Skocz do zawartości
DarwinPL

Od czego zaczać?

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem całkowicie świży w kwestii programowania, a osoba która znam ma za dużo do roboty aby mnie uczyła. Prosze o linki do łatwych poradników w którym dowiem się przynajmniej o jakiś funkcjach, co to są pętle i żeby było to opisane normalnym językiem, a nie jakims "naukowo/oficjalnym". I od jakiego GM'a zacząć zabawę? RP? DM? TDM? Jaki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie poradniki jak ten wyżej nie dadzą Ci wiele jeśli nie będziesz miał praktycznej wiedzy nabytej z tworzenia. Na początku poradniki są okej, ale nie wszystko się w nich znajduje. RP to jeden z najtrudniejszych gamemodów do zakodowania.

Edytowane przez ELAPIDAE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poranik bez sensu, nie chce wiedzieć jak założyć serwer, ale jak coś z nim zrobić. Mam głęboko jakies opisy, chcę tylko wiedzieć to co mi sie przyda:

Jak zrobić okno, komendę, napis wyświetlający się na ekranie, zmienić czacionke, itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ucz się LUA, jest bardziej praktycznie i posiada o wiele więcej funkcji, niż PAWN, ale jeżeli chcesz uczyć się tego języka, to wysłałem Ci na PW link.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od czego zacząć?

Na pewno nie od napierdzielana na forum swoimi spamującymi i odkopującymi postami, za które masz aktualnie 4 ostrzeżenia...

Ogółem - zacznij od zera, masz tony materiałów w naszym języku na temat Pawn jak i LUA, w Google masz kolejne setki poradników, na Compuphase - czyli tu: http://www.compuphase.com/pawn/pawn.htm - masz wszystko opisane oficjalnie, to samo jest z http://lua.org

Tylko teraz najważniejsze pytanie - czy ci się chce?

Edytowane przez Shiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.