Skocz do zawartości
Mr_Auto

Kilka pytań (pamieć ram, 2 dyski)

Rekomendowane odpowiedzi

1. Może trochę głupie pytanie ale czy mogę do kompa podłączyć dodatkowy dysk bez jakiś obaw, bo wiem że nieraz ludzie chodzą do siebie z dyskami twardymi ale to na krótko i chcę się upewnić czy na dłuższą metę też można tak zwykłą taśma podłączyć dodatkowy dysk

2. Możliwe że pamięć ram do siebie pasuje (może być używana w komputerze razem) ale do pewnej płyty głównej pasuje tylko jedna z nich ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Tak, można mój kolega jedzie na 2 dyskach SATA od dobrych kilku miesięcy bez żadnych problemów.

2. Tak, możliwe. Po zakupie dodatkowej kości pamięci komputer "strzelił focha" nie pamiętam dokładnie dlaczego, wziąłem wtedy jedną z działających i wymieniłem tą nie działającą na taką samą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2. ee nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, np. u mnie do komputera nie pasuje pamięć kolegi (po prostu nie chce wejść w to wejście) ale gdy wezmę moją pamięć i pójdę do kolegi to ta moja u niego pasuj (to tylko taki przykład) i chodzi mi czy to możliwe że te dwie pamięci u kolegi będą działać razem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no chodzi tu głownie o te wejścia czy jak to się tam nazywa, że w jednej płycie da się włożyć normalnie obie pamięci a w innej tylko jedną, i chodzi mi o to czy to możliwe że w tej płycie której pasują obydwa będą one dobrze działały

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

symbole to znaczy ?? nazwy ??

ja mam dwa wejścia obydwa zajęte, nieraz pamięci były przekładane miejscami (znaczy kiedyś tam coś robiłem i je zamieniłem) gdy próbowałem wsadzić tą pamięć kolegi to w obydwa wejścia i nie dało się, kolega ma 3 wejścia i moje pasują u niego na każde (tylko nie wiem czy działały by, jego komp ma zasilacz spsuty)

ogólnie pewnie jutro albo za kilka dni się wyjaśni bo będę miał nazwy wszystkiego i myślę że na necie znajdę odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najlepiej to weź programem Everast, czy jakimś takim dowiedz się jakie masz rodzaje kości, a jakie ma kolega, bo coś mi się w to wierzyć nie chce i są tylko 2 wyjaśnienia, albo masz wejście na RAM zdeformowane, albo to są 2 inne typy, bo według mnie to jest nie możliwe to co piszesz. No ale już też cuda widziałem, więc w sumie mnie i to nie zdziwi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Bantu mój komp mogę sprawdzić ale ten kolegi nie działa wiec mogę się orientować tylko po danych podanych w tej książeczce lub wydrukowanych na, jutro prawdopodobnie dostanę i będę kombinował

do tych ramów mówię serio, już nie chciałem na siłę wciskać bo mój komp jest trochę niefortunnie zbudowany ale na pewno nie pasują

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra nowe pytanie:

Czy jeśli mam dwa dyski na obu mam system Windows xp, na jednym mam zainstalowane gry programy etc. a na drugim prawie nic to czy mogę jakoś usunąć Windows z tego dysku z grami/programami ale tak by te programy/gry działały z tamtym Windowsem z drugiego dysku (zapewne głównie rozchodzi się tu o rejestr)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz sobie eksportować do pliku potrzebne fragmenty rejestru a później je importować.

tyle że ja trochę tego mam i zbytnio nie chce mi się grzebać w rejestrze i szukać odpowiednich rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź czy:

DDR nowego == DDR starego RAM'u
PIN nowego == PIN starego
RODZAJ nowego == RODZAJ starego

Co do dysku, wykonaj update biosu, podłącz nowy dysk, i ustal z ktorego dysku ma system startowac, bo moze sie zdarzyc tak ze sys. wystartuje ci z tego drugiego dysku :P

potem usun windowsa i ten niepotrzebne rzeczy z nowego, skopiuj reszte a nastepnie wykonaj formata.

jesli zrobisz jak napisalem, powinno byc gitez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra wszystko ok działa, mam teraz nowy problem a raczej pytanie

czy mogę wejść na pulpit który jest zapisany na starym dysku ?? bo gdy wchodzę w "Documents and Settings" i klikam mój profil to mam komunikat "Odmowa dostępu"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.