Skocz do zawartości
KoPcIu

Aktualizacja Wiki.Pawno.PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie użytkownicy!

Obiecywaliśmy Wam, że wiki, jaką widzieliście na starcie nie jest tą, do której dążymy. Planujemy jak zawsze jak najmniejszej ingerencji osób trzecich do zarządzania podstroną, a aby treść była przedstawiona w taki sposób, aby nawet najmniej doświadczeni użytkownicy nie mieli problemu z jej przeglądaniem. Przedstawiamy Wam pierwszą aktualizację tej podstrony.

Wprowadzone nowości:

Brak akceptacji przed wyświetleniem - wszystkie wpisy dodawane do Wiki, nie potrzebują już akceptacji przed wyświetleniem. Wpis jest wyświetlany automatycznie, z możliwością obejrzenia poprzedniej wersji. Dopiero opiekun Wiki, ostatecznie akceptuje wpis.

Jedna edycja w kolejce - wcześniej wpis można było edytować kilkakrotnie, jednak tym razem postanowiliśmy, aby wpis można było edytować tylko raz. Kolejnym krokiem jest akceptacja wpisu przez opiekuna, co daje kolejną możliwość edycji wpisu.

Panel opiekuna - został przygotowany nowy panel opiekuna, który daje wiele nowych możliwości, już niebawem możliwe będzie udostępnienie tego panelu osobom trzecim.

Dodatkowo w systemie zostało poprawionych wiele błędów, jak i wprowadzono wiele poprawek.

Z poważaniem Administracja!

Wprowadzone nowości(25.10.2013):

Zapis podczas pisania - wiemy, że na pisanie poświęcacie wiele czasu, dlatego chcemy, aby Wasze dane były bezpieczne. Postanowiliśmy, że Wasze dane będą zapisywane podczas pisania, dane te możecie przywrócić klikając na tekst na dole edytora.

Podgląd podczas pisania - mamy możliwość podglądu napisanego tekstu, co oznacza, że błędy możemy poprawić przed wysłaniem formularza.

Zmiana właściciela wpisu - wcześniej po edycji pustej funkcji nie zostaliśmy jej autorem, od teraz się to zmienia.

Zapis BBCode - został wprowadzony nowy system zapisu BBCode, dla osoby przeglądającej jak i dodającej wpisy nie sprawia to różnicy, jednak dzięki tej funkcji operator zakładki otrzymał dodatkowe funkcje.

Wprowadzone nowości(10.11.2013):

Friendly URL - Przyjazne adresy, zmiana wprowadza aktualizacje w linkach, zamiast standardowych znaków "app=wiki&model=wiki" wprowadzamy tylko "/wiki".

Link jako nazwa - funkcje można teraz w prosty sposób wyszukiwać na podstawie nazwy. Oznacza to, że aby przejść do przykładowo OnPlayerConnect, możemy użyć linku http://pawno.pl/index.php?/wiki/view/60 jak i http://pawno.pl/index.php?/wiki/view/OnPlayerConnect .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to napiszę tutaj swoje propozycje:

- wprowadzić możliwość podglądu wprowadzonych zmian / stworzenia nowej funkcji (tak, takie coś jak w postach), ponieważ sam dzisiaj pomyliłem się i należy czekać, aż ktoś zaakceptuje zmiany i ponownie to zmienić,

- można by było wprowadzić takie bannery, które można by było dowolnie edytować i tam dodać ważne uwagi (np. o usunięciu funkcji w wersji XXX), czy informacje, że przed użyciem należy coś tam zrobić. Nie wiem, na ile można edytować edytor tekstu w IP.B, ale zawsze można by było to wstawić poza panel edycji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak żebym nie zapomnaił ;)

Przydałoby się także kolorowanie składni w "przykładowym kodzie".

Dlaczego, bo wtedy kod jest przejzysty i ładnie odróżnia się od treści funkcji/callbacku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sory za double, ale mam kolejny pomysł dot. wiki.

Podzielmy ją na wiki nt. pawn, lua i squirrel.

Rozumiem, że forum jest głównie o tematyce pawn, ale skoro są też działy lua i squirrel to wiki także możnaby stworzyc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem, że forum jest głównie o tematyce pawn, ale skoro są też działy lua i squirrel to wiki także możnaby stworzyc.

Nie ma opcji, inne języki na tym forum są jedynie smaczkiem który udogadza użytkownikowi szybką pomoc bez skakania po różnych forach, a nie od razu coś oficjalnie tak jak to ująłeś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Drakon spójrz na aktywność w działach poświęconych Lua i Squirrel i odpowiedz sobie na pytanie dla kogo by to miało być. Projekt z MP IV jest na przepaści śmierci, MTA tutaj nie żyje. Pomijając to, że bym wywalił ogólnie tutaj z forum cały dział poświęcony Squirrel.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, jeśli jesteś chętny zorganizuj w dziale LUA, czy Squrriel prowizoryczną WIKI, jeśli większość funkcji zostanie opisana, ja chętnie utworzę podział w WIKI.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim kolejnym pomysłem jest dodanie "wyszukiwarki", która znajdowałaby funkcje, callbacki i tabele referencyjne po wpisaniu jej nazwy.

Chodzi o coś takiego:

929753.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wyszukiwarka mogła by być dodana. Ponawiam pytania dotyczące opiekunów, gdyż wiki się rozpędza, a opiekunów brak (może w końcu dać programiście jakieś zadania). Dodatkowo zgłaszam błąd, otóż znacznik code nie działa poprawnie. Proszę spojrzeć -> http://pawno.pl/index.php?app=wiki&module=wiki&section=view&id=8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No wyszukiwarka mogła by być dodana. Ponawiam pytania dotyczące opiekunów, gdyż wiki się rozpędza, a opiekunów brak (może w końcu dać programiście jakieś zadania). Dodatkowo zgłaszam błąd, otóż znacznik code nie działa poprawnie. Proszę spojrzeć -> http://pawno.pl/index.php?app=wiki&module=wiki&section=view&id=8

Być może tu nie ma błędu :)

Probleme może być to, że kod jest umieszczony w tagach

[code=:0]*kod*[/code]
Ale nie jestem pewien :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.