Skocz do zawartości
Sim00n

Pierwszy wideo kurs programowania w Pawn po Polsku

Rekomendowane odpowiedzi

Co wy macie do poradnikow nickk? aa rozumiem! sim00nik przyszedl odrazu go lubicie ehh tylko pierwszy byl Nickk, on takze uczy i tlumaczy, a co najbardziej robi to skrypty, z ktorych najwiecej mozna sie nauczyc. pierwsze odcinki Sim00n'a byly jakies dobre, ale z dalszymi coraz bardziej widac nie mial czasu i chyba ochoty.

PS:Mój post nie miał na celu uraźić nikogo tylko wyraźić swoje zdanie.

Pisał czemu aktualnie ich nie wgrywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ehh nie przekrzykujcie się jak dzieci. Oglądajcie po prostu tego, którego lepiej rozumiecie albo oba kanały na raz. Ja powiedziałem, że nie widzę filmów Nicka jako tutoriale a bardziej vlog z kodzenia konkretnej mapy. Moje odcinki nie pojawią się w ten weekend bo wróciłem do domu i nie mam ze sobą sprzętu ale na prawdę postaram się coś nagrać w poniedziałek i wtorek bo jest święto.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie żeby coś ale to nie jest 1 video kurs - 

Nie żebym był uszczypliwy ale słowa "kurs" i "po polsku" sprawiają, że to zdanie jest prawdziwe. Kumaci zrozumieją ; >

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuć tego printa pomiędzy linijkę 12 a 13. I pamiętaj, żeby wejść na serwer bo wykonujesz to w OnPlayerConnect ;)

Sorry, że nie odpisywałem. Nie było mnie tydzień w domu. Więc zrobiłem tak jak napisałeś i nic się nie drukuję. Wiem, że muszę wejść na serwer. W międzyczasie zmieniłem bazę danych na db4free.net, bo u mnie na XP i tak miałem starszą wersję, bo wyższa była na Viste i wyżej, i jakoś to zamulało. Ale to chyba nic złego? Kiedyś tam miałem problem też chyba z ręcznym podpisaniem tych wartości, chodzi mi o PlayerCache[playerid][pHealth] = 75.0, ale to pominąłem.

http://pastebin.com/DXC7VXk2

http://scr.hu/1nnz/n5e4w

http://scr.hu/1nnz/kc1j5

http://scr.hu/1nnz/jjxsn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parę lat temu oglądałem Nicka ale nic od niego się nie nauczyłem po za przepisywaniem. Nie krytykuję go, ale po obejrzeniu kilka razy twoich poradników, udało mi się bez oglądania poradników napisać mały kawałek skryptu. Dobrze że objaśniasz skrypty a nie robisz gotowca na wizji. Zatrzymałem się jedynie na etapie ze sscanfem ponieważ mam z nim problem którego nie potrafię rozwiązać. Poradniki na ogromny +

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak tylko autor znajdzie czas pomiędzy uniwersytetem i łataniem lski. Mogę Wam powiedzieć, że na 100% będą odcinku w grudniu i styczniu bo mam przerwę świąteczną. A do tego czasu może coś nagram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A do tego czasu może coś nagram.

No to w takim razie czekamy z niecierpliwością. Do tego czasu trzeba MySQL ogarnąć. :) Powodzenia z "łataniem". Gdyby to cię interesowało to znam jednego z tych "hackerów".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie pod filmikiem "eventy klawiatury"? Z góry dzięki:

Mam pytanie. Gdzieś zobaczyłem i zrobiłem tak: if(newkeys == KEY_CROUCH + KEY_LOOK_LEFT) 
Nie lepiej tak? Bo na pewno łatwiej ale się zastanawiam czemu nie zrobiłeś tak (a działa, testowałem). Są tego jakieś wady? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetne poradniki Sim00n. Większość z pokazanych zagadnień jest mi znane, ale i tak dzięki tobie douczyłem się paru ciekawych rzeczy. Dziękuję ci za wkład jaki w to wkładasz, a także życzę powodzenia przy następnych odcinkach na które niezmiernie czekam. Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Simoon czy masz w planach stworzenie podobnego poradnika jednak dotyczącego strikte np. Counter Strike Source. Tutaj widzę masę rzeczy pod sampa a jeśli chodzi o gry oparte na silniku half life 2 jest naprawdę mało informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

poradniki fajne, większości się przyda jednak ja wolę dobrze wytłumaczone poradniki pisanie, wg. mnie bardziej zmuszają do myślenia nad kodem zamiast uczyć się "na blache", ale brakowało wideokursów do pawn więc dobrze że ktoś się za to wziął :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.