Skocz do zawartości
Pawn3d

Zawieszanie się laptopa co kilka(naście) minut.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam problem z moim laptopem, a dokładniej gdy obojętnie co robię, dla przykładu gram w GTA, to po upływie

ok. 10-20 minut, laptop zaczyna się ciąć, tnąć, zawieszać i wszystko co możliwe. Wtedy po upływie ok. minuty wszystko wraca do normy i FPS rosną w górę. Wiecie co może być problemem? Zapewne jest to przegrzewanie, jeśli czegoś będzie brakować np. jakichś logów to pisać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A da się to jakoś zrobić z zewnątrz? Próbowałem rozkręcać laptopa, ale w moim modelu, aby wejść do wiatraku trzeba odkręcić całą matrycę i inne tego typu rzeczy i dopiero wtedy jest wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety to są "plusy" laptopa. Z czasem radiator jest tak zapchany kurzem ze nie do końca chłodzi procesor, który po czasie sprawia problemy. W moim wypadku gra po kilku minutach w grę wymagającą przynajmniej 50% procesora powodowała jego wyłączenie, przeczyszczenie całego układu chłodzenia pomogło... Już kilkakrotnie czyściłem laptopa i zawsze zastanawia mnie fakt, czemu są zawsze zbędne śrubki?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem taki sam problem , i wujek wyczyścił w wiatrak i dolał oleju raczej posmarował coś tam , i miałem zakurzony i mi go muliło , potem miałem lagi to znowu był brudny w środku oczyściłem go i działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podkładkę chłodzącą posiadam, ale chyba się popsuła :P

Sam go raczej nie rozkręcam, bo jeszcze coś pochrzanię.

Zauważyłem, że gdy podczas owych ścinek procesor skacze do 100%, a RAM do koło 50/60%

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

powiem ci że laptopy to nie taka skomplikowana konstrukcja , wiekszosc kabli to tylko wtyczki i to wszystko, potem poodkrecac i git , tylko pruboj segregowac srubki bo są czasami tu dłuższe a tam krotsze a tego nie sposob spamiętać a co do chłodzenia to pavilon dv7 wcale go niema tylko marną nakładke -.- spaliło sie wujkowi gniazdo od dysku twardego a procki poprzegrzewane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie rozkręcaj go , tylko poprostu zadzwoń po jakiegoś kumpla , albo po kogoś który sie na tym zna , miałem taki problem ale gdy go odkręciłem wypadła mi cała płyta ;DD jakiś idiota przy składaniu nie dokręcił jej ;DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

HM a jak podłączysz kabel (ładowarkę) to ci też tak sie robi ?

Bo z tego co wiem to chyba jak jest podłączona Ładowarka to więcej rdzeni działa czy coś i sie mniej zacina

no i jak sie zagrzewa to cie przytnie czasami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.