Skocz do zawartości
skyvoo

Minecraft

Rekomendowane odpowiedzi

Vihost.pl, ale bardziej polecam statnet.pl :)

W obu łącza niemieckie, ale praktycznie nie ma różnicy, a parametry względem ceny dużo lepsze niż w Polsce.

EDIT:

Wie ktoś może jak naprawić błąd:

Can't keep up! Did the system time change, or is the server overloaded?

Serwer ma 1GB ramu, odpalany z komendy dostępnej na minecraft.net. Błąd ten powoduje lag serwera. Pokazuje się nawet przy braku graczy na serwerze i nową mapą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z 1 gb ramu to problem jest z graniem a co dopiero z hostowaniem serwera. Mój znajomy hostuje serwer na dedyku z 7gb ramu i często są lagi nawet jak się jest samemu na serwerze. Niestety tak właśnie działa java.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@NeMoO, serwer powinien mieć minimum 2GB ramu (stojąc pusty!), bo wpierdziela niemiłosiernie dużo ramu... Ja mam na kompie 3GB ram, i 2.5GB ustawiam na serwer, i wtedy w miarę mało lagów jest.

Refreshuje bo wszyscy którzy grają w MC mogą nam tutaj zadawać pytania, po kiego nowy temat? ;D

Tak na maaarginesie, Szykam ludzi do stworzenia oficjalnego polskiego suportu Minecraft bo jak do tej pory są same badziewia :) Jak coś to na PW nie długo pojawi się temat W Szukam.. :D

pzdr. RM

Ja chętnie do tego forum :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z 1 gb ramu to problem jest z graniem a co dopiero z hostowaniem serwera. Mój znajomy hostuje serwer na dedyku z 7gb ramu i często są lagi nawet jak się jest samemu na serwerze. Niestety tak właśnie działa java.

Na 2GB ramu (ubuntu), serwer w wersji 1.5_1 śmigał przez 3h bez ani jednego "laga" tj

"Can't keep up! Did the system time change, or is the server overloaded?" gdy grały 2 osoby ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od łącza, i wielu czynników, których jest zajebiście dużo, takie są uroki Javy. Notch jest lekko nienormalny, że taką grę pisze w Javie... Java powinna być wycofana z telefonów, a co dopiero do programowania. ::)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym ramem to też ruletka albo będzie działało dobrze albo nie. Ja na pc mam 2x256mb i w miarę da się grać w minecrafta a na netbooku z 1x1gb przy użyciu ramu 80% są takie lagi że się skrzyni otworzyć nie da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja trochę gram na tym serwerze to lagi pojawiły się jak były 4 osoby na serwerze i to nie jakieś poważne więc hosting daje rade

"Can't keep up! Did the system time change, or is the server overloaded?"

ja jak włączę serwer to mam ciągle spam tego tekstu :D (u mnie wina procesora wydaje mi się)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z mojego doświadczenia, serwer na Windows to porażka, na 2GB ramu nie dźwigał wejścia lokalnie (tj klient do 127.0.0.1), na Ubuntu/Debian śmiga bardzo dobrze, bez problemu 1 osoba gra się jak na singu, zaś 2 osoby czasami zlaguje klocek, tzn trzeba go zniszczyć 2-krotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu dzisiejszym na serwer zostały wgrane pluginy, dzięki którym gracz może ochronić swój dobytek przed nieuczciwymi graczami. Dodałem również plugin zmuszający graczy do zarejestrowania się i logowania przy każdym wejściu na serwer.

Lagów zdarzają się teraz sporadycznie, ponieważ wyłączyłem auto zapis mapy. Zewnętrzny backup robiony jest co godzinę, przy czym backup ten zapisuje również na wszelki wypadek mapę.

Na koniec podam jeszcze raz IP: 46.4.154.133

Zapraszam do wspólnej gry :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie mogę stworzyć portalu do Nether... Spójrzcie: Klik i po "pstryknięciu" krzesiwem w środek, nic się nie dzieje. :(

edit

eheheh, już działa, zły wymiar klocków. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) Wejdźcie na Hajducek.pl (link na dole) i macie stworzoną przez hajducka wersję minecrafta (instalke) gdzie jest darmowy multiplayer, poza tym pokazuje też jak wgrać własny skin do tej wersji minecrafta i objaśnia co zrobić gdy czasem nie działe ( wystarczy poszukać w artykułach lub wpisać minecraft w wyszukiwarce)  ;)

Link do downloadu, oraz do porad gdyby nie działał:

[move]http://hajducek.pl/640/minecraft-10-euro-to-za-duzo/http://hajducek.pl/946/minecraft-co-zrobic-gdy-czasem-nie-dziala/[/move]

Ps. Jak wy to robicie że u was nie pada śnieg cały czas? bo u mnie to już wk*wia że wszędzie biało... >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.