, "|")) != -1) { strdel(s_line, f_pos, f_pos+1); // funkcja do przenoszenia tekstu do nowej linii, przyklad: elo, elo|3, 2, 1, zero strins(s_line, "\n", f_pos); f_pos=strfind(s_line, "|"); } strcat(s_buf, s_line); } ShowPlayerDialog(...); } else { fclose(mojplik); printf("[ERROR:] Brak pliku sklep.ini"); } File, że też na to nie wpadłam...
 11. NataszaDev

  Odczyt pliku.

  To zależy, jakiego systemu plików używasz. Jeżeli jest to dini użyj następującej sekwencji: Fix: new tekst[256]; new zawartosc[256]; zawartosc = dini_Get("NAZWAPLIKU","NAZWAKLUCZU"); // mam nadzieję, że tak. Dawno nie programowałam w Pawn, a w Javie jest podobnie. format(tekst, 256, "%s", zawartosc); ShowPlayerDialog(playerid,ID,DIALOG_STYLE_MSGBOX,"Informacja",tekst,"OK","");
 12. NataszaDev

  Błąd nie pojawia mi się ranga nad głową

  Fix: Radziłabym dać to w OnPlayerConnect lub w funkcji, w jakiej gracz loguje się na daną rangę. Poza tym należy do tego odpowiednio zmienić kod, aby był bardziej optymalny i prostszy.
 13. Uważam, że słuszniej byłoby zablokować garaże, i zrobić po prostu odpowiednie miejsca, w których wyświetlało by się menu tuningu, które sam zrobisz. W ten sposób mógłbyś dowolnie modyfikować możliwe elementy tuningu.
 14. NataszaDev

  Pomocy !!

  1617 - powinna być } zamiast { (bodajże to przez to jest reszta errorów) Reszta wydaje się być poprawna. Co do 017: stock pname(playerid) { new nick[24]; GetPlayerName(playerid,nick,24); return nick; }
 15. NataszaDev

  Wypłaty frakcyjne

  OFFTOP: Dzięki za stock Permission , przyda się :) TOPIC: Faktycznie, ale jakby tak już miał, toby jego mapa była sto razy lepsza chociaż by przez tę małą optymalizację.
 16. NataszaDev

  Wypłaty frakcyjne

  Drifter - zgadzam się z Tobą, ale niepoukładany kod to tutaj akurat najmniejszy problem. W OGÓLE nie ma optymalizacji, przestarzałe systemy, czuje się jakbym patrzyła na GM z czasów 0.3a (nostalgia :()
 17. NataszaDev

  Wypłaty frakcyjne

  Po 2. Aż trudno się patrzy na ten kod (strtok :blink: strcmp :unsure: OLBRZYMIE tablice [MAX_PLAYERS] :angry:) . Popraw: 1. Zmień strtok na sscanf2 - jest szybszy, prostszy i bardziej optymalny. 2. Zmień strcmp na ZCMD - jest dużo lepszy, nie będę już się rozpisywać, chodzi chociażby o długość linijki. 3. Gdzie tylko można zamień tablice na PVary, albo dostosuj ich rozmiar! To żre pamięć! 4. Zrób frakcje w tablicach, lub PVarach a nie sprawdzaj nick. 5. Kod W OGÓLE nie poukładany, ja tak samo pisałam dwa lata temu... Zapraszam CodeGenerators! Przed Tobą wiele nauki :)
 18. NataszaDev

  Textdraw Ładowanie

  Progress bar creator, czy jakoś tak. Kiedyś był na forach SA-MP.
 19. NataszaDev

  Cześć wszystkim.

  Hej :)
 20. NataszaDev

  [FS] "Antycheat" by DraKoN

  Dobrze, wiadomo że makrodefinicje są bardziej optymalne i szybsze, ale już nie musisz, United wstawiać sobie jego postu w podpis.
 21. NataszaDev

  Crashowanie innych graczy - jak zabezpieczyć

  Block teleportu - wykrywaj uskok pozycji (sprawdzaj na bieżąco, zrób odpowiednie wyjątki).
 22. NataszaDev

  Error argument 2

  Dynamic3DLabel? Podaj stock.
 23. NataszaDev

  Gamemode Ultra Role Play 2011 by Riotek

  Na pewno ich nie masz, skoro są takie errory. Jak nadal nie działa - po prostu usuń te linijki.
 24. NataszaDev

  Gamemode Ultra Role Play 2011 by Riotek

  Dodaj pragmę, widocznie nie wgrałeś ich. #pragma unused VehicleColoursTableARGB #pragma unused lawka #pragma unused ciezar
×