Skocz do zawartości

PaweL

Użytkownik
 • Zawartość

  964
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  24

Zawartość dodana przez PaweL

 1. PaweL

  GTA:Multiplayer - opinie

  Co sądzicie o powstającym projekcie multiplayera do GTA:V zwanym GTA:Multiplayer (GTA:MP)? https://gta-mp.net Jest on narazie w fazie zamkniętej bety. Będzie można programować w nim skrypty przy pomocy JavaScript i UI przy pomocy HTML, CSS oraz WebGL. Ponadto jest to projekt o otwartym kodzie źródłowym. FAQ - https://wiki.gta-mp.net/index.php/FAQ
 2. PaweL

  Problem #2

  if(PoziomAdmina[playerid] == 3 | 4 | 5) Takie sprawdzanie jest niedozwolone z prostej przyczyny. Znak | jest operatorem bitowym OR. Musisz użyć operatora logicznego || if (PoziomAdmina[playerid] == 3 || PoziomAdmina[playerid] == 4) Zapomniałeś również o klamrze otwierającej w obu komendach przy tym samym if'ie.
 3. PaweL

  Problemm

  Zły dział. Proszę pisać w dziale Szukam. Bo chyba szukasz osoby, która wyśle ci poprawiony kod, nie? Oprócz tego dodaj tag do nazwy tematu, bo nigdzie nie napisałeś czy to jest za darmo, czy coś płacisz. (wdzięczność się nie liczy) Napisz coś więcej odnośnie kontaktu, jakiś skype, czy coś.
 4. PaweL

  /dell

  Jaki masz system operacyjny na tym VPSie? Sprawdź komendą lsb_release -a i podaj na forum.
 5. PaweL

  /dell

  A co mu to da, skoro nawet nie ma standardowej biblioteki C++ wymaganej do działania programu apt-get? Albo ma, tylko nie tam gdzie trzeba.
 6. PaweL

  /dell

  Spróbuj zainstalować libstdc++6 apt-get install libstdc++6 Jeśli errory podczas uruchamiania mysql dalej się pojawiają (przy użyciu komendy service mysql start), to spróbuj metody z mojego postu. Link: http://pawno.pl/index.php?/topic/32180-problem-z-pluginem-mysqlso/?p=215615 Mój błąd, zapomniałem o jednym slashu. Komenda powinna wyglądać tak /etc/init.d/mysql start ale to nie ma znaczenia, ponieważ użycie tej komendy jest równoważne użyciu w/w service
 7. PaweL

  /dell

  Masz włączonego demona MySQL? W razie czego service mysql start lub /etc/init.d mysql start
 8. PaweL

  Pomoc

  Jaki masz system operacyjny?
 9. PaweL

  pętla działą tylko dla id 0

  Może dlatego, że w drugim argumencie funkcji UpdateProgressBar powinno być i, a nie playerid?
 10. PaweL

  GTA:Multiplayer - opinie

  Samą możliwością skryptowania przebije GTA:O. Nie mówiąc już o tym, że GTA:MP nie korzysta z P2P w przeciwieństwie do GTA:O, które powoduje problemy w postaci dużej ilości cheaterów, a R* nie potrafi sobie z nimi poradzić (patrz ostatni update, który obniża wydajność w grze nawet single player) A gimbaza jest wszędzie, w mniejszej lub większej ilości. To nie jest argument.
 11. PaweL

  CreateExplosion w timerze

  forward Boom(x, y, z); public Boom(x, y, z) Zapomniałeś dodać Float: przed nazwami zmiennych. Przez to funkcja CreateExplosion inaczej interpretowała wyznaczone jej pozycje.
 12. PaweL

  /dell

  Spróbuj zainstalować libstdc++6. Jakby co to komenda sudo apt-get install libstdc++6 Jeśli pokazuje ci, że nie znaleziono komendy 'sudo', to spróbuj bez niej.
 13. PaweL

  Pomoc, plugin RegEX BY Koala.

  Prowadzisz logi czatu? Masz fragment tekstu, który wprowadził gracz i spowodował crash serwera?
 14. PaweL

  Pomoc, plugin RegEX BY Koala.

  Crashuje jak cokolwiek wpiszesz?
 15. PaweL

  [PHP] Pętla

  Pobranie wszystkich elementów z bazy jest proste. Do tego wystarczy ci funkcja mysql_fetch_assoc oraz pętla while. Przy wykonaniu zapytania wykonujesz taką pętlę while($row = mysql_fetch_assoc($result)) { echo($row['Kolumna1'] . '<br>'); } mysql_free_result($result); gdzie $row to jest nowa zmienna (tablica), w której przechowywany jest wiersz pobrany w kolejności, a $result to wartość pobrana z funkcji mysql_query [$result = mysql_query(...)]. Wartości pobierasz podając jako indeks tablicy nazwę kolumny. Pętla jest zatrzymywana, gdy nie będzie już więcej wierszy do pobrania (czyli gdy zmienna $row będzie pusta). Następnie zasoby zapytania są uwalniane.
 16. PaweL

  [PHP] Pętla

  Jeśli korzystasz w pętli while i funkcji fetch_assoc (czy jakiejkolwiek innej z fetch w środku), to pętla się zatrzyma, gdy już nie będzie więcej wierszy do pobrania. Ogólnie nie sprecyzowałeś czego dokładnie chcesz.
 17. PaweL

  Zapytanie w formie PHP.

  O to kaman, że nigdzie nie pobierasz rezultatu $result= mysql_query("SELECT `CzasOnline` FROM `players` WHERE `login` = '$plrname'"); while ($row = mysql_fetch_assoc($result)) { echo ' <tr><td bgcolor="#EFF1F3">' . $plrname . '</td><td bgcolor="#EFF1F3">' . $row['CzasOnline'] . '</td></tr>'."\n"; } mysql_free_result($result); Po wykonaniu zapytania musisz pobrać wszystkie wyniki z tabeli do zmiennej, a następnie 'uwolnić' zapytanie.
 18. PaweL

  Problem z pluginem mysql.so

  To już nie jest wina pluginu. Masz źle wprowadzone dane bazy i nie idzie się połączyć. Łączysz się do swojej lokalnej bazy (localhost)?
 19. PaweL

  Problem z pluginem mysql.so

  Spróbuj bez sudo na początku. sudo to komenda, która wykonuje dane polecenie jako root, a skoro już jesteś zalogowany jako root (i nie masz w ogóle komendy sudo), to nie będzie ci ona potrzebna.
 20. PaweL

  [MySQL]AUTO_INCREMENT

  Posiłkując się rozwiązaniem stąd: http://stackoverflow.com/a/6935648 ALTER TABLE tablename DROP id ALTER TABLE tablename ADD id INT NOT NULL AUTO_INCREMENT FIRST, ADD PRIMARY KEY (id), AUTO_INCREMENT=1Osobiście nie radziłbym ci zmieniać tych wszystkich id jeśli używasz ich jako referencji w innych tabelach, ale w normalnym przypadku droga wolna.
 21. PaweL

  Problem z pluginem mysql.so

  Ściągnij następujący plik na VPS poleceniem wget wget http://ftp.pl.debian.org/debian/pool/main/m/mysql-5.1/libmysqlclient16_5.1.73-1_i386.deb Następnie w folderze do którego ściągnąłeś ten plik wykonaj to polecenie sudo dpkg -i libmysqlclient16_5.1.73-1_i386.deb W ten sposób zainstalujesz bibliotekę libmysqlclient wymaganą do działania pluginu MySQL i powinno już być ok.
 22. PaweL

  Zwrócenie tekstu w zależności od warunku

  Nie łatwiej tak? Msg(playerid, COLOR_INFO, (Houses[houseid][ed_open] == true) ? ("some") : ("text"));
 23. PaweL

  Zapis gracza

  A masz utworzony folder Gracze w folderze scriptfiles? Funkcje I/O nie zmieniają się w SA:MPie. Zresztą co ty chcesz w dini zaktualizować?
 24. PaweL

  Skryptowanie w PAWN na Mac OS X

  To chyba nie jest zbyt poręczne narzędzie. Zwłaszcza, że kompiluje ono skrypt w wersji nowszej niż tej, którą samp obsługuje.
 25. PaweL

  Skryptowanie w PAWN na Mac OS X

  Do kompilacji musisz mieć kompilator PawnCC (pawncc.exe), który nie jest dostępny na Maca. W takim wypadku pozostaje ci uruchomienie pawncc przez Wine, albo na wirtualnej maszynie.
×