Skocz do zawartości
Mecca33

Rozpoczęty mod Truck

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie :).

Przeglądając czeluście mojego folderu z shit-skryptami, odkopałem coś ciekawego :D. Może komuś się przyda szkielet modu truck, coś tam jest.

- integracja MySQL (może nie najlepiej optymalna, ale jest)

- tworzenie postaci poprzez forum/panel gracza

- logowanie przez nazwę globalną, później wybór postaci

- wczytywanie i zapis statystyk (gdzieś tam szwankuje, naprawi sobie ktoś patrząc w debug.txt)

W sumie to tyle, mówiłem, że to szkielet :D. Aby odpalić potrzebujecie pluginu MySQL R6 od StrickenKid'a i Sscanfa.

Kod na pastebin.com macie tutaj: 

http://adf.ly/qMm1l

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanko. Przypisujesz połączenie do zmiennej, powiedz mi - można połączyć się z kilkoma bazami? ;)

Wiesz co... szczerze mówiąc nie wiem czy można się połączyć z kilkoma bazami, nie wiem też dlaczego przypisałem połączenie. Pisałem to dosyć dawno, raczkowałem wtedy jeszcze w MySQL więc opierałem się o poradniki czy opinie innych ;).

// Mały edycik:

Nie oszukujmy się, nadal 'uczę się' mysqla, bo nie widzę jakoś operowania na plikach... patologia jakaś w ogóle :D

Edytowane przez Mecca33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co... szczerze mówiąc nie wiem czy można się połączyć z kilkoma bazami, nie wiem też dlaczego przypisałem połączenie. Pisałem to dosyć dawno, raczkowałem wtedy jeszcze w MySQL więc opierałem się o poradniki czy opinie innych ;).

// Mały edycik:

Nie oszukujmy się, nadal 'uczę się' mysqla, bo nie widzę jakoś operowania na plikach... patologia jakaś w ogóle :D

Bo pliki są bezsensowne ;) Odkąd przeszedłem na MySQL dwa lata temu bodajże możliwości się nieco poszerzyły. 

@Down: Właśnie nie wiem, poczekam sobie na odpowiedź. 

Edytowane przez KaLu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo pliki są bezsensowne ;) Odkąd przeszedłem na MySQL dwa lata temu bodajże możliwości się nieco poszerzyły. 

"Nieco", hehehe, you made my day :). A zapytam z ciekawości: da się połączyć z kilkoma bazami? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś zrobiłem coś takiego lecz, że nie naraz. Narpiew połączyło z bazą danych licencji, rozłączyło no i potem główne połączenie bazy danych z plikami domyślnymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kiedyś zrobiłem coś takiego lecz, że nie naraz. Narpiew połączyło z bazą danych licencji, rozłączyło no i potem główne połączenie bazy danych z plikami domyślnymi.

Baza danych nie ma plików, tam są wpisy czy rekordy, jak kto woli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.