Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Przejdę od razu do sedna. Musze kupić nowy procesor, interesuje mnie Intel Core i3 i mam do was kilka pytań.

1. Czy te procesory, które są w bardzo niskiej cenie to nie ściema i wytrzymają?

2. Czy ten procesor to prawdziwy Intel Core i3 i czy podoła lepszym grom?

3. Czy warto brać używany jak ma się niski budżet?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby te wszystkie procki z rodziny Core iX są dobre, ale ten procek to jest i3, które jest swego rodzaju Celeronem, czyli dość słabym prockiem i sporo odstaje od i5. Przeskok wydajności między i3 a i5 jest dość spory w przypadku i5 a i7 nie jest jakoś szczególnie widoczny. W dodatku ten procek jest pierwszej generacji, która już troszku czasu jest. Jeżeli chcesz pograć to polecam albo i5, albo poszukania i3 drugiej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP - Jeżeli i3 jest Celeronem to czym jest ten Celeron? http://ark.intel.com/pl/products/71072/Intel-Celeron-Processor-G1610-2M-Cache-2_60-GHz i ten Pentium http://ark.intel.com/products/71052/Intel-Pentium-Processor-G2130-3M-Cache-3_20-GHz

Zgodzę się natomiast z tym, że te procesory są stare. To jest 32nm i nawet nie obsługują DDR3-1600 (http://ark.intel.com/products/48505/Intel-Core-i3-550-Processor-4M-Cache-3_20-GHz).

To co teraz powiem może brzmieć śmiesznie - ale sądzę, że lepszą wydajność osiągnąłbyś na G2130 niż na tym i3. Ale oczywiście potrzeba nowej płyty głównej.

Edytowane przez eider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisz komendę w wierszu polecenia: dxdiag

Otworzy się okno z informacją o systemie, monitorze,...

Wstaw screena ;)c

// Od kiedy to DXDiag zawiera w sobie informacje o podstawce procesora, hę?

Edytowane przez Shiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast słuchać głupot o DXDiag, po prostu pobierz CPU-Z - będziesz mieć tam podane wszelkie informacje o tym, jaki aktualnie masz sprzęt.

Edytowane przez Shiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymajcie:

Monitor: NEC LCD 19WV

Obudowa: 8letni, brzydki, chiński syf, nie warty pokazywania... marki Fortron

Zasilacz:  Xilence 500W ATX 2.0 PFC 24pin Real PowerSilent red

Dyski twarde:

1. Seagate Barracuda ST500DM002 (3.5'', 500GB, SATA/600) 
2. Jakiś 8 letni Sagem 500GB

Procesor: 
1.jpg

Pamięć ram: 
2.jpg

Płyta główna:
3.jpg

Kara Graficzna: 
4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamiast słuchać głupot o DXDiag, po prostu pobierz CPU-Z - będziesz mieć tam podane wszelkie informacje o tym, jaki aktualnie masz sprzęt.

Zawiera informacje o modelu płyty głównej, więc można sprawdzić socket.

EzhQ5Ga.jpg

@Autorze - Masz Socket 775 i pamięć DDR2. Polecam wymienić CAŁY ZESTAW, w to co masz teraz nie ma sensu inwestować nawet grosza. Wszystkie procesory jakie wymieniłeś nie są zgodne z tym sprzętem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam.

@edit Mam do wydania około 200zł na procesor, interesuje mnie i3. Wiem że moja płyta główna nie jest zadowalająca ale staram się po kolei.

Edytowane przez Dziub3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.