Skocz do zawartości

tomazini

Użytkownik
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy

O tomazini

 • Tytuł
  Obserwator

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Olsztyn
 1. tomazini

  Jak może wyglądać taka funcka? (Pozycje)

  Tak jak napisał wyżej. Pobierasz pozycję gracza funkcją GetPlayerPos. A potem jak chcesz aby kamizelka była na ziemi to dajesz: CreateObject(idobiektu,x,y,z); nie wiem dokładnie co funkcja createobject zawiera - no ale coś w ten deseń.
 2. tomazini

  Pobieranie treśc wartośći. (dini)

  http://forum.sa-mp.com/showthread.php?t=253715 Chodzi o to? Jeśli tak, to jak zrobić żeby to pokryło funkcje dini? I możesz mi bardziej wytłumaczyć o co chodzi z tym wybieraniem?
 3. Witam, piszę do was znów z pewnym problemem. Otóż teraz chodzi o to, że bawię się tym skryptem system aut by risen. I chcę zrobić listę pojazdów. I jakiej użyć funckji żeby pobrać wartość 'owner' czyli nick gracza z danego pliku. Podajcie jakiś przykład, bo chcę zrobić /pojazd lista i żeby dini wtedy wykrywało w których plikach jest nick danej osoby która to wpisała i żeby wyświetlało UID tego pojazdu w którym jest jego nick. Wiem że mogę użyć dini_Get(plik, "Owner"); ale mi chodzi o to aby pobrało treść funkcji Owner.
 4. tomazini

  Tworzenie losowych numerów i liczb.

  Ok, a da radę zrobić tak że jak pierwszy raz wpiszę i mu wylosuje ten uid, to żeby zapisało do zmiennej. np dać zmienną pPierwszyGM, i jak jest równe 0 to wtedy losuje, i zapisuje do zmiennej i pPierwszyGM zmienia się do równej 1, i potem jak już daje służba to daje mu ten gmuid co zapisało? ;)
 5. tomazini

  Tworzenie losowych numerów i liczb.

  Mam pewność że dla dwóch osób nie wybierze się te same UID? A i właśnie, jak to wmontować do komendy np "/sluzba" ? Bo w sluzbie mam tak że update 3dtext label do nicku "GameMaster %d", więc teraz musze zrobić "GameMaster %d%d%d%d, random(9), random(9), random(9), random(9), random(9)" ta? :P //edit: Ale tutaj utworzą się same liczby? ale ja też chce cyfry: żeby sie utworzyło np: "A92C, B1X3" coś takiego
 6. Witam, mam pytanie ponieważ robię system gamemasterów, ale na zwykłej mapie a nie pod MySQL, i mam problem. Stworzyłem komendę która daje liczbę do zmiennej, ale tylko liczbę i trzeba samemu ją przypisywać "/gmuid id gmuid" a na mysql jest coś takiego że pobiera md5_hash i samo się tworzy, a teraz sprawa do was. Czy jest coś takiego pod zwykłą mapę co będzie tworzyło? Czy nie.
 7. tomazini

  [RP]Admin Jail

  Bo mówiłem ci żeby dać jeszcze to w miejscu gdzie jest po relogu. Dodaj SetPlayerVirtualWorld(playerid, playerid); pod if(PlayerInfo[playerid][pJailed] == 3)
 8. tomazini

  [RP]Admin Jail

  Gdzie wkleiłeś te if(playa == 0) ?
 9. tomazini

  Jak zrobic bomby czasowe

  to zrób komende która będzie ustawiała timer z tymi sekundami ile chcesz (musisz zrobić przeliczenie z milisekund na sekundy) potem zrób public z floatem tam gdzie jest ten obiekt, i potem zrób createexplosion wywołaj ten public przez timer i daj komende że w tym miejscu mozna dac poprostu /rozbrój ... czyli w komendzie /rozbroj daj KillTimer(nazwapublica);
 10. tomazini

  [RP]Admin Jail

  dodaj np. pod SetPlayerPos if(playa == 0) { SetPlayerVirtualWorld(playa, 321); } i sprawdź czy działa, mi działa. :-)
 11. tomazini

  [RP]Admin Jail

  Można byłoby popróbować z if'ami, czyli GetPlayerID, i że jak == 0 to ustawia np. na 321. Ale to już trochę więcej zachodu, zaraz się tym pobawię i powiem ci jak to zrobić - nie zapomnij dodać tego SetPlayerVirtualWorld przy tym jak ktoś wejdzie na serwer a ma AJ'a nadal, żeby mu też ustawiało. // nie - nie ma tu nic takiego. :) wystarczy słowo dzięki ;d
 12. tomazini

  [RP]Admin Jail

  Bo jesteś sam na serwerze, i masz ID 0. Gdy wejdzie ktoś o ID 1 to ustawi mu się virtualny świat na 1, czyli juz nic nie bedzie widział - virtualworld 0 jest domyślny - czyli wszystko widzi ktoś o id 0 ;)
 13. tomazini

  [RP]Admin Jail

  SetPlayerVirtualWorld(i, 0); zamiast w tym publicu co wypuszcza playerid daj i
 14. tomazini

  Problem- Jak zmienić położenie domu.

  Powiedz mi, jakiej mapy używasz - to ci pomogę?
 15. tomazini

  Jak zrobic bomby czasowe

  Jeśli chcesz tak że jak wpiszesz po /bomba jakiś czas, że np 40 sekund to nie wiem jak - bynajmiej zapomniałem. Ale gdy chcesz zrobić tak że jak dasz po prostu komendę /bomba i samo będzie się ustawiało na 30sec to dodajesz po prostu Timer. Zrób najpierw public z tym co ma się robić gdy minie czas. I potem daj SetTimerEx z tym publicem jak go nazwiesz. ;p
×