Skocz do zawartości
Maku

Konfiguracja VPS pod SA:MP+WWW+TS3+FTP

Rekomendowane odpowiedzi

@up Mam Debiana.

Teraz, po próbie połączenia z MySQL:

Lost connection to MySQL server at 'reading initial communication packet', system error: 111

Dodam, że hosting to proserwer.pl, a dostawca VPS - mintshost.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@kuba12300 sorki za miesiąc zwłoki, ale czy ważne pytanie, próbujesz podłączyć coś do MySQL z VPS'a? Czy podłaczyć coś z VPS'a pod jakiś zewnętrzny MySQL?

Większość hostingów www blokuje możliwość podłączenia na stronie bazy danych innych niż z tego właśnie hostingu. Robią to z dwóch powodów: bezpieczeństwo oraz szybciej użytkownik wyczerpie limit.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Maku, wiesz może co zrobić aby chmody nadawały się automatycznie? Chodzi mi o to że jak np instaluję jakiegoś CMSa to ręcznie muszę nadawać CHMODY. Słyszałem że trzeba coś z umask zrobić..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe cyfry:
0    brak ograniczeń praw (zapis i odczyt)
2    wyłącza zapis (ustawia tylko odczyt)
4    wyłącza odczyt (ustawia tylko zapis)
6    wyłacza zapis i odczyt (brak praw do pliku)

Poleceniem umask  odejmujemy prawda od standardowego czyli od 666(standard)  Zatem jeśli maska ustawiona jest przez nas na 444 to wychodzi nam 666 - 444 = 222

Komenda : np.  umask 444 

ABY NA STAŁE USTAWIĆ WARTOŚĆ musimy zmienić jego wartość w pliku /etc/profile bądź profiles dla konkretnego użytkownika w systemie Linux  zmieniamy w  .bashrc

Polecenie -  umask -S można sprawdzić jakie prawa będą przydzielane standardowo

Mam tak u siebie,mam nadzieje że pomogłem ;)

Edytowane przez fish

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Czy mógłbym prosić jeszcze o instrukcję jak podpiąć domene pod takowego vps'a żeby jednoczesnie domena wywoływała strone przy wpisaniu w przeglądarke oraz żeby możliwe było połączenie z serwerem sa-mp podając ją zamiast adresu ip. Dodam tylko, że sam rekord A DNS  z domeny wskazujący na ip vps'a nie działa.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

pzdr

Edytowane przez vRage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

freedns.42.pl

Domene przekierowujesz na DNSy freedns-a (w panelu gdzie kupiłeś domenę) a w panelu freedns tworzysz konto i ustawiasz przekierowanie na IP twojego serwera.

Jeżeli podepniesz domene pod VPS to możesz we wszystkim co jest postawione na tym serwerze, zamiast IP wpisać domenę. Nie zapomnij tylko o tym, że port to nie domena

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to nie to samo co dodanie rekordu A wskazującego na ip serwera vps? Tak jak napisałem, nie działa. Doczytałem, że należy coś ustawić w virtualhost'ach już po stronie serwera ale coś nie moge ogarnąć co i jak. Domena działa tylko pod strone internetową natomiast dalej nie działa w sampie.

Edytowane przez vRage

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Maku123, kiedyś pisałem do ciebie z tym samym problemem(O tych DNSach) i po kilku próbach znalazłem sposób, można to zrobić w bardzo łatwy sposób.
Jeżeli mamy domenę na nazwa.pl to tam mamy przekierowanie na adres IP czyli na rekord A(Dzięki czemu będzie działała domena)

A natomiast gdy mamy domenę w najtanszedomeny.pl to tam mamy DA i zmieniamy konfigurację DNS na adres ip.

A jeżeli gdzie indziej mamy domenę to wystarczy poszukać narzędzia do konfiguracji dns domeny(W którym możemy dawać rekordy typu A lub DNS a także MX)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ni3po, jaki system operacyjny? na 100% nie wykrywa? Jak serwer w sa:mp jest pierwszy raz stawiany na jakimś IP to trzeba sporo czekać w zakładce internet. Jak miałem serwer na VPS to po 1 dniu działania serwera czekałem jakieś 10 minut. Po 3 miesiącach już jakieś 5 minut. Nie wiem dokładnie jak działa master server w samp, ale takie coś zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.