Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Albo jestem jakiś głupi albo tworzę jakąś barierę ochronną, że na serwerze maksymalnie jest 15 osób i to wieczorem. Nie wiem o co chodzi. Na eXGame(GM) miałem 20 osób dziennie prawie cały czas, a na tej mapie co mam teraz wyciągam ledwo 10. Forum mam schludne ładne, administrację ogarniętą, nie wywyższającą się posiadaniem rangi. Chodzi o jakieś pierdoły typu "sprzedam admina za 10zł lub doładowanie serwera"? O nie, do tego się nie poniże. Planów co do serwera mam dużo, chęci też, dodaje ciągle nowe rzeczy, a ludzi jak nie było tak nie ma. O co tu w tym chodzi? Nie będe wydawał majątku na jakieś IPeBe albo dedyki, bo to nie ma sensu, skoro serwer i forum mogą być dobre na maszynach i skryptach z niższej półki.

Edytowane przez .psycho)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Scena SA-MP upada. 

Tak upada że FullServer musieli zamknąć.  ^_^ Można forum obejrzeć ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez Wojtek020699

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up Ze FullServer musieli zamknąć to nie znaczy ze Scena SA-MP "upada" jak ty to stwierdziłeś...

U mnie po zakupie zakładki hosted (która już wygasła). Mam 30/30 codziennie, nie wiem skąd ten problem wgl. Kupujesz hosted i graja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sztywne forum, osobiście odrzuca mnie to. 

Sam silnik mi się nie podoba, ale kij w ten silnik już. Brak jakichkolwiek grafik, dodatków,... btw Gdzie znajde IP serwera? Chętnie obejrzę.

@up Ze FullServer musieli zamknąć to nie znaczy ze Scena SA-MP "upada" jak ty to stwierdziłeś...

U mnie po zakupie zakładki hosted (która już wygasła). Mam 30/30 codziennie, nie wiem skąd ten problem wgl. Kupujesz hosted i graja

FullServer można tak powiedzieć że sami tak napisali ale w innym kontekście:

Niestety mimo najlepszych chęci administracji jak i wszystkich stałych graczy, dalsze utrzymywanie tego serwera jest niemożliwe, głównie z powodu degrengolady starych, znudzonych graczy.

A co wiąże się z nudą? Koniec grania na serwerze. Fakt faktem jest to też ich wina, wiało tam nudą. :D

Edytowane przez Wojtek020699

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@2 up- Mam hosted. Ty masz serwer o nazwie Polski Server Zabawy, co jednak było wałkowane 120312899243 razy(sory ale taka prawda). Aktualnie pracuje nad systemem Prv-CAR i Stałych gangów. Planuje też dodać wiele nowych zabaw, udoskonalonych aren, może nawet jakieś nowe dojdą :)

Edytowane przez .psycho)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tylko że jedziesz na mapie POP...  <_<

Brak obiektów na serwerze, to też jest taki pusty serwer. Dlatego nie masz graczy. ;)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakbym miał obiekty to niby byłoby więcej osób?

edit: No dobra, jeżeli bym miał mapę, a.la LVDM zrobioną przeze mnie to miałbym szanse na wybicie się z serwerem? Bez zbędnych bajerów, podstawowe funkcje, zabawy, areny? Typowe DM

Edytowane przez .psycho)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już w 2011 roku niejaki Topek (topkill) wpadł na podobny pomysł. Po rozwiązaniu serwera PP pomyślał, że założy czysty serwer DM czyli serwer na którym główną rozrywką będzie DM bez bajerów. Serwer pisany przez sullivana, a właścicielem był w/w Pan nazywał się LSS (Los Santos Stories). Informacje o nim w tym czasie były wszędzie dostepne, gdyż zarządca tego serwera nie dbał o własne pieniądze wręcz je rozdawał aby reklama doszła do jak największej liczby odbiorców. Na pierwszy dzień kiedy serwer wystartował odniósł niebywały sukces. Serwer 100 slotowy został w jednej chwili zapełniony, mnóstwo ciekawskich graczy samego serwera oraz inni którzy chcieli wygrać obiecane im notebooki za wygranie eventu. Niestety serwer był ubogi w atrakcje, posiadał tylko system gangów i potrzebne komendy oraz sama akcja gry skupiała się tylko w Los Santos. W drugi dzień ilość graczy spadła o połowę, a kolejny dzień stał się jego końcem, gdyż został on zamknięty. Nagrody za event nie zostały rozdane (mimo, że było dwóch zwycięzców), sam Topek odszedł za SA:Mp, a jego osoba została shejcona na forach SA:MP i GTA. 

Myślę, że ta historia jest odpowiedzią na twoje pytanie.

Edytowane przez TheOtherSide.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopię temacik.

Prowadzę serwer, gdzie w dzień gra od 30 do 50 graczy. Przede wszystkim serwer powinien mieć unikalną i ciekawą nazwę bez żadnych Polski Serwer... Polski ... Serwer itp. dla przykładu dam nazwę mojego serwera (to nie reklama!) - Kraina Dobrej Zabawy, wiele osób pisze, że dziwna nazwa, ale też często ktoś dopisuje, że wszedł przez nazwę i został na dłużej. :) Dodam jeszcze, że na serwerze bez zakładki hosted, praktycznie bez reklam, no bez niczego grało w przez 3 dni po 20 graczy, potem hosted to wiadomo dużo więcej osób grało. 

Druga sprawa - jeżeli wymyśliłeś już ciekawą nazwę, to hosted - bez tego chyba się nie obejdzie aby mieć dużą ilość graczy, fakt trzeba wydać kilka zł, ale w tym świecie nie ma nic za darmo.

Trzecia sprawa - gamemod. Ja mam swój gm pisany przez około półtora roku, bez miliona obiektów, proste textdrawy, kilka zabaw, aren, gangi, domki, prywatne pojazdy i kilka innych ciekawych rzeczy. Bardzo często dostaje opinie, że bardzo miło i przyjemnie się gra na moim gm'ie.

Czwarta sprawa - masz hosted, gamemoda i ciekawą nazwę? Kup minimum serwer 50 slotów, nie ma sensu pakować się w niższą ilość slotów.

Piąta sprawa - forum. Najzwyklejsze w świecie forum wystarczy, bez 1000 wodotrysków, przez które forum zaczyna mulić i pobierać megabajty danych aby wczytała się jedna strona, to bezsens na forum na serwer, może być nawet na darmowym hostingu np. cba.pl, gracze którym podoba się serwer i tak będą grać i odwiedzać forum, tylko niewielka grupka osób ma coś do tego, że bez domeny .pl serwer nie ma szans na wybicie się, wiem z mojego doświadczenia, że to głupota i zbędne wydawanie pieniędzy.

Szósta sprawa - ekipa. Sam wszystkiego nie ogarniesz, taka prawda.

Zapewne ktoś napisze, że piszę głupoty, pierdoły, jednak prowadzę drugi serwer i dokładnie tak samo wszystko robię i o dziwo mam graczy i chętnie grają u mnie. :)

Edytowane przez Mlody951

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smutna prawda jest taka, że niestety trzeba w takie coś włożyć duże starania, przede wszystkim ze względu na ekipę i gamemode. Najgorzej jest, kiedy okazuje się, że serwer jest niewypałem. Wtedy należy starać się coś z tym zrobić, ważną rolę odgrywa tu cierpliwość i zawziętość ku osiągnięciu wybranego celu. Choć widzę, że forum już nie ma, być może planujesz coś jeszcze w przyszłości stworzyć, więc chciałbym życzyć Ci powodzenia. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja natomiast jestem zdania, że na aby server był odwiedzany przez nowych graczy mui być na nim co najmniej ~20 osób online.

Dlaczego?

Ponieważ przeciętny gracz, który rozwija listę serverów nie wejdzie na pierwszy lepszy server, gdzie będzie grać 0-5 graczy, ponieważ odrazu zapala mu się czerwona lampka, że nie będzie miał co tam robić sam.

Dobrze powiedział także @Mlody951 - server musi mieć oryginalną i chwytliwą nazwę, która odrazu zapada w pamięci.

Wtedy gracz, który nawet wszedł tylko na 5 min. kiedyś gdy będzie mu się nudzić wróci na ten server, aby znów go "sprawdzić".

Do tego nie wolno za bardzo utrudniać (ale też i ułatwiać) rozgrywki na serverze dla nowych gracz, ponieważ taki nowy gracz odrazu zniechęca się do gry i za każdym razem gdy znów przypomni sobie nasz server, przypomni sobie również te chwile.

Złym pomysłem jest tzw. "naćpanie wszystkiego, co doprowadza graczy do oczoje*u". Mam na myśli różnokolorowy chat, pierdyliard textdrawów, 3DTextów, itp. Rozjechane textdrawy (polskie znaki) również odciągają ludzi od gry na danym serverze.

Ja również tworzę swój oryginalny GM (RP) - jest już w ~80% gotowy do wydania pierwszej "pełnej" wersji (v1.0) i szczerzę boje się jak to będzie - czy wgl. będe miał graczy.(Jest to mój pierwszy, wlasny server)

Planuję zrobić taki "bum" (facebook, reklamy pawno.pl, jakieś publiczne fora, itd, itd) - otwarcie jednego określonego dnia o określonej godzinie. Wtedy (być może) wejdzie dużo osób na raz, co przyciągnie uwagę wielu innych graczy, który zauwarzą, że server na dużą ilość osób online w tym momencie.

Ale jak to będzie, to się dowiem w praniu.

PS: Nie żebym się reklamował, ale być może za kilka tygodni zobaczycie reklamy ze strony mojego servera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko niby ok, ale nawet jeśli ktoś będzie się starał zrobi ładny serwer będzie miał graczy to za kilka chwil zaczną atakować go inne POLSKIE! serwery np. crashujac go i tym samym po kilku takich akcjach z 50 graczy zrobi się ich 10. 

I co taka osoba ma wtedy zrobić ? Nie jest problemem zrobić dobry GM, problemem jest sam multiplayer, który pozwala niszczyć samego siebie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko niby ok, ale nawet jeśli ktoś będzie się starał zrobi ładny serwer będzie miał graczy to za kilka chwil zaczną atakować go inne POLSKIE! serwery np. crashujac go i tym samym po kilku takich akcjach z 50 graczy zrobi się ich 10. 

I co taka osoba ma wtedy zrobić ? Nie jest problemem zrobić dobry GM, problemem jest sam multiplayer, który pozwala niszczyć samego siebie...

Znam to :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkopię temacik.

Prowadzę serwer, gdzie w dzień gra od 30 do 50 graczy. Przede wszystkim serwer powinien mieć unikalną i ciekawą nazwę bez żadnych Polski Serwer... Polski ... Serwer itp. dla przykładu dam nazwę mojego serwera (to nie reklama!) - Kraina Dobrej Zabawy, wiele osób pisze, że dziwna nazwa, ale też często ktoś dopisuje, że wszedł przez nazwę i został na dłużej. :) Dodam jeszcze, że na serwerze bez zakładki hosted, praktycznie bez reklam, no bez niczego grało w przez 3 dni po 20 graczy, potem hosted to wiadomo dużo więcej osób grało. 

Druga sprawa - jeżeli wymyśliłeś już ciekawą nazwę, to hosted - bez tego chyba się nie obejdzie aby mieć dużą ilość graczy, fakt trzeba wydać kilka zł, ale w tym świecie nie ma nic za darmo.

Trzecia sprawa - gamemod. Ja mam swój gm pisany przez około półtora roku, bez miliona obiektów, proste textdrawy, kilka zabaw, aren, gangi, domki, prywatne pojazdy i kilka innych ciekawych rzeczy. Bardzo często dostaje opinie, że bardzo miło i przyjemnie się gra na moim gm'ie.

Czwarta sprawa - masz hosted, gamemoda i ciekawą nazwę? Kup minimum serwer 50 slotów, nie ma sensu pakować się w niższą ilość slotów.

Piąta sprawa - forum. Najzwyklejsze w świecie forum wystarczy, bez 1000 wodotrysków, przez które forum zaczyna mulić i pobierać megabajty danych aby wczytała się jedna strona, to bezsens na forum na serwer, może być nawet na darmowym hostingu np. cba.pl, gracze którym podoba się serwer i tak będą grać i odwiedzać forum, tylko niewielka grupka osób ma coś do tego, że bez domeny .pl serwer nie ma szans na wybicie się, wiem z mojego doświadczenia, że to głupota i zbędne wydawanie pieniędzy.

Szósta sprawa - ekipa. Sam wszystkiego nie ogarniesz, taka prawda.

Zapewne ktoś napisze, że piszę głupoty, pierdoły, jednak prowadzę drugi serwer i dokładnie tak samo wszystko robię i o dziwo mam graczy i chętnie grają u mnie. :)

Co do tego się zgodzę. Grałem na Twoim serwerze od samego początku. Przez pół roku prowadził się bardzo dobrze. Po tym czasie serwer został przez Ciebie zamknięty,bo poszły ataki 1 raz. Po pierwszej reaktywacji było równie pięknie,ale "zapomniałeś o nim". Po drugiej reaktywacji serwer pięknie funkcjonował,po 3 miesiącach zrezygnowałeś z gry w samp. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybaczcie za lekki odkop, ale nie mogę się powstrzymać! Rozgrywka w jakieś wiosce nie jest czymś nowym, tak na prawdę to właśnie takie serwery upadają jako pierwsze. Niestety mamy erę uzależnienia od Los Santos, wszyscy go chcą bo one (jako główne miasto gry) jest idealnie przystosowane pod każdym możliwym kątem dla graczy. Są tereny South Central, istnieją też te bogate i to właśnie nadaje temu smaczek. Chyba teraz trzeba mieć na prawdę dobry pomysł i sporo hajsu aby zrobić jakiś lepszy serwer na którym ktoś będzie w ogóle grać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.