Skocz do zawartości
Shiny

Mintshost.pl - Opinie

Rekomendowane odpowiedzi

@snickersowy - Sim00n szuka ochrony przeciw DDoS a nie blackholingu w piątek wieczorem i odblokowanie w poniedziałek w południe. To, że ktoś Ci wmawia, że mają ochronę przed DDoS nie znaczy że Cie chronią. Po prostu siebie i innych chronią a Ciebie (ofiarę) wycinają (najlepiej na poziomie dostawcy sieci, bo u siebie pewnie nie mają ani na tyle dużej rurki ani firewalli do tego odpowiednich jak ktoś przywali parę Gbps).

Pseudo dedyki postawione na komponentach z PC, RAM bez ECC, brak wsparcia dla IPMI a na dodatek nie ma nawet zakichanego panelu do restartu jakby maszyna złapała panica, to już OVH z ich zbugowanym panelem rozdzielonym na miliard części jest lepszym rozwiązaniem. Dla takich jak Ty drifter (a raczej Game) - idealne. Wszystko odpalone na roocie, update'y nigdy nie instalowane, kernele domyślne z distro. Dla kogoś kto chce skonfigurować na prawdę tą maszynę - żart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

+Tanie

+BOK odpisuje zazwyczaj do 5 minut

+Szybkie rozwiązywanie problemów

+Miła pomoc techniczna

Trzeba się jedynie dopytywać przy wprowadzaniu dodatków typu direct admin co do  kopii zapasowych. Najlepiej wykonywać je sobie we własnym zakresie. (Słyszałem że coś tam jednak mają zmieniać aby kopie usług www byly dostępne dla każdego klienta)

-Łącze które czasem strzela fochy..

W porównaniu z server project PsT lepiej funkcjonuje na mintsie.

Edytowane przez PsT-dm.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzysta ktoś z usługi "dożywotni vps" taki by mi się przydał na testy chciałbym usłyszeć jak się sprawuje? I czy działają na niego kody rabatowe :)

Edytowane przez radeh2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzysta ktoś z usługi "dożywotni vps" taki by mi się przydał na testy chciałbym usłyszeć jak się sprawuje? I czy działają na niego kody rabatowe :)

A czego byś od niego oczekiwał? Jak to mints do najlepszych nie należy, ale zależy czego wymagasz :) A co do kodów to nie wiem :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo odradzam brania czegokolwiek od tej "firmy". Kompletny brak jakiejkolwiek automatyzacji, z wszystkim trzeba do nich pisać tickety, częste problemy z maszyną, nagłe lagi, restarty maszyny, oczywiście za wszystko później przepraszają. Spóźniłem się z płatnością 3 dni, gdyż akurat wtedy dostałem przelew. Gdy chciałem opłacić maszynę, nagle patrzę, że nie mam żadnej usługi. Zdziwiony napisałem do supportu myśląc, że to jakiś bug, jak to u nich w zwyczaju bywa, a okazało się, że wcześniej też nie płaciłem w terminie, więc stwierdzili, że usuną VPS'a po 3 dniach, a regulamin mówi, że na płatność mam 14 dni, inaczej wszystko zostanie usunięte. Po krótkiej rozmowie z szefem mintshostu stwierdził z wielką łaską, że może mi dać VPS'a na 35dni jako zadośćuczynienie, gdyż wina i tak była moja.  :blink: Oczywiście nie zgodziłem się na jego ofertę, ponieważ mój programista stracił wszystkie swoje pliki i jestem stratny o wiele więcej, niż VPS za 25zł. Aktualnie przygotowuję się na wkroczenie na drogę prawną. Jedyne co mają fajnego do zaoferowania to ceny, lecz w żadnym wypadku nie przekłada się to na jakość usług, stanowczo odradzam korzystania z tej pseudo firmy. 

Edytowane przez CranK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe w czym Ci tu prawnik pomoże... Nie opłaciłeś serwera na czas, nie zrobiłeś backupa danych i pewnie w ogóle go nie robiłeś co jest kardynalnym błędem w naszych czasach. Im najprawdopodobniej wystarczą te 2 argumenty, aby rozstrzygnąć taki spór na swoją korzyść, ale prawnikiem nie jestem, więc pewnie się mylę i na pewno wygrasz proces o grube hajsy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe w czym Ci tu prawnik pomoże... Nie opłaciłeś serwera na czas, nie zrobiłeś backupa danych i pewnie w ogóle go nie robiłeś co jest kardynalnym błędem w naszych czasach. Im najprawdopodobniej wystarczą te 2 argumenty, aby rozstrzygnąć taki spór na swoją korzyść, ale prawnikiem nie jestem, więc pewnie się mylę i na pewno wygrasz proces o grube hajsy.

Zerwali ze mną umowę, łamiąc sami regulamin na który się zgodziliśmy. Mam na nich jeszcze kilka innych rzeczy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Konsultanci 'LIVE' udzielają fachowej pomocy, tickety są rozpatrywane szybko, i w miare możliwości problemy znikają. Maszyny są w normie, przez 3 miesiące korzystania z ich VPS'a za przysłowiowe 20zeta nikt z moich graczy nie odczuł 'LAGÓW'. Mają tanio, hosting za sms...czego chcieć więcej. 

Polecam!

Nie, nie mam od nich nic wzamian za tą  opinię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze - nie polecam.

Możesz napisać dlaczego? sam jestem ich użytkownikiem, posiadam VPS'a od prawie dwóch miesięcy i nie mam problemu z Nim. Support też jest całkiem pomocny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz napisać dlaczego? sam jestem ich użytkownikiem, posiadam VPS'a od prawie dwóch miesięcy i nie mam problemu z Nim. Support też jest całkiem pomocny.

Jeszcze się nie spotkałeś z DDoSami? Zwykły DDoS darmowym stresserem rozkłada VPSa na łopatki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mogę napisać za niego. Chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam mintshost, posiadam u nich na VPSie własny serwer TS3, działa jak dziki lecz czasami pojawiają się problemy (serwer się wysypie nie z mojego powodu - średnio raz na 3 miesiące) zazwyczaj to dostaję odpowiedź ze przez łącze, ale ogólnie to POLECAM :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze?

Polecam w 100%! ;)

Mam tam dożywtoni VPS od 2 mies. (3.5GHz, 2GB RAM, 25GB SSD, 100Mbps (zwiekszaja pasmo do 200Mbps)) i śmiga aż miło. Postawiony mam serwer TS3 i MTA DayZ. Spokojnie dawał radę z 50 grazami na serwerze i prawie pełnym serwerem TS.

VPS nie sprawił jeszcze ani jednego problemu.

A co do hostingu stron WWW i domen też nie mam zastrzeżeń. Tylko szkoda, że domeny są w biznes-host a nie u nich w panelu.

Zrobili już automatyczne dodawanie VPS, łącze 200Mbps i jak ktoś chce rabat 30% na wszystkie VPS'y; forum2015

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mega szanuję budżetowe usługi/produkty, cieszą mnie takie inicjatywy, dopóki nie psują rynku, dopóki nie wpłyną na niego tak negatywnie, że to się odbije na innych. Jednak mintshost to wyjątek od reguły - oni psują ten rynek i to mocno. Są dla mnie niczym innym, jak zwykłą ostoją gimbusów, nastawioną na wielki zysk. A źródłem tego zysku są przeważnie niepełnoletnie osoby, będące na garnku mamy. Wyłudzają pieniążki, aby opłacić śmieszny hosting, który zostanie zabloowany przy gorącej okazji, ale ja się do tego nie czepiam, bo przecież to niska cena, więc można z klientem wyprawiać, co się chce.

Gorsze jest jednak to, że oni przez większość czasu (przynajmniej takie wrażenie odnoszę) liczą te pieniądze, celowo budują otoczkę gotowych pracowników na udzielanie odpowiedzi klientom, ale wbrew pozorom - są to albo gotowe formułki, albo te słowa wyssane ze swojego niewielkiego doświadczenia.

Przeraża mnie jednak to lenistwo, bo ja wiem, że żyjemy w społeczeństwie nastawionym na konsumpcjonizm i wygodnictwo, no ale bez przesady. Dla przykładu: oni korzystają z HyperVM, DirectAdmin, SolusVM, WHMCS, OpenVZ, KVM. No i w sumie dostarczają jakiś IPMI wbudowany w biosa, o ile się nie mylę. Do czego zmierzam? A nuż do tego, że nie mają własnych rozwiązań i ich niewiedza jest przerażająco wysoka.

Co więc z tego wynika? Słaba wydajność i słabe bezpieczeństwo. Mogą się wydarzyć przerwy w dostępie bądź problemy wynikające z większego zapotrzebowania na funkcje, które może nie oferować wspólny (bo ograniczony kernel) OpenVZ, ale oni będą albo w stanie potrafić uaktywnić coś takiego, albo nie będą w stanie - nie chodzi o kwestię chęci, bo one zawsze byly, będą i są.

Najbardziej wkurza mnie jednak brak wspólnego panelu dla wszystkich instacji, masa wiadomości via e-mail, niezłe zamieszanie z tworzeniem serwerów VPS, rejestracją domen (przecież mamy NASK i jego API, partner NASKu, czyli BH może łączyć się z MH - dlaczego tego nie zrobią?), z uruchomieniem serwera dedykowanego w określonych ramach czasowych.

To, że zwiększają Wam przepustowość łącza do 200 Mbps, że oferują podwójne doładowania SMS-em i dają usługi w śmiesznie niskich cenach, znaczy jedynie, że są gotowi sprzedać się za tanio, a jendocześnie zarabiać na Was, bo są sprytni. Ich cały biznes polega na wielkim oversellingu, na liczeniu się z tym, że zazwyczaj klientami są ludzie pragnący zasmakować władzy, więc uruchamiają serwer głosowy. Co właśnie powoduje, że on wisi na wspólnym procesie, pozwalając tym samym zaoszczędzić lada zasobów. Ogółem: jaracie się parametrami, a nawet połowy z nich nie wykorzystujecie, co jest wręcz śmieszne dla mnie.

Wierzę, że większość z klientów MH nawróciła się i poszła w jakość, zamiast budżet, bo inaczej będą takie cyrki, typu wycieki danych, włamania, czy coś w tym stylu. Bo po prostu takich widoczków nie znoszę.

A i jeszcze jedno. Nie myślcie, że ich ochrona antyDDoS jest wyjątkowa. Bo to bzdura, cała filozofia sprowadza się do blackhollingu, czyli odcinania ASu (łącza) na określony czas. W niektórych przypadkach do czasu ręcznego zniesienia przez pracownika. Czyli w piątek ktoś nie ma dostępu, wróci w poniedziałek - o ile się trzymają zasady, że mają weekend wolny od męczacych end-userów. ;)

Tak, byłem ich klientem i to wielokrotnie. Miałem wszystkie usługi, nawet jeśli chodzi o serwer dedykowany (ba, z indywidualnej oferty). Akurat najlepiej sobie radził serwer dedykowany. A domeny? Toż kpina, skoro nie potrafią sobie poradzić z zweryfikowaniem problemu, nawet pomimo masy logów, które zawierałem w ticketach.

Been there, done that.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do VPS, na prawdę są świetne. 

Działają bez zarzutu. 

Jednak WWW to jawna kpina ;/ Po zarejestrowaniu domeny i zakupieniu www po dniu po prostu strona nie odpala.

Tak samo jak Pomoc Techniczna.

Pisałem do nich 1 godz temu i nadal nie odpisują w sprawie www.

Biznes host odpisuje błyskawicznie... chodź strony są powiązane. Kazali mi się zgłosić do nich. 

Sam hosting posiada bardzo łatwy do obsługi panel... (Dla osoby która już stykneła się minimalnie z pojęciem VPS)

Lecz dla nowego użytkownika to męczarnia... nie wiadomo co do czego i wgl. (Uwierzcie... musiałem jednej osobie tłumaczyć krok po kroku pierwsze kroki z tym hostingiem).

Ale jeżeli chodzi o VPS to na prawdę mogę z całym sercem powiedzieć że na prawdę dają rade.

VPS/Dedyki - 8,5/10

WWW - (Są szybkie lecz są awarie :() - 5/10

Domeny - 8/10 

Pomoc Techniczna (Podobno 24/7 ;P) - 4/10

Panel klienta - 6,5/10

Podsumując:

6/10

Dobrze, ale nie jest to perfekcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.