Skocz do zawartości

PrzMas

Użytkownik
 • Zawartość

  878
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  55

Aktywność reputacji

 1. Like
  PrzMas otrzymał reputację od DejvPralka plus suszarka   
  W telewizji tampony, podpaski, kondomy, papier do d*y, w internecie LSD na odchudzanie, na ulicy bannery, plakaty, ulotki, a teraz jeszcze na forach sfingowane tematy. Rozumiem, że większość ludzi nie potrafi samodzielnie myśleć, bo może mieli lobotomię albo bezstresowe wychowanie lub mają bezstresowe życie, ale na prawdę... są też tacy, którzy potrafią i nie trzeba im mówić jak mają żyć, co mają jeść, jak mają wyglądać itd.
 2. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioDodawanie admina.   
  format(query, sizeof(query), "UPDATE `Gracze` SET `Admin` = '%d' WHERE `Nick` = '%s' LIMIT 1;", level, gracz); if (!mysql_query(query) && mysql_affected_rows() > 0) { // wprowadzono zmianę/y w bazie } else { // nie wprowadzono zmian/y w bazie - błąd składni SQL albo konto nie istnieje } Przy porównywaniu przez = uwzględniana jest wielkość znaków, natomiast nie jest ona rozróżniana dla porównań LIKE.
 3. Like
  PrzMas otrzymał reputację od BartcislawSystemy liczbowe   
  W niniejszym temacie publikuję zestaw funkcji do przeliczania
  liczby całkowitej na dowolny system liczbowy (2-36) i
  z dowolnego systemu liczbowego (2-36) na liczbę całkowitą.

  Wymagana biblioteka (plik uint.inc) do operacji na liczbach nieujemnych (unsigned integer):
  [pastebin]

  Implementacje (i makrodefinicje) przedmiotowych w temacie funkcji:

  Sposób użycia:

  Objaśnienie:
  Potrzeba zastosowania powyższych rozwiązań bierze się stąd, że wartości liczbowe mają swoje ograniczenia, są zapisane na 32-bitach ze znakiem lub bez (signed/unsigned):
  signed integer: 0x80000000 (-2147483648) - 0x7fffffff (2147483647) unsigned integer: 0x00000000 (0) - 0xffffffff (4294967295) oraz dlatego, że nie dostarczono takich funkcji ze środowiskiem SA-MP, natomiast funkcje strval i valstr są "dziurawe" - mają ograniczone możliwości i są niezabezpieczone.
  Jeśli zależy nam na wartościach ujemnych to pozostajemy przy zwykłych liczbach Pawn, deklarowanych następująco:
  new val= 1234; // signed jednak mają one ograniczony przedział liczbowy (patrz wyżej). Natomiast jeżeli wiemy, że dla danej liczby nie chcemy wartości ujemnych i zachodzi potrzeba zastosowania większego zakresu liczbowego, to w tym celu zmienną przechowującą duże wartości, którą będziemy traktować jak nieujemną, należy oznaczyć następująco:
  new uint: val1= 1234; // unsigned new unsigned val2= 1234; // unsigned Plik uint.inc najlepiej wkleić do folderu pawno\include, a w pliku gdzie znajdują się implementacje powyższych funkcji należy dopisać:
  #include <uint> a jeśli niniejszy plik został wklejony do folderu include, znajdującym się w głównym katalogu serwera to:
  #include "..\include\uint.inc"  
 4. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioDodawanie admina.   
  Tak w ogóle kwerenda SELECT jest w zupełności zbędna, można zostawić samą kwerendę UPDATE, a do sprawdzenia czy rekord został zmodyfikowany służy ta funkcja.
  A co z tym?
  [MySQL] Error (0): Failed to exeute query. You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'NULL' at line 1. Chodziło o błąd w kwerendzie SELECT, więc nic dziwnego, że mysql_num_rows() zwraca 0. Natomiast funkcja mysql_query() zwraca 0 po prawidłowym wykonaniu zapytania albo kod błędu.
 5. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioDodawanie admina.   
  Chodziło mi o: format(Query, 500, "UPDATE `Gracze` SET `Admin` = '%d' WHERE `Nick` = '%s' LIMIT 1", level, gracz); print(Query); Co masz na myśli przez słowo "dane"? Przecież nigdzie ich nie pobierasz (po w/w kwerendzie), chyba że jednak tak. Funkcji mysql_store_result() oraz mysql_free_result() używa się dla zapytań wymagających pamięci podręcznej dla zwróconego wyniku, tj. SELECT.
 6. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioDodawanie admina.   
  Po prostu zrób print'y obydwu kwerend tuż po sformatowaniu. Po zapytaniach, dla których nie jest używane cache (np. INSERT, UPDATE, DELETE) nie stosuje się mysql_free_result(). *Dla ciągu niecałych 80 znaków używasz zmiennej, która może pomieścić ich 500.
 7. Like
  PrzMas otrzymał reputację od Mariorand file   
  Analogicznie do tego, co napisałem tutaj:
 8. Like
  PrzMas otrzymał reputację od Mario[warning] client exceeded 'ackslimit'   
  Czemu tego nie usunąłeś, skoro i tak nie działa? Kto to jest "Gracz"? To wygląda na błąd wewnętrzny serwera. Jeśli ten "Gracz" to ty, to w jakich sytuacjach to występuje, co wtedy robisz na serwerze?
 9. Like
  PrzMas otrzymał reputację od Mario[warning] client exceeded 'ackslimit'   
  Pewnie UFO... Niezidentyfikowane Latające Pakiety Może jakieś logi?
  W przeciwnym razie...
 10. Like
  PrzMas otrzymał reputację od Mario[warning] client exceeded 'ackslimit'   
  DoS albo słaby internet.
 11. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioFunkcja   
  Raczej nie.
 12. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioFunkcja   
  stock IsPlayerInRangeOfObject(playerid, objectid, Float: range) { if (IsPlayerConnected(playerid) && IsValidObject(objectid)) { new Float: x, Float: y, Float: z; GetObjecyPos(objectid, x,y,z); return IsPlayerInRangeOfPoint(playerid, range, x,y,z); } return false; }  
 13. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioRadiostacje.   
  @Mario Po pierwsze wklej plik gdzieś do folderu "Public" (lub jego podfolderu), a po drugie po kliknięciu "Udostępnij", w oknie "Kopiuj łącze publiczne..." możesz kliknąć opcję "Skróć łącze", ono nie zawiera .mp3 na końcu, ale też działa.
 14. Like
  PrzMas otrzymał reputację od Jaevrand text   
  new rand_texts[][]= { {"rand"}, {"random"}, {"los"}, {"losowo"}, {"losowy"}, {"losowanie"} };  
 15. Like
  PrzMas otrzymał reputację od JaevKoordy X Y Z, każdy zapisuje się w innym pliku.   
  stock NewTra() { new last = djInt(InfoPath(), "last"); djSetInt(InfoPath(), "last", ++last); new path[56]; format(path, sizeof(path), DOCK_PATH"%d.ini", last); return path; }  
 16. Like
  PrzMas otrzymał reputację od JaevKoordy X Y Z, każdy zapisuje się w innym pliku.   
  CMD:addzlecenie(playerid) { new Float:Pos[3], last, path[56]; if(IsPlayerAdmin(playerid)) { GetPlayerPos(playerid, Pos[0], Pos[1], Pos[2]); last = djInt(DOCK_PATH"info.ini", "last"); format(path, sizeof path, DOCK_PATH"zlecenie_%d.ini", ++last); djCreateFile(path); djSetFloat(path, "x", Pos[0]); djSetFloat(path, "y", Pos[1]); djSetFloat(path, "z", Pos[2]); djSetInt(DOCK_PATH"info.ini", "last", last); } return 1; } Jeszcze to.
 17. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioRadiostacje.   
  Więc w pliku PLS jest błąd składni albo format pliku źródłowego (audio) jest nieobsługiwany - tylko MP3 i OGG.
 18. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioRadiostacje.   
  Po co chcesz cokolwiek gdziekolwiek wrzucać? Przecież nie ma znaczenia skąd ten plik PLS ładujesz, np ja mam jeden plik MP3 na dropbox'ie.
 19. Like
  PrzMas otrzymał reputację od NergosuZbyt długie SendClientMessageToAll, nie wyświetla się   
  Maksymalna długość tekstu na czacie to 144 znaki.
  Możesz rozdzielić na 2 linie
 20. Like
  PrzMas otrzymał reputację od KrzysieK_Pojazdy   
  Trailer to jest przyczepa, a on chce przyczepić pojazd od pojazdu.
 21. Like
  PrzMas otrzymał reputację od KrzysieK_Pojazdy   
  Tak, trochę liczenia i instrukcji warunkowych (na konkretne modele pojazdów) + to. Tak, zobacz to.
 22. Like
  PrzMas otrzymał reputację od MarioRadiostacje.   
  Plik PLS tak samp jak M3U to pliki tekstowe (PlayList'y), w których jest/są odnośnik/-i do audio streamu/-ów. OpenFM - House
  SA-MP'owa funkcja PlayeAudioStreamForPlayer() obsługuje wybrane formaty dźwięku (MP3, OGG). Format można sprawdzić odtwarzając audio stream z linku jakimś odtwarzaczem, np w MPC-HC w AC3Filter
  Jak widać OpenFM używa formatu AAC, zatem audio stream'y od nich nie będą działać przy użyciu SA-MP'owej funkcji chyba, że jest jakiś serwer, który konwertuje w locie ich stream np do MP3. Można też użyć Audio Plugin'u, który obsługuje znacznie więcej formatów. Ogólnie dźwięk można odtwarzać (w SA-MP i Audio Plugin'ie) z jakiegoś URL'a lub z lokalizacji w plikach serwera (bezpośrednio pliki MP3 bądź PLS).
 23. Like
  PrzMas otrzymał reputację od PytkaW mysql nie tworzą się tabele   
  W folderze głównym serwera utwórz nowy plik o nazwie compile.bat, otwórz go edytorem tekstu i wklej poniższy kod podmieniając filterscript.pwn oraz gamemode.pwn na nazwy plików, które chcesz skompilować w folderach filterscripts oraz gamemodes. Jeśli chcesz skompilować wiele skryptów to kopiuj/wklej i podmień odpowiednio analogicznie nazwy. Niniejszy plik wsadowy uruchamiasz tak samo jak program - dwuklikiem.
   
 24. Like
  PrzMas otrzymał reputację od PytkaSystem rejestracji/logowania MySQL   
  Nikt nie zrobi za ciebie tego lepiej, co możesz zrobić sam.
  Nikt nie nauczy cię tego lepiej, czego możesz nauczyć się sam.
  Nikt nie osiągnie w życiu tego, co możesz osiągnąć samodzielnie.
 25. Like
  PrzMas otrzymał reputację od DejvStan SA:MPa?   
  Tak... Zdecydowanie serwerów RP jest aż deficyt, bo nowe najszybciej upadają, jeszcze przed startem
  Nie lubię RP, bo jak można ze strzelanki zrobić Sims'y... Na dodatek Sims'ów nie ma jako multiplayer, a na serwerach RP multi trochę mija się z celem Co więcej panuje taka moda, że zamiast coś po prostu zorganizować to się ogranicza tak, jakby programista chciał się popisać, jednak niekoniecznie koncepcją na rozgrywkę. Chyba na singlu można więcej niż na niektórych serwerach. Nie wiem jak gdzie indziej, ale na tym forum mało kto robi start-up czegokolwiek innego niż RP czy Truck, także nie przebijesz się
  Do tego lament, że Kalcor nie dodał nowych czapek i nie ma o co uaktualnić gamemode'a, bo twórcy serwerów są tacy innowacyjni
  Sam już nie gram w SA-MP, bo nie ma gdzie, bo wszystkie serwery są jednakowe albo właściciele flugają sobie wzajemnie z jakimiś hejterami czy właścicielami innych serwerów. Inni zamiast wejść i sobie pograć to włażą bez wazeliny w d*y administratorów czy właścicieli albo żebrzą o rangę, bo przecież ona jest jedyną atrakcją na serwerze i takich ludzi też nie ma komu ogarnąć, a administratorom chyba to się podoba. Odpowiedzialne rangi mają ludzie, którzy po prostu nie nadają się do tego, w sumie to nikt nic nie ogarnia, głupi system banowania jest przestarzały, bo wycięty dawno temu z jakiejś mapy i przy uporczywych hejterach/szkodnikach właściciele rozkładają ręce, bo programista albo nie ma czasu albo pojęcia. System rang również jest zdecentralizowany i nikt nie wie dokładnie, która ranga jakie ma możliwości - jest rozproszony i składa się ze skryptów pociągniętych z neta na chybił/trafił, bo najważniejsze aby rang było dużo. Pewne uprawnienia dostępne są dopiero po zalogowaniu się na RCON, bo tak zostały napisane skrypty z neta, a komuś nie chciało się napisać czegoś samodzielnie i nie miał pojęcia o pisaniu modułowego gamemode'a albo ogarnął tylko IsPlayerAdmin(), przez co niekoniecznie powołane osoby mają przydzielony dostęp do czegoś, co jest niezbyt przydatne przy ich roli na serwerze.
  Ale najważniejsze jest oczojebne forum i panele - polskie serwery zakładają chyba jakieś cebulaki.
  Albo jest róbta co chceta, my wam dajemy czapki, domki i eventy albo tyle tutoriali i restrykcji, że jedyną swobodą w rozgrywce jest chyba tylko /quit.
×