Skocz do zawartości
skyvoo

Minecraft

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Na samym początku chciałem do was zaapelować, że jeżeli zobaczycie jakie kol wiek błędy ortograficzne lub językowe piszcie pod tematem.

Jeżeli słyszałeś lub grałeś w Minecraft to wiesz w czym rzecz, ale jeżeli jeszcze tego nie robiłeś to odwiedź witrynę. Minecraft jest grą składającą się z... klocków. Tak! Dobrze widzisz. Gra składa się z klocków, ale jak wiemy grafika nie jest najważniejsza w grze. Rozgrywka jest według mnie świetna. Na początku zaczynamy bez niczego, na "bezludnej" wyspie. Wyspa może i jest bezludna, ale znajdziemy tam zwierzęta z których możemy zebrać skórę lub wełnę, ale w nocy możemy spotkać także potwory!

Na początku musimy wybudować swój dom, aby przetrwać pierwszą noc. Potem to już tylko wydobywanie coraz lepszych surowców i ulepszanie swojej lepianki :D.

Serdecznie polecam tą grę i zapraszam do grania! Grę można testować na stronie, potrzebujemy tylko Jave.

Bardzo przydatna rzecz dotycząca Minecraft http://www.minecraftwiki.net/wiki/Crafting

pokarzę wam jak zrobić prosty kilof czy siekierę.

Pozdrawiam, Slash!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też chciałem zacząć grać - tydzień temu właśnie, ale nie miałem skąd pobrać. Można prosić o jakąś wstawkę? Byle nie torrenty czy warezy, aby nie naruszać regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginalna gra obecnie kosztuje 10 euro. Na allegro można ją kupić za 45zł. Dnia 20 grudnia Minecraft przechodzi z wersji alpha na beta i zdrożeje do 14,95 euro. Ponadto, z tego co wyczytałem, będzie zmiana w regulaminie i dodatki do gry (których na razie niema) nie będą darmowe. Jeśli ktoś kupi grę przed 20 grudnia zapłaci mniej i będzie mógł cały czas, za darmo pobierać najnowsze aktualizacje.

A teraz moja opinia o tej grze:

Na pierwszy rzut oka Minecraft to żałosna gra, z beznadziejną grafiką, jednak wystarczy obejrzeć przykładowe filmiki z tej gry, a na pewno zmieni się zdanie. W grze mamy możliwość tworzenia bardzo wielu rzeczy z materiałów, które sami musimy wydobyć/zebrać. Dzięki bardzo dużej mapie i dowolnej budowie możemy stworzyć praktycznie wszystko od domu, bloku, ratuszu przez kopalnie, baseny, wodospady, aż po kolej podziemną i naziemną. Grałem w tą gierkę jakiś czas, jednak dosyć szybko się nudzi. Chyba, że ktoś ma naprawdę dużo chęci i przede wszystkim pomysłów na tworzenie różnych budowli/systemów to na pewno spędzi przy tej grze sporo czasu. Jeśli ktoś planuje zakupić tę grę to proponuje zrobić to przed 20 grudnia, bo będzie i taniej i więcej korzyści dostaniecie.

Jak zacząć grę w Minecrafta:

Polecam obejrzeć ten i kolejne części filmiku tym wszystkim, którzy dopiero zaczynają i nie są przekonani do tej gierki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem jak wy ale ja się tej gry boje :D

ciągle mnie te potwory atakują, pojawiają się znikąd etc.

ale ogólnie gierka fajna, dobra dla ludzi którzy maja dużo czasu i nie wiedzą co z nim zrobić oraz mają te wizje swojego imperium :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Terminator3 tylko samemu troszkę nudy -.- zamierzam z kumplem pograć bo wtedy będzie frajda. :D Gra jest czasami wkurzająca (właśnie się wkurzyłem bo poszedłem dość daleko i wybudowałem ładny dom i dużo wszystkiego a tu bum headshot i od nowa tam iść gram na hardzie i szybko mnie zabijają) -.-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam panowie w klubie  8)

Też zasuwam w minecrafta, tylko na samym początku jest strasznie trudno, brak jakiejkolwiek pomocy, ale ja to już mam za sobą :)

__

Wpadł mi fany pomysł do głowy, może byśmy się tak zgadali na PW i stworzyli jakiś porządny serwis i support minecrafta?

Pozdrawiam! RM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To wlacz poziom Paceful - tam nie ma stworkow itd.

ale bez stworków nie ma niektórych rzeczy przydatnych, np. jakiś tam item'ów do budowy TNT :P

Wpadł mi fany pomysł do głowy, może byśmy się tak zgadali na PW i stworzyli jakiś porządny serwis i support minecrafta?

Pozdrawiam! RM

takie coś to trzeba samemu się wziąć i zrobić bo tak to możesz gadać i wyjdzie to samo co z serwerem sa:mp by pawno.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Refreshuje bo wszyscy którzy grają w MC mogą nam tutaj zadawać pytania, po kiego nowy temat? ;D

Tak na maaarginesie, Szykam ludzi do stworzenia oficjalnego polskiego suportu Minecraft bo jak do tej pory są same badziewia :) Jak coś to na PW nie długo pojawi się temat W Szukam.. :D

pzdr. RM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@RandoM na oficjalnej wiki Minecraft'a jest bardzo dużo po polsku rzeczy, dużo for typu mycraft.pl

może to średnio wypalić, trzeba by się naprawdę postarać

mogę pomóc w ... czymś :P

p.s masz zamiar zrobić jakiś portal czy bardziej samo forum ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ktoś chce pograć sobie "od tak" na serwerze multiplayer to zapraszam do mnie.

IP: 46.4.154.133

Na serwerze mogą być lagi (niby VPS, ale wyskakują dziwne błędy w konsoli, które lagują serwer) i nie ma żadnych pluginów zabezpieczających przed zniszczeniem. Serwer oczywiście włączony jest przez cały czas (no oprócz jakiś prac na VPSie, które wymagają jego wyłączenia).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.