Skocz do zawartości
ichorzepa

Kilka pytań dotyczących PayPal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Postanowiłem założyć konto PayPal. Chcę wiedzieć wszystko dokładnie i nie wplątać się w żadne (za przeproszeniem) gówno.

1. Czy ponosi się jakieś opłaty za prowadzenie konta?

2. Czy trzeba odbierać jakąś karte, czy wystarczy konto internetowe?

3. Czy dostaje się na podany adres/imie.nazwisko jakieś ulotki promocyjne itp. ?

4. Czy twój pesel może być wykorzystywany w jakichś (sam nie wiem jakich) celach?

5. Czy często wysyłają wiadomości na podany numer telefonu?

6. Co znajduje się w takich wiadomościach?

7. Czy jest jakiś koszt tych wiadomości.

8. O co chodzi z nazwiskiem? Podane jest "(identyczne jak na karcie kredytowej)". Czy muszę posiadać jakąś karte?

9. Czy osoba zakładająca konto musi być pełnoletnia?

Edytowane przez CP5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Nie

2.Konto internetowe.

3.Hmm, raczej nie.

4.Nie

5.Raczej nie.

6.Nie wiem nigdy nie dostałem.

7.chyba nie.

8.Nie

9.Nie.

Moje odpowiedzi powinny być poprawne, ja założyłem konto Paypal mając 12 lat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakładanie konta PayPal

• Usługa PayPal umożliwia użytkownikom indywidualnym i firmom otwieranie kont obsługiwanych przez firmę PayPal (zwanych „kontami”).

• Aby mieć prawo do konta, Użytkownik musi:
    • być osobą w wieku powyżej 18 lat lub firmą zdolną do zawarcia wiążącej prawnie umowy oraz

• z powodzeniem przeprowadzić procedurę rejestracji

[*]W ramach procedury rejestracji Użytkownik musi:

• zarejestrować adres e-mail, który może także pełnić funkcję „nazwy użytkownika”; oraz

• wyrazić zgodę na przyjęte przez firmę PayPal zasady zachowania poufności oraz warunki umowy z użytkownikiem, w tym inne zasady określone w tych dokumentach („Umowa z użytkownikiem”).

[*]Każdy Użytkownik musi utworzyć hasło, które w połączeniu z nazwą użytkownika (adresem e-mail) umożliwi mu dostęp do konta oraz korzystanie z Usługi.

[*]W ramach procedury rejestracji Użytkownik może również podać dane dotyczące źródła lub źródeł, za pomocą których ma być finansowane konto PayPal (np. dane rachunku bankowego, karty debetowej lub kredytowej Użytkownika, czyli „źródła finansowania”).

Chyba nie trzeba wiele tłumaczyć...

Edytowane przez dawid4157

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Nie, jedyne opłaty są przy zmianie walut z tego co wiem, jednak jest to zwykła opłata tak samo jak w normalnym banku

2. Paypal nie ma kart kredytowych, to bank tylko i wyłącznie internetowy z którego nie możesz wypłacić pieniędzy, możesz je tylko przelać na inne konto pyapal (komuś dać/zapłacić za coś) lub przelać na konto bankowe które połączysz z paypal'em

3. Nie, dane służą później do weryfikacji konta czyli do połączenia konta z jakimś 'prawdziwym' kontem bankowym, paypal nie sprzedaje nigdzie twoich danych

4. Firma jest zaufana więc raczej nie ma się o co martwić

5. Wcale nie wysyłają, z tego co wiem, to służy on tylko gdybyś zapomniał swojego hasła czy ktoś ci ukradł konto to mogą ci jakiś kod na komórkę wysłać i możesz odzyskać konto

6/7 skąd ty jakieś wiadomości ocb. ?

8. Chodzi o to że potem danych takich jak nazwisko nie możesz zmienić więc lepiej podać poprawne by potem móc jak by co połączyć to z kontem bankowym

9. Teoretycznie tak, jednak nie ma jak tego sprawdzić, z drugiej strony jeśli chcesz te pieniądze wypłacić to może być problem

Ogólnie polecam poczytać sobie najlepiej FAQ i regulamin na stronie paypal'a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mimo iż post Mr_Auto najbardziej mi pomógł, za co mu serdecznie dziękuje - wszyscy dostajecie Reputka!

Jeszcze jedno pytanko! Czy w PayPal można przelewać nawet 0.10zł, czy jest jakiś limit?

Edytowane przez CP5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.