Skocz do zawartości

Mario

Użytkownik
 • Zawartość

  232
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O Mario

 • Tytuł
  Średnio zaawansowany

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

866 wyświetleń profilu
 1. Mario

  Dodawanie admina.

  Dzięki wielkie za pomoc. Jeszcze miałbym jedno pytanie, bo niby to jest takie proste, jednak czasami zastanawiam się, czy dobrze robię. Jeżeli wykonuje się jakiś kawałek kodu, np. ten co Ty podałeś wyżej to mam zwracać 1 po tym, gdy dany warunek się będzie/nie będzie zgadzał? Znaczy się wiem, że jak czynność się wykona poprawnie to należy dać return 1;, jednak nie jestem pewien, czy w takim kodzie, gdzie wykonuje się jego kawałek w klamrach także należy zwracać 1, czy wystarczy return 1; na końcu kodu. if (!mysql_query(query) && mysql_affected_rows() > 0) { // wprowadzono zmianę/y w bazie SendClientMessage(playerid, -1, "Dodałeś admina."); return 1; } else { // nie wprowadzono zmian/y w bazie - błąd składni SQL albo konto nie istnieje SendClientMessage(playerid, -1, "Nie ma takiego konta."); return 1; }
 2. Mario

  Dodawanie admina.

  Mógłbyś mi na przykładzie pokazać, jak użyć tej funkcji, np. na podstawie mojego kodu? Tej funkcji szczerze mówiąc nie widziałem jeszcze.
 3. Mario

  Dodawanie admina.

  Zrobiłem tak: format(query, 100, "SELECT `Nick` FROM `Gracze` WHERE `Nick` = '%s' LIMIT 1", gracz); printf("`Nick` = '%s'", gracz); oraz format(Query, 150, "UPDATE `Gracze` SET `Admin` = '%d' WHERE `Nick` = '%s' LIMIT 1", level, gracz); printf("`Admin` = '%d' WHERE `Nick` = '%s'", level, gracz); Wyprintowało mi odpowiednie wartości, takie jakie podałem w parametrach komendy, a i tak dostaję wiadomość, że nie ma takiego konta w bazie danych (pomimo, że w bazie jest takie konto). Pisząc dane, chodziło mi o parametry komendy, że takie jakie podałem, zostały wyprintowane w konsoli serwera.
 4. Mario

  Dodawanie admina.

  1. Zaraz to sprawdzę i dam edit. Edit Printuje mi wszystko tak jak należy, jak dam w parametrach funkcji np. /dodaj_admina Gracz 1 to printuje prawidłowe dane. 2. Jak zostawię to mysql_free_result(); to coś będzie nie tak z kodem? Myślałem, że po każdej operacji związanej z bazą danych, należy tego używać, ale jak nie, to kiedy poprawnie użyć w/w funkcji? 3. W sumie to sam nie wiem, dlaczego taki duży rozmiar tablicy dałem, już to poskracałem.
 5. Mario

  Dodawanie admina.

  mysql_query(sprintf("UPDATE gracze SET 'Admin' = '%d' WHERE Nick = '%d'", pInfo[playerid][gracz_admin], pInfo[playerid][gracz_nick])); Przecież to nie zadziała, wysyłając zapytanie do bazy danych bez formatowania treści zapytania, jeżeli to potrzebne nic to nie da (dając %d, %s bez formatu). Do tego jak oznaczenie liczby typu int może zostać użyte do oznaczenia nicku gracza, skoro nick to ciąg znaków? I tak wychodzi na jedno, czy zrobię to za pomocą stocka czy bez. Błąd leży gdzieś w kodzie, który podałem.
 6. Mam taką komendę: CMD:dodaj_admina(playerid, params[]) { if(PlayerInfo[playerid][pAdmin] < 3) return SendClientMessage(playerid, -1, "Nie jesteś adminem."); new level, gracz[24]; if(sscanf(params, "s[24]d", gracz, level)) return SendClientMessage(playerid, -1, "/dodaj_admina [Nickname][Level]."); if(level < 1 || level > 3) return SendClientMessage(playerid, -1, "Level od 1 do 3."); new Query[500], query[300], string[128]; format(query, 300, "SELECT `Nick` FROM `Gracze` WHERE `Nick` = '%s' LIMIT 1", gracz); mysql_query(Query); mysql_store_result(); if(mysql_num_rows() > 0) { format(Query, 500, "UPDATE `Gracze` SET `Admin` = '%d' WHERE `Nick` = '%s' LIMIT 1", level, gracz); mysql_query(Query); mysql_free_result(); format(string, sizeof(string), "Dodałeś admina %s level %d.", gracz, level); SendClientMessage(playerid, -1, string); } else { return SendClientMessage(playerid, -1, "Nie ma takiego konta w bazie danych."); } return 1; } Jak wpiszę w parametrach komendy odpowiedni nickname i level, wysyła mi wiadomość, że nie ma takiego konta w bazie danych (a tak na prawdę jest konto o takim nicku). Do tego w logach mam błędy od MySQL: [MySQL] Error (0): Failed to exeute query. You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'NULL' at line 1. [MySQL] Error (0): Function: mysql_store_result called when no prior successful query executed. You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'NULL' at line 1. [MySQL] Error (0): Function: mysql_num_rows called when no result stored. You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'NULL' at line 1. Zapewne coś nie tak zrobiłem ze sscanfem, tak przypuszczam. Za pomoc like.
 7. Mario

  Radiostacje.

  @PrzMas, to może ja coś robię źle, bo już w końcu sam nie wiem. Radiostacje to sobie wezmę chyba raczej te linki co Abyss Morgan dodał (dzięki wielkie). Chciałbym dodać odtwarzanie pliku .mp3, bo wiem że tak się da, widziałem nie raz na serwerach taką opcję. Tylko jak dodaję plik w rozszerzeniu .mp3 na dropbox'a, później daję opcję Udostępnij i następnie Utwórz łącze. Wtedy link wygląda mniej więcej tak: https://www.dropbox.com/s/ioacy028zpmhq1z/08%20Nazwa%Pliku.mp3?dl=0 Jest to chyba raczej źle. Jak mam to poprawnie zrobić? :/
 8. Mario

  Radiostacje.

  Ale mi chodzi o to, że jak mam plik w rozszerzeniu .pls to przecież nie mogę dać linka do tego radia, gdy ten plik np. jest u mnie na komputerze, skądś muszę mieć przekierowanie (link) do tego, aby użyć w funkcji https://wiki.sa-mp.com/wiki/PlayAudioStreamForPlayer . Na dropboxa wrzuciłem plik w rozszerzeniu .pls, dałem do niego link i to nie działało.
 9. Mario

  Radiostacje.

  Okej, ale jak pobiorę taki plik .pls to co mam z nim zrobić, wrzucić go do jakiegoś folderu na swojej stronie internetowej i wtedy dać do niego link, przykład: http://mojastrona.pl/radiostacje/rmffm.pls ? Tak to działa?
 10. Jak to jest z tymi linkami do radiostacji? Wiem, że mają być w formacie .pls, tylko ten plik mam wrzucić np. na konto na jakimś hostingu i stamtąd dawać link, (przykładowo: http://mojastrona/rmffm.pls), tak to ma wyglądać? A da się z pliku w rozszerzeniu .mp3 zrobić .pls? Za pomoc like.
 11. Czy ta niebieska strzałka: to jest obiekt? Jak taką zrobić lub jakie jest ID takiego obiektu? Szukałem, ale nie mogłem znaleźć. :/ Za pomoc like.
 12. Mario

  Sprawdzanie

  Dzięki, działa. Temat do zamknięcia.
 13. Jak sprawdzić, czy gracz swoim pojazdem jedzie do tyłu (tj. jaka funkcja do tego służy )?
 14. Mario

  Pobieranie uID.

  A jakieś inne pomysły ktoś ma?
 15. Jak wyglądałoby zapytanie do bazy danych, aby pobierało mi uID stacji lub innej rzeczy dodanej dynamicznie, gdy stoimy na jednej z nich? Przykładowo ma to wyglądać tak, że jak jesteśmy w miejscu dodania stacji o uID 0, wpisujemy komendę /uid i wysyła nam wiadomość, jakie uID ma ta stacja. Gdy jesteśmy na stacji o uID 1 to ma wyświetlić się, że jesteśmy na stacji o uID 1 itd. Jeżeli to będzie pomocne to do bazy zapisuję uID, koordy x, y, z. Prosiłbym o sam schemat jak to ma wyglądać, resztę sobie uzupełnię. Za pomoc like.
×