Skocz do zawartości
skyvoo

Co sądzicie o tym komputerze.

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam takowy komputer od dwóch lat:

(przepisuje z karty gwarancji :D)

Procek: AMD Phenom Quad-Core 9650 Box (2.3 x 4)

Ram: Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz

Karta: Radeon 4870 Asus 512MB

Dysk: Seagate 500 GB Barracuda

I jakoś płynność niektórych gier mnie nie zadowala. Co wymienić żeby komp śmigał. Myślałem nad kartą graficzną: http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd6970-6970-2gb-ddr5-hdmi-3lata-i1445178944.html

(zrezygnował bym z telefonu dość drogiego).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak mówiłem w tamtym temacie to teraz kontynuuje. Myślę, że strasznie nie przyblokuje bo to niezły proc. Ale jeżeli by się tak stało, to ma on duży potencjał do OC to byś go trochę podrasował i śmigasz  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam mam hd4850 i sprawuje się super, chociaż czasem te 512 mb ram blokuje mnie. 4870 jest bardzo dobra, ale również blokuje ją te 512 mb ram i w niektórych grach nie domaga. Równie dobrze możesz ją podkręcić, ale nie uzyskasz dzięki temu więcej ramu. To jest jednak już ciężki wybór, gdyż karta kosztująca 1,3 tyś to spory wydatek gdyż ja swojego kompa złożyłem za 2,2 tysiąca i dalej całkiem nieźle ciągnie gry.

Trochę pogmatwałem, ale jeżeli już decydujesz się kupować za tą cenę kartę to poczujesz różnicę dzięki 2 gb ram.  :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego proca chłodzenie np. spartan, wyciskamy jak najwięcej się da i bierz GF: 460 lub 560, a z AMD: 6870 lub 6950@6970 po zmianie biosu i będziesz zadowolony

Ja do tego zestawu brałbym 460 od Gigabyte - powiedź nam jeszcze jaki masz zasilacz.

Edit:

Gdybyś dorzucił do tej kwoty 200zł bierz coś takiego:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ 479 zł
Płyta główna: MSI 870-C45 /AMD870/ 239 zł
Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming 159 zł
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 460 OC 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/mHDMI 590 zł

Cena 1467 + wysyłka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RPS tylko ty mi złożyłeś nowy komputer... Ja mam taki komputer jak tam wyżej napisałem. -.-

Chcę wiedzieć co najlepiej wymienić w moim komputerze. Żadnego GeForc'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP: Bo to będzie rozsądny wybór, masz nowszą podstawkę i procek który nie ograniczałby karty typu 560

Jak nie chcesz 460 to bierz 6850 - lekko wydajniejsza lecz bez PsyhX

Dalej nie wiem jaki zasilacz posiadasz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasilacz 500 V (chyba tak pisane). PsyhX do szczęścia mi nie jest potrzebny. Komputer kupowałem już dawno, ale teraz chciałbym wymienić coś, żeby nowsze tytuły ładnie działały. (jak na razie tylko GTA IV, Crysis no i kilka tytułów mi muliło na najwyższych detalach)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

500 W nie V, ale ok. Otwórz obudowę, obejrzyj naklejkę zasilacza i poszukaj nazwę go. Jak już naprawdę nie znajdziesz lub nie będziesz pewny które to, to zrób fotkę tego i wklej tu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jak chcesz zmienić grafę, jak masz składaka na którym jest piękna naklejka gwarancyjna? xd Ale jak jest składak to niestety najczęściej coś słabego (oby nie Feel I lub II).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam z komputronika. :D Nad tą kartą zastanawiam się już teraz, bo jak mi się skończy (w tym miesiący albo następnym) to wymienię sobie. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bez kręcenia procka karty mogą być przymulane - jedyny rozsądny wybór to 460 GTX albo Radka 6850 + spartan i kręcenie do granic możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz z komputronika to oni nakleili ci na drzwiczki obudowy plombe? jak nie, to otwórz i po prostu z naklejki przeczytaj ;p Ale jak robiłeś zamówienie że na rachunku masz wszystkie części to popatrz jaki ci dali zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja popieram wypowiedzi RPS , radeonki sa tanie i dobre  , geforce sa dobre , tanie ale drozsze od radeonow. Polecam ci firme xfx , ktora podkreca karty , mam od nich radeon hd 5670 standardowo 512 mb , a mam 1 gb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.