Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1.

Co wybrać jako skrypt forum? Mnie osobiście "kręci" phpbb by przemo, lecz podobno jest strasznie dziurawe i ma mało zabezpieczeń. Wszyscy zachwalają mybb, ale mnie to jakoś nie przyciąga, po prostu tego nie lubie. Myślałem jeszcze nad smf, ale jakoś mało do tego modyfikacji.

2. Czy hosted jest opłacalne? Z tego co widzę, serwery posiadające miejsce w owej zakładce mają więcej graczy, lecz są to:

a)dzieci 9+

b)ruski, rumuny, cygany

c)cheaterzy testujący swoje programiki

No i tu ta sprawa zakrawa sie na paradoks, gdyż serwery bez tej zakładki(albo bez renomy u graczy i rozgłosu) są kategorycznie puste, nawet jeśli mają swój skrypt.

3. Skrypt z internetu czy własny? Osobiście myślałem nad tym, żeby pobrać jakiś skrypt na którym jest jakiś serwer co ma sporo graczy(mam na myśli POP). Dla mnie takie wyjście było by sensowne, gdyż miałbym już podstawowe rzeczy, optymalny zapis, wystarczyło by się pozbyć luk i tzw. bugów, oraz kontynuować edycję owego skryptu.

4. Reklama. Czy opłaca się kupować reklamę na forach takich jak to oraz jak konkurencyjne gta*line.pl? Według mnie gracze jak mają przyjść to prędzej czy później to zrobią więc to tylko marna strata kasy. Jak uważacie?

5. Prywatna maszyna(VPS) czy hosting?

6. Nazwa serwera. Czy nazwa podobna do schematu Polski jakiś tam Serwer jest "chwytliwa" czy w tych czasach trzeba używać jakichś idiomów lub nazw no z dupy wyjętych. Z tego co widze, na serwerach z nazwami Polski coś tam Serwer gra więcej osób niż na tych z własnymi gdyż po prostu ich nie rozumieją. Mam tutaj rację?

Edytowane przez CruZZer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. MyBB, akualizacje, polskie forum pomocy, dużo styli, dużo opcji i funkcjonalności, pluginy itd.

2.Jeżeli dobrze zakupisz gdzieś reklame na jakiejs stronie co ma po pare tys. wejsc to hosted nie bd potrzebny ;) moje zdanie

3.Jak już to gM, a nie skrypt :) i nie lepiej jest napisać swój porządny GM ?? w którym będziesz wiedział co zrobić gdy bd bug?, a w takiej mapce z neta trzeba szukać co jest nie tak i się użerać, a i gdy napiszesz własny to ludzie z ciekawości będą przychodzili na serwer ;)

4.Tak lepiej kupic poniewaz zawsze ktos bedzie, a jak ktos jest to i inni wchodza, a jak nie masz reklamy to nie ma graczy i nie wchodzą.

5.To zależy, jeżeli chcesz miec stronke .pl + TS3 + serwer + MySQL ale to tylko z dwóch żeczy:

a)MySQL jest "wewnetrzne" czyli stronka połączy sie z mysql + serwer, a gdy masz hosting to tylko serwer i musisz szukac "zewnetrznego" MySQL xaa.pl udostępnia, ten MySQL dotyczy bardziej panelu gracza jeżeli zakładasz.

b)Zapłcisz mniej za VPS(w tym stronka, serwer, TS3, mysql) niż za osobno stronke, mysql, TS3 serwer

6.Nie, myślę że ludzie tak czy tak wejdą, wystarczy tylko PL w nazwie lub w Mapname

Np. ja robie serwer PL, ale nazwa IceRoadTruckers[Truck]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.