Skocz do zawartości
Sim00n

Taki sobie rancik na temat aktualnych "pawnerów"

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie czytam to forum od czasu do czasu i zauważam, że nowe serwery wyglądają mniej więcej tak:

1. Ściągamy IP.B, wersja nullowana sprzed 1.5 roku ze wszystkimi dziurami.

2. Ściągamy jakąś niedorobioną mapę RP z serwera, który pisał kolorowe aktualizacji i upadł 2 tygodnie po starcie przy 40 graczach.

3. Próbujemy odpalić tę mapę ale nie działa więc wrzucamy na VPS za 20zł. w jakiejś pseudo serwerowni wszystkie pliki jakie mamy na kompie z końcówką ".so"

4. Jeżeli dalej nic nie działa to powtórzyć krok 3 i ewentualnie pościągać parę gamemodeów z pawno.pl a nuż jakiś komplet pluginów zadziała.

5. Wklejamy filterscripty, adminery i inne tego typu śmieci na wszelki wypadek. Ważne, żeby były z kompletnie innej mapy, która nam się również podoba.

6. Ściągamy panele jakiegoś projektu, który padł parę miesięcy temu a przez kłótnie w ekipie ktoś je wrzucił do Internetu. Panele oczywiście nie działają bo są pisane pod kompletnie inną strukturę ale ważne, że na forum zakładka "Gra" jest i można napisać w newsie, że pracujemy nad nimi.

7. Kleimy wszystko taśmą na sam koniec, psikamy trochę WD-40 i modlimy się, żeby gracze nie zobaczyli, że dostęp do panelu admina jest otwarty dla każdego bo nie potrafią tego zmienić.

Aha no i zapomniałem o najważniejszym .. trzeba zrobić na forum grupę "Głównym Zarząd wszechmocny władający resztą plebsu" z czerwonym kolorem.

Co o tym myślicie i jak edukować takich "adminów" żebyśmy my nie musieli czytać gówno-postów w dziale pomocy i php.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co o tym myślicie i jak edukować takich "adminów" żebyśmy my nie musieli czytać gówno-postów w dziale pomocy i php.

Po prostu... Bana na internet i tyle, zero pieprzenia się z takimi delikwentami.

Nie wiem w ogóle co jest ich myślą przednią... władza? chęć bycia lepszym (pomimo tego, że za kilka tyg/dni serwer padnie)? a może z braku laku, takim osobom nudzi się w domu i wymyślają cuda na kiju...

Ten wątek można poruszać godzinami, dniami, miesiącami, a nawet latami. :lol:

Edytowane przez l0nger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hahaha xD

No faktycznie jest tak jak piszesz.

Po prostu dzieci co roku mają urodziny i na co hajsu wydawać nie mają, tylko na jakiś pseudo serwer który padnie po kilku tygodniach(no chyba, że poproszą mamę, żeby wysyłała im 5 zł sms'em co tydzień)

A najlepsze jest to jak w opisie serwera piszą "Posiadamy rozbudowanego GM !", "Doświadczona Administracja!"... wchodzisz na serwer a tam co ? Admin lata z minigunem i zabija kogo popadnie lub bannuje jeśli ktoś nie zrobi tego co one chcę. xD

Bitch please! Aż mi się nie dobrze robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chodzi mi już nawet o brak jakiekolwiek jakości tych serwerów ale o samych twórców i ich metody. Nie rozumiem jak można połączyć software z 4 różnych projektów i mieć myśleć, że to zadziała ... Jak to się w ogóle dzieje .. Skąd Ci ludzie czerpią informacje to mnie najbardziej ciekawi. Przecież na Pawno.pl jak już ktoś pisze poradnik to raczej profesjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chodzi mi już nawet o brak jakiekolwiek jakości tych serwerów ale o samych twórców i ich metody. Nie rozumiem jak można połączyć software z 4 różnych projektów i mieć myśleć, że to zadziała ... Jak to się w ogóle dzieje .. Skąd Ci ludzie czerpią informacje to mnie najbardziej ciekawi. Przecież na Pawno.pl jak już ktoś pisze poradnik to raczej profesjonalnie.

No nie sądzę, bo coraz to częściej pojawiają się poradniki jak zrobić teleport bądź coś innego z oczojebną treścią :D Co prawda tylko w oczekujących, ale jednak. Tam powinny być nowe tematy moderowane a syf w ogóle się nie pojawiać - wędrować prosto do kosza. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hahah, sto jeden procent prawy Sim00n!

7. Kleimy wszystko taśmą na sam koniec, psikamy trochę WD-40 i modlimy się, żeby gracze nie zobaczyli, że dostęp do panelu admina jest otwarty dla każdego bo nie potrafią tego zmienić.

Najlepsze !  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku pomyślałem sobie

kuxvMXah.png

Patrząc dalej, wszystko się zgadza poza brakiem jednego - "komplikacją" - jak to ludki sobie nazywają proces kompilowania z .pwn na .amx. A motywacją dla takiego czegoś jest sama ranga "admin". Typowy noobek tworzący serwer myśli sobie, że jak jest administratorem, to może wszystko:

o, jestę adminę moge wreście zbanowadź karzdego kto wejdzie na muj serwer xdxdxdxdxdxdxdxdxdxd

to całe 'xdxdxdxdxdxdxdxdxdxd' się zwie 'xd-gazmem' - następuje orgazm przez napisanie i powielenie przez skopiowanie zbyt dużej ilości tych dwóch liter

w dodatku jak bendzie chajs na nastempy miesioc o ile mama da to morze nawet przedurze działanie serva o kolejne 30 dniuw no hyba rze bende spżedawał adminy po 30 złotyh

A po miesiącu:

pierdodle to kazuje serva nudny on same debile grać nieumiejo tylko strzelajo chiteaży zasrane na rp sie nie szczela tylko ja moge inikt wiencej banda zjebuw i oszołomuw

Reasumując - jak się zamiast mózgu ma orzeszek i myśli wyłącznie o byciu tym, który ma władzę, to taka sytuacja będzie się powtarzała i nikt na to nic nie poradzi. Matek ani ojców (o ile matką lub ojcem można nazwać parę 18-latków, którzy wpadli podczas bzykania się i MUSIELI brać ślub, bo ich starzy by ich wydziedziczyli, ewentualnie musieli żyć na kocią łapę, a teraz mają po 30 lat i dalej niezbyt ogarniają, co ich młodziak robi) nie interesuje co robi ich dziecko, byle tylko im dupy nie zawracało. A że gra w takie a nie inne gry i czasem potrzebuje wysłać sms - toć to ich dziecko, niech se wyśle, jeden na miesiąc starczy.

Edytowane przez Shiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem polega na tym, że osoby, które starają się uczyć kodzenia - uczą się od właśnie takich pseudoadministratoroprogramistów, jak na moje to dobrym rozwiązaniem byłoby zablokowanie redagowania tematów w dziale "Poradniki" dla osób poniżej jakiegoś progu reputacji.

Chociaż trochę zamnkęłoby to drogę ludziom, którzy po prostu nie powinni pisać poradników bo zwyczajnie narobią szkód, niżeli nauczą kogoś jak poprawnie pisać. A co do tych projektów powstających zgodnie z Twoim "planem wydarzeń" to raczej tego nie zmienisz, zazwyczaj jest to banda osób, która albo

a) jest pobanowana na każdym szanującym się serwerze

b) rozpoczęła właśnie wakacje więc zamiast iść w krzaki bawić się kijami (w ich wieku tak robiłem) wolą siedzieć przed komputerem i robić serwer z wykałaczki (to wychodzi chyba tylko MacGyver'owi)

Więc zmierzając do końca - stawiajmy na prewencję a nie zwalczanie. Pawno.pl to ma być przede wszystkim swoista encyklopedia dla osób, które zaczynają swoją przygodę, jak wiemy najlepiej uczyć się czegoś w swoim języku niż wiki.sa-mp.com, stąd dbajmy o to, by treści zamieszczane w działach "Pomocy/Poradników" wykazywały jakiś konkretny poziom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem polega na tym, że osoby, które starają się uczyć kodzenia - uczą się od właśnie takich pseudoadministratoroprogramistów, jak na moje to dobrym rozwiązaniem byłoby zablokowanie redagowania tematów w dziale "Poradniki" dla osób poniżej jakiegoś progu reputacji.

Chociaż trochę zamnkęłoby to drogę ludziom, którzy po prostu nie powinni pisać poradników bo zwyczajnie narobią szkód, niżeli nauczą kogoś jak poprawnie pisać. A co do tych projektów powstających zgodnie z Twoim "planem wydarzeń" to raczej tego nie zmienisz, zazwyczaj jest to banda osób, która albo

a) jest pobanowana na każdym szanującym się serwerze

B) rozpoczęła właśnie wakacje więc zamiast iść w krzaki bawić się kijami (w ich wieku tak robiłem) wolą siedzieć przed komputerem i robić serwer z wykałaczki (to wychodzi chyba tylko MacGyver'owi)

Więc zmierzając do końca - stawiajmy na prewencję a nie zwalczanie. Pawno.pl to ma być przede wszystkim swoista encyklopedia dla osób, które zaczynają swoją przygodę, jak wiemy najlepiej uczyć się czegoś w swoim języku niż wiki.sa-mp.com, stąd dbajmy o to, by treści zamieszczane w działach "Pomocy/Poradników" wykazywały jakiś konkretny poziom.

No i co, wejdzie sobie jakiś typek, co zna jednak troche pawn, lecz za dużo to on tu nie pisze, ma małą reputacje i co? Dupa blada bo nie może napisać tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dział z poradnikami, które oczekują na akceptacje powinien być moderowany. Zapewne uniknęlibyśmy wątków zwanych "pseudo-poradnikiem", w którym 3/4 treści to gotowy kod do wklejenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w ogóle to co cię to interesuje co oni robią? twój projekt? aż tak cię to boli że mają serwer na którym gra jeden gracz - HeadAdmin? Nie wiem o co Ci chodzi, ja na przykład nie zwracam uwagi na te pseudole, one zawsze były, są i będą i nie ma na to siły. To tylko SA:MP - Gdybyście ruszyli troche główkami pousuwalibyście dział "Mapy/Gamemode" to od razu byłoby mniej tych pseudoli, ale teraz jest już na to za późno i nie ma się co nad sobą użalać tak jak teraz robisz to w tym temacie, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w ogóle to co cię to interesuje co oni robią? twój projekt? aż tak cię to boli że mają serwer na którym gra jeden gracza - HeadAdmin? Nie wiem o co Ci chodzi, ja na przykład nie zwracam uwagi na te pseudole, one zawsze były, są i będą i nie ma na to siły. To tylko SA:MP - Gdybyście ruszyli troche główkami pousuwalibyście dział "Mapy/Gamemode" to od razu byłoby mniej tych pseudoli, ale teraz jest już na to za późno i nie ma się co nad sobą użalać tak jak teraz robisz to w tym temacie, pozdro.

Ale dział Mapy/Gamemode nie powstał po to by zasysać gotowca i odpalać setny serwer z tą samą mapą, tylko po to by osoby świeże mogły zapoznać się z tym jak rozwiązać niektóre problemy lub w najgorszym wypadku wyciąć sobie interesujący fragment, jeżeli sam nie jest w stanie spełnić tego zadania.

Nie da się filtrować osób zaglądających do tego działu, ale usuwanie go nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a w ogóle to co cię to interesuje co oni robią? twój projekt? aż tak cię to boli że mają serwer na którym gra jeden gracz - HeadAdmin? [...] nie ma się co nad sobą użalać tak jak teraz robisz to w tym temacie, pozdro.

Proszę Cię ... ja się nad niczym nie użalam. Bardziej śmieszkuje i piszę to w duchu "Mamo Umiem PHP". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam trochę inne spostrzeżenie na temat tych pawnerów, według mnie takie serwery rodzą się z bandy internetowych znajomości jeden z drugim siedzą na kompie 24/7h bo mają taki styl życia, no tego nie trzeba komentować... zbiera się takich grupka "wyjadaczy" co myślą, że mózgi pozjadali, kreują siebie w internecie na znawców, i polityków którzy chcą walczyć z całym złem, oferując niewiadomo co na serwerze wiadomo... super systemy, ogarnietą ekipe... przy tym zatrudniając jakiegoś pierwszego lepszego pawner'a znajomego, lub nie który wykona im to i tamto .;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taka polityka nowo powstałych projektów które updają w dość krótkim czasie

- Cholera mam 10 osób na serwerze w godzinach szczytu, nie będę dla tylu osób skrypcił.

- Oooojaaa Ale jazda! 150 graczy i maszyna pada! Nagle tyle bugów?! :O Jak to naprawić :(

8feb17df32d8.png

Edytowane przez Zbyszekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli był już poruszany wątek wychodzenia na dwór i latania po krzakach - fakt że mam już prawie 16 lat nie zmienia tego że czasami samemu mi sie chce wyjść na dwór zebrać 5 osób i pobawić się w wojne, a nie tylko siedzieć plackiem przed kompem i oglądać jakieś koty co to sie nażarły Laxigenu i fejmu se narobili. Teraz ludzie uważają że są doroślejsi niż 2-3 lata temu bo urośli? Jak przychodzi co do czego to myślą tak samo jakby mieli 10-11 lat.

Edytowane przez .psycho)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.