Skocz do zawartości
Bogaty

To koniec programu Winamp

Rekomendowane odpowiedzi

153080.gif

 

 

AOL właściciel Winampa, niegdyś najpopularniejszego programu do odtwarzania muzyki, ogłosił że z dniem 20 grudnia odtwarzacz przejdzie do historii.

Winamp powstał w 1997 roku i służył do odtwarzania praktycznie wszystkich dostępnych plików audio. Dwa lata później producenta programu przejął amerykański gigant AOL, który odtąd kierował jego rozwojem. Program składał się z charakterystycznych "klocków", które można było przesuwać, zmniejszać lub zwiększać, a także personalizować za pomocą licznych "skórek". Dodatkowo istniały tysiące wtyczek do programu, które umożliwiały jego rozbudowę o nowe funkcje.

Według serwisu arstechnica.com AOL od kilku lat próbował sprzedać Winampa. Serwis zarzuca właścicielowi złe zarządzanie rozwojem programu, które doprowadziło do jego klęski i ulegnięciu innym odtwarzaczom z iTunes na czele.

Zgodnie z oficjalną informacją, strona winamp.com i wszystkie inne witryny związane z programem znikną z sieci 20 grudnia. Od tego momentu nie będzie można pobrać programu.

Źródło: arstechnica.com

 

http://muzyka.onet.pl/newsy/winamp-znika-po-15-latach/5ze0w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślę, że kilka lat temu każdy używał Winampa :D

Ale teraz ten program już jest coraz bardziej odsuwany przez inne.

Również ja teraz używam WMP lub KMPlayer :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pamiętam jak w mojej gablocie słuchałem muzyki poprzez winampa...

Aż się łezka w oku kręci.

Potem zaczął mnie on denerwować, ponieważ nie chciały się filmy odtwarzać, i w ten sposób zmieniłem na inny.

Edytowane przez Bantu
Kultura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak wspominać o śmierci programu, który praktycznie już nie żył od dawna. Prawda swego czasu był on całkiem niezły, ale później było coraz gorzej i gorzej jak z resztą teraz widać. Ja tam najbardziej preferuję jakieś programy typu Spotify, Wimp, Dezzer. Po co okradać artystów z ich twórczości skoro można legalnie i bezpłatnie słuchać ich utworów, a no i jest jeszcze Youtube i tam oficjalne kanały artystów. Jestem ciekaw ile z tutaj wypowiadających się osób używało Winampa do słuchania muzyki zgranej z oryginalnych krążków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×