Skocz do zawartości
BaLL

Kupno komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zamiar kupić komputer (najlepiej od razu złożony w całość) w granicach 400 - 500 zł. Rewelacji nie chcę, więc dlatego taka cena. Komputer miałby być do grania, czy taka kwota wystarczy, żeby gta sa / samp chodził płynnie z nagrywaniem (fraps) na średnich/wysokich detalach lub z rozdzielczością 1024x768? Nie znam się dużo na komputerach i na ich parametrach, więc prosiłbym o podawanie propozycji komputerów z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/msi-ph61-p33-b3-intel-h61-lga1155-pcievgadzwglansataddr3,24737.html

Ciężko będzie złożyć cały komputer w tej cenie. Najlepiej kupić używane części na allegro, polecam Ci:

Intel Pentium Dual-Core,

Płyta główna (link na górze),

2(w sumie można 4gb) ram najlepiej firmy crucial (tanie i dobre),

Zasilacz enermax lepa 400w,

Karta graficzna hd7770

Zestaw i tak przekroczy twoja cenę, a to nie wszystko. Najlepiej zbierz więcej kasy i pisz, bo ciężko będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Kolego co lepiej wcisnąć mu gorsze procesory i karty graficzne? Podałem mu zestaw z możliwością rozbudowy. Jaki sens ma składanie zestawu tylko i wyłącznie dla gta:sa? Gry sprzed kilku lat? Wiadomo chyba, że lepiej dołożyć do lepszego zestawu i mieć możliwość zagrania w nowsze gry. Procesory AMD są tanie, ale nie dorównują Intelowi bez podkręcania. Tego akurat autor nie powiedział, nic kompletnie nie powiedział o zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze, on powiedział bardzo szczegółową informację otóż to jaki ma budżet 500zł. Sama informacja przekazuje nam, że to nie jest zapalony gracz, on chce złożyć kompa do sa:mp bo może nie każdy gra w najnowsze gry jak np Ty i potrzebujesz 4 dzeni, i wysokiej półki karty graficznej?

W budżecie za 500zł pchanie procesora Intel'a to zło duże zło...  Na prawdę myślisz, że jeśli stać go ledwo na zestaw za 500zł, to będzie potem rozbudowywał komputer pod intel'a sandybridge i5 ? To się kompletnie mija z sensem zastanów się co Ty mu doradzasz. Procesory Intela są owszem dobre, ale mają swoją cene i w przypadku jego portfela pchanie mu na siłę intela twierdząc że "AMD nie dorównuje Intelowi bez podkręcania" to na prawdę głupota. Dlaczego?

Że jeśli chciałby rozbudować ten komputer, i wsadzić sensowny procesor od Intela, czyli powiedzmy ten SB i5 musiałby wydać 800zł ! Dalej jesteś jesteś swiadomy jakie głupoty piszesz? To przewyższa prawie 2 razy całą cene zestawu, nie mówiąc otym że nie podałeś mu pełno prawnego zestawu.

W przypadku zestawu z AMD, procesory dwu rdzeniowe które pozwolą zagrać w o wiele bardziej złożone gry niż samp to seria powiedzmy Athlon II pod AM3. Kosztuje on bodajże 200zł uwaga- sam go posiadam i nie narzekam grając w BF3, GTA IV, FARCRY 3.

Teraz przejdę do sedna sprawy, Twoim argumentem jest to że komputer na Intelu będzie miał możliwość rozbudowy, ale chyba robisz sobie żarty że myślisz skoro gościu na zestaw za 500zł będzie miał kasę na rozbudowe kompa?

W przypadku AMD, jeśli będzie chciał mieć lepszą wydajność jedynie co robi kupi procesor z serii Phenom np 955 są to 4 rdzeniowe procesory które po podkręcaniu nie wiele tracą do starszych wersji i5, a oferują na prawdę dobrą wydajnosc i komfort gry z najnowszymi tytułami. A cena? 320zł widzisz logikę swojego myślenia? Mam nadzieje że sam teraz uznasz że źle mu doradziłeś.

Edytowane przez Demonlynx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam większy budżet, ale nie chcę przekraczać tych 5-ciu setek, bo chcę tego kompa tylko do sampa i innych gierek o podobnych wymaganiach - do nowszych gier jest inny sprzęt. Co do rozbudowy, to nie chcę go rozbudowywać bo mam ten drugi sprzęt do bardziej wymagających gier. Poszperałem trochę na allegro, ale tak jak pisałem nie znam się na komputerach i mam pytanie czy ten komputer wyciągnie lekko gtasa / sampa z frapsem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam tę kartę, tyle że 1GB, i nie polecam.

GTA SA chodziło mi tylko na minimalnych.

Tę kartę omijaj szerokim łukiem.

Brat kupił za 550 zł kompa używanego i jedynie właśnie ta karta jest do wymiany. To było z dwa lata temu więc teraz jeszcze lepsze znajdziesz za tę cenę.

Szukaj najlepiej okazji i tylko używek.

@edit:

Jeszcze ten RAM. Nie szukaj z DDR2 tylko z DDR3.

Edytowane przez Evinek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szukałem na allegro całego zestawu - nawet z ceną maks. 700 zł nie ma żadnej porządnej karty graficznej. A co powiecie o kartach graficznych NVIDIA QUADRO FX1700 / ATI RADEON 3100?

Edytowane przez BaLL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nVidia Quadro służy wyłącznie do aplikacji renderujących, typu 3DS Max/Photoshop/inne ścierwo - na niej raczej nie pograsz w gry, bo nie do tego ta karta graficzna służy. Co do Radeona 3100 - jest on raczej tylko do notebooków, z tego co widzę, to nigdzie nie jest napisane o żadnej magistrali, czy ma 32-bitową szynę danych, 64, 128 czy 256, tylko ilość pamięci, co w dzisiejszych czasach nic nie oznacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz mieć nowy złożony komputer? Czy interesują Cię używki już złożone.

Nie musi być złożony od razu, lecz nie potrafię z części sam go złożyć.

Myślałem nad kupnem komputera z wolnym slotem do karty graficznej, a później kupić do tego komputera osobno kartę graficzną - opłaca się coś takiego spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy - jeżeli na razie nie miałbyś karty graficznej, to i komputer byłby zbędny. A znowu na zintegrowanej grafice to w za wiele gier nie zagrasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam jedną starą kartę, bodajże ATI RADEON 1550, a jeśli ona nie to zawsze mogę poczekać i kupić tą kartę osobno, tylko pytanie czy opłaca się kupić np. ten lub ten i z tą kartą poczekać, ew. tego radeona?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy tutaj wykazują poziom na podstawie forum dw od Quspajewa i od bleka z ajtipisi(audycja nie zawierała lokowania produktu).
Z takim setapem:
Q6600
4 GB DDR2,
Asus P5K/P5Q
dysk wedle życzenia
GTX 660/660Ti
~1200zł
Można grać w najnowsze gry na najwyższych ustawieniach w rozdzielczość Full HD.
Techologia Core 2 Q i Core 2 D nie zestarzała się w ogóle prawie, i różnica między C2Q a IB czy SB jest TYLKO(jak na tyle lat) 20 klatek. C2Q Q6600 jest porównywalny z Phenomem II 945. 
Specjalnie założyłem temat, bo jak czytam Wasze światłe posty, że bez i5 3570K albo Phenoma II 965 bez OC nie pogra, to mi szkoda czytać w ogóle.

Półki cenowe, proszę:

http://allegro.pl/asus-p5ql-pro-e8400-2gb-8800gt-battlefield-3-i3432745561.html
Mimo że karta nie jest najlepsza, i może paść przez zimne luty(felerna seria nVidii) to jest to bardzo dobry zestaw.
Procesor C2D E8400, rdzeń Wolfdale - najbardziej wydajna seria C2E(Core 2 Extreme), można go spokojnie jeszcze kręcić i kręcić. 2GB pamięci RAM, może to mało, ale nic nie stoi na przeszkodzie dokupić kolejne 2GB. 
Jedynym znakiem zapytania jest zasilacz, bo nie ma napisanej marki, ale można się spytać, ew. po uzbieraniu 150 zł dokupić inną 4-setkę, spokojnie styknie.
Jeżeli podniesiesz budżet do 700 zł to można wyrwać coś takiego:
http://allegro.pl/c2d-e8400-ati-radeon-hd-4870oc-4-gb-500-gb-gratis-i3434503458.html
Jedyny minus to SZITOWY zasilacz MODECOM'a. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Nie każdy ma czas na przeglądanie allegro pod względem gotowych zestawów. Nikt także nie napisał, ze bez i5 nie zagra w gry. Kolega podał przedział cenowy, a my mu po prostu pomagamy, nie musisz zaraz stawiać każdego w najgorszym świetle, a sam przechwalać się jaki to jest się fajny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O.o
Nie hejcę Was za to podejście, lecz chcę WAM ROZJAŚNIĆ nieco, że z takimi komponentami(rok 2009) pogra spokojnie jeszcze w tym roku.
Czas, w jakim przejrzałem allegro na te 2 gotowe zestawy to równo z zegarkiem było.. 12-13 minut.
Nie przechwalam się, nie jestem taki, jak Ci się wydaje :), ale nóż w kieszeni mi się otwiera jak widzę coś takiego :)
Peace

Edytowane przez Magik34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu na prawdę nie wiem czy Ty jesteś debilem, czy tylko go udajesz. "nóz mi się otwiera jak widzę coś takieg". A wiesz co mi się otwiera, gdy widzę gościa który  chce włożyć GTX660Ti do Q6600? Otwiera mi się myślenie, "co za debil". Jesteś żenujący, udajesz na prawde udajesz że się coś znasz, ale gówno się znasz. Jakim tępym człowiekiem trzeba być, żeby do Q6600 wkładać grafikę pokroju GTX660Ti? Proc będzie tak bardzo wąskim gardłem dla tego procesora, tak bardzo jak Twoja głupota. Tyle od mnie, przestań pisać głupoty weż się w garść i nie próbuj udawać że się znasz, bo Ci to nie wychodźi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

- deleted, bo zaraz mnie shejci pół forum tak jak w temacie o zasilaczu, nic że mam styczność z sprzętem komputerowym NAMACALNIE od kilku lat, ważniejsza jest opinia redaktorów z pclola i innych for.
Żyjcie dalej w swoim świecie ;*

Edytowane przez Magik34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odświeżam temat. Spróbuję jeszcze raz, tym razem ze złożeniem kompa - ze starego kompa mam obudowę i napęd, co do reszty sprzętu jakieś propozycje? Najlepiej jakby wszystkie części były z allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze?
http://allegro.pl/pentium-4-540-3-2ghz-ht-1gb-ddr-radeon-x1050-200gb-i3502416783.html

200zł i masz komputer, dołożysz tylko do niego trochę więcej ramu bo na dzisiejsze czasy 1 GB to jednak mało.

Mam podobne parametry tylko że właśnie dokupiłem sobie ram 2GB. Kiedyś w SA:MP fps miałem na 15, a kiedy z 512MB zrobiłem na 2GB to mam 40fps i nie narzekam na gre.

System chodzi płynnie i tyle mi wystarczy. Mało gram w gry więc mi to nie potrzebne by komputer był nie wiadomo jaki. Czasem tylko myślę nad inną kartą graficzną, ale jak pomyslę że mam kase wywalać w kompa to rezygnuje i ciesze się tym co mam. Oczywiście to używany sprzęt więc jak będą bluescreen'y to spróbować formata albo wymienić dysk twardy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.