Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Ostatnio zauważyłem że mój komp łapie często zawiechy. Przed chwilą instalowałem Arme 2, muzyki słuchałem, skype, aqq + odpaliłem chrome i w pewnym momencie komp stanął. Muzyka przestała grać po chwili. Dioda na obudowie pokazywała, że dysk pracuje bez przerwy. 5 min czekania i się odmulił. 

Wcześniej też tak miałem już.

Orientuje się ktoś w czym problem?

Moje podejrzenia:

• przepełniony dysk D (na 368 gb 28,8 wolnych)
  • ramy coś się psują
  • albo HDD (dziś to stwierdziłem)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli szukasz profesjonalnej i szybkiej pomocy to pisz na to forum http://www.fixitpc.pl/forum/38-dzial-pomocy-doraznej/ . Najlepiej dodaj kilka objawów lub zmyśl jakąś dobrą historyjkę to Pani Administratorka (która z tego co wiem pracuje w Microsofcie) bardzo szybko ci pomoże :D. Będzie ci potrzebny programik o nazwie ComboFix (przyszłościowo już mówię :P).

Edytowane przez TerminatorPL7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwórz okno, i rzuć nim na samochód sąsiada, po czym zajdź na dół i weź komputer z powrotem do mieszkania, podłącz i sprawdź czy chodzi lepiej. Mi to zawsze pomaga, warto spróbować. Jak za działa daj lajka :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pobierz CCleaner i wyczyść rejestr. ;)

Pewnie masz więcej niż 500 błędów jak mój braciak.. Prawie 10 letni komp, wyczyściłem rejestr i jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podaj wszystkie podzespoły swojego komputera, czyli:

- zasilacz,

- płytę główną, najlepiej firmę + model,

- typ i rodzaj pamięci RAM,

- procesor + jego częstotliwość taktowania i model,

- karta graficzna, jej częstotliwość taktowania pamięci oraz procesora,

- dysk twardy, maksymalna szybkość talerzy,

- rodzaj systemu, architektura, wersja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd mam takie dokładne info wziąć. Wczoraj po całodniowej pracy kompa, około godziny 01:00 komp tak mulił że uhuhu. Dzisiaj jest w miare git. Chyba winde musze nową wgrać. 
To chyba dysk jakieś zwiechy ma. Robię sobie grafike przed chwilą i nagle muzyka przestaje grać i nagle komp staje. Czekam, czekam, i słysze takie brzęki jakby w kompie i komp sie odmula. -.-

Edytowane przez Slash

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z góry przepraszam za odświeżenie, ale nie wiem, czy autor naprawił problem. Może to być przegrzanie procesora, sprawdź jego temperaturę, oraz podaj podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SlashPolecam Revo Uninstaller Pro za jego pomogą możesz wiele zdziałac,

-Skanowanie

-Deistalacja aplikacji,

-Wyłączenie programow startowych,

-Usuwanie zbednych plikow

-Czyszczenie historii przeglądarek, pakietu office

Jesli chodzi o mnie miałem podobny problem laptop bardzo mi mulił i miałem duży spadek FPSOW, lecz po odistalowaniu wiekszosci zbednych programow i wyczyszczeniu przez REVO, że tak powiem nastąpił przełom. :)

Procek- 1,6*2 MHz

Pamiec RAM- 2 gb DDR4

Grafika- 512 

Spadek FPS w sampie wynosił nawet 5-6 a wiemy ze GTA SanAndreas ma o wiele mniejsze wymagania niż dane wymienione powyżej

Teraz mam 30-40 FPS i lapek nie muli.

Wiec polecam  : )

Edytowane przez Fresh18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest taka sprawa. Kupiłem nowy dysk, zainstalowałem windowsa no i poinstalowałem pare programów. Podłączyłem stary dysk ale winde odpalam z nowego. Zainstalowałem antywira no bo stary dysk był zawirusowany. Jak coś robię to komp wydaje sie przycinać. Czasami nawet muzyka przytnie ale to tak na ułamek sekundy. Nie mam pojęcia dlaczego. Może to być wina ramu?

- zasilacz, Chieftec (GPS-500AB-A) 500W bulk
- płytę główną, najlepiej firmę + model, Asus M3A78
- typ i rodzaj pamięci RAM, Kingston DDR2 2x2GB 800 MHz
- procesor + jego częstotliwość taktowania i model, AMD Phenom Quad-Core 9650 (Socket AM2+, 95W) (2.3 GHz rdzeń)
- karta graficzna, jej częstotliwość taktowania pamięci oraz procesora, GTX 560 1GB
- dysk twardy, maksymalna szybkość talerzy, http://allegro.pl/dysk-3-5-1tb-sataii-wd-za-199zl-i3299780042.html (ja dałem 299 w komputroniku ;o)

- rodzaj systemu, architektura, wersja. W7 x64

Info przepisane z gwarancji (oprócz grafiki i dysku). 

Wolałbym powstrzymać się od kupna ramu bo jakoś na święta czy coś (jak wyjdą konsolki nowe) chciałbym zrobić upgrade kompa i wtedy nowa płyta główna + ram (wtedy DDR3) + procek

Edytowane przez Slash

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak mam dyski podłączone. Oby dwa są podłączone pod Sata. Ten nowy (1000 gb) jest podłączony pod slot pierwszy, a 500 pod drugi. ;P Chłodzenie boxowe ale raczej to nie od tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.