Skocz do zawartości
K4rol

Karta Graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Karte graficzna XFX ATI Radeon 5670 HD  i mam pytanie czy jest dobra i jakie posiada minusy.Posiadam wersje z 1 gb pamieci - wspominam o tym bo sa wersje 512 i 1024 mb

a tu zdiecie

http://www.indiaprwire.com/downloads/photo/201001/11612.jpg

Prose o wypisanie wszystkich plusow i minusow

Miałem kiedyś Radeona.. 512MB i Radeon'om Mówie NIE!

Teraz przeszedłem na Gforce,Zotac i inne i śmigają pieknie przy ATI  to strasznie kompa muliło. była jedna wielka masakra niech radeon zrobi coś ze swoimi spie*** sterownikami które zasmiecają pamięć systemu.

- Katastrofalnie Lipne Sterowniki. - Nie Polecam.

P.S - Wiadomo czemu Radeon jest taki tani... a Gforce drogi..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stare Radeony były dobre, teraz są gorsze wiem bo miałem tą co ty 9200 i nie muliło, a w moim nowym kompie miałem nowszą (nie pamiętam jaką ale radeona) i muliło a do tego same sterowniki zajmowały ok. 6GB.

Teraz mam GeForce 9800 GT i nic nie muli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby zainstalować Windows 7 styknie niecałe 1 GB z Vistą z resztą jest tak samo. Tylko dla zwykłego usera takie rzeczy są poza zasięgiem. Normalnie chyba 7 potrzebuje te 6 GB, ponieważ instaluje dużo niepotrzebnego śmiecia. Później zwykły pro informatyk będzie się bawił w niewiadomo co to on nie jest i będzie mówił, że głupie sterowniki zajmują parę GB. Zastanawiam się ile ten osobnik ma ukrytego śmiecia w kompie.

Ta karta graficzna, o której mówi autor tematu jest bardzo ciekawym modelem. Podobno jest jedną z szybszych kart, choć ja bym wybrał jakąś kartę konkurencji, ponieważ jest mniejszy pobór prądu przede wszystkich no i ja jestem zwolennikiem Intel + Nvidia. Ale na pewno sterowniki nie będą zajmować po parę GB, może czas ogarnąć swój komputer?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak mam kartę juz 1 miesiąc nic nie muli gry chodzą po 30/45 fps nawet te nowości.A procesor Intel wybrałem z 2 powodów:

-niski pobór prądu

-overclocking

A kartę graficzna wybrałem z 3 powodów :

- Posiada GDDR5

- Posiada 1 GB pamięci

- Mam stara kartę graficzna tej samej firmy i działa 8 lat dlatego wybrałem XFX RADEON HD 5670

A tak na koniec powiem ze Karte graficzna naprawde polecam, poniewaz cena jest w miarę możliwości karty,nie hałasuje, nie grzeje się .

A bym zapomnial Na Windows 7 Professional 64 bit potrzebne jest przynajmniej 20 GB ale ja polecam bardziej 60 GB w razie czego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbyś nie wiedział, ostatnio AMD - ATI pogorszyły swoje relację, czytałem to w jakimś newsie z proline.pl, nie pamiętam ocb dokładnie, ale coś było...

@Topic:

Karta jak na swoją cenę (~300 zł) jest bardzo wydajna.

Plusy:

+ 1GB DDR5

+ max rozdzielczość 2560 x 1600

+ DX 11 i OpenGL 3.1

Minusy:

- Taktowanie rdzenia (zawsze można pobawić się w OC)

- Szyna pamięci - do gier nie polecam 128 bit bo po prostu nie wyrabiają...

- Chłodzenie nie wzbudza zaufania (zawsze można wymienić)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RPS też miałem obawę z chłodzeniem i zapewniam cie ze wszystko ładnie pięknie działa co do 128 bit a 256 bit (sprawdzałem bo kolega ma 256 bit ale mniej MB i powiem ze różnicy nie ma w tych bitach a taktowanie na dzisiejsze gry jest wystarczające.

EDIT: RPS pomylka z DDR5 ja posiadam GDDR 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różnica między szyną 128bit a 256 jest następująca:

Przedstawię Ci to tak żebyś zrozumiał.

Oto supermarket

|    o   o    o|
|   o    o   o |
----------------------

Supermarket symbolizuje kartę graficzną, "o" to megabajty a drzwi to szyna

Mamy pożar, wszystkie megabajty chcą wyjść i co teraz? skoro szyna jest tak mała? HA i tu zaczyna mulić :)

Pożar symbolizuje włączoną grę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.