Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Testujecie nowy system od Microsoftu? Zainstalowałem go nie dawno i muszę przyznać zmierza w dobrym kierunku, lepszy od Windows 8.1, ale puki co w fazie Beta.

A jakie są wasze spostrzeżenia? Skusiliście się na jego instalacje? 

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/preview-download

Jedynie wersje angielskie.

:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niemam aktualnie z nim problemów, instalacja prosta, według Microsoft, będzie darmowa aktualizacja z Windows 7 nawet. Sterowniki wszystko działa dobrze, nawet na nim pograsz. :P

Zrzutka ekranu ;)

4202436ff707a.png

Testuje w codziennym użytku i problemów nie widze. :)

Edytowane przez Alpha.PVP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam od początku system win 10, nie mam żadnych problemów jednym problemem był duży upload ale wyłączyłem jeden proces i śmiga :))

PS. wersje polską można zainstalować tylko niektóre opcję są po angielsku.

//edit x2

Chodzi lepiej niż 8.1 na 8.1 bf3 nie latał na ultra fullhd a na 10 śmiga równo :D

Edytowane przez xBBBay ☆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam systemik fajny ale... 

Niemam aktualnie z nim problemów, instalacja prosta, według Microsoft, będzie darmowa aktualizacja z Windows 7 nawet. Sterowniki wszystko działa dobrze, nawet na nim pograsz. :P

Zrzutka ekranu ;)

4202436ff707a.png

Testuje w codziennym użytku i problemów nie widze. :)

Niestety z windows 7 nie zaktualizujemy go do 10 :/ Bezpłatnie*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zrobiłem w taki sposób, wiedząc, że nie mogę legalnie zaktualizować swojej 7 do 8.1, ściągnęłem obraz płyty z microsoft.com Windows 10 i przeprowadziłem aktualizacje z 7 do 10. Ale.. chciałem mieć 8.1 legalnie.. wchodzę do sklepu Microsoft Store a tu bezpłatna aktualizacja do 8.1 i w ten sposób go mam. Mała kombinacja, a wszystko wygląda niby legalnie. ;)

@up Na ten temat jest różnie, popatrz po serwisach temu poświęconych, gdy pisałem tego posta taka opcja była możliwa i chyba nadal jest przez Windows Update, poczytaj dokładnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak mogłeś przeprowadzić aktualizacje z 7 do 10? Jest to oddzielny system można go tylko pobrać poprzez minecrafota, nie można nic w nim więcej zrobić ani spaść do 8.1/7 tylko sam 10 - BETA.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak?

Pierwsza metoda: http://www.dobreprogramy.pl/Mozna-zaktualizowac-Siodemke-do-Windows-10-za-pomoca-Windows-Update,News,58372.html

Przez Windows Update.

Druga metoda: Ściągaj obraz systemu, wypalasz na płytę, uruchamiasz przy włączonym systemie Windows 7 i wyświetli się okienko z wyborem instalacji lub aktualizacji.

;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie miejsce na dysku? Mam dzięki temu kopie zapasową na wypadek gdyby Windows 10 nie działał poprawnie. Pliki od Windows 7 zawsze samemu mogę usunąć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam win10 od kilku dni, sprawuje się nawet dobrze mimo wysokiego zużycia procka, ramu i dysku -.- http://prntscr.com/5y6799 (tutaj akurat spadł no ale nieraz procek na otwartym ps podskoczy do 99%... tak samo przy otwieraniu menadżera zadań).

Gry śmigają dobrze ale męczę się ostatnio z uruchomieniem pluginu TDE do samp'a :/ niby wszystkie redystrybucje mam zainstalowane, wszystko inne śmiga oprócz tego jednego.

i tutaj mam pierwsze pytanie do was, nie wiecie jak naprawić tego? W logach nic nie pluje, po prostu pokazuje że ładowanie pluginu TDE: Failed...

A drugie pytanko to czy macie jakiś sposób na przyśpieszenie tej windy? niby szybko śmiga ale jeszcze szybciej nikomu chyba nie zaszkodziło :)

Co do wypowiedzi wyżej, na samej konferencji ms, powiedzieli że aktualizacja jest za free >= Win7 :) Nie wiem tylko jak to się będzie miało do windowsów zakupionych bezpośrednio z komputerem (np lapki z zainstalowanym OS). Czytałem gdzieś że aktualizacja darmowa ma dotyczyć tylko wersji pudełkowych ms, no ale kto by tam internetowi ufał :D skończy się na tym że właściciele 7/8/8.1 zapłacą więcej od ciągników Vista...

@Edit

Walnąłem trochę offtopa ale szczerze mówiąc temat win10 będzie świeży przez najbliższe kilka miesięcy :) (jak nie kilkanaście).

Edytowane przez lnferno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możecie takie coś na pw załatwić? Wszedłem tu czytać o Windowsie a nie o pluginie i o naprawie ;_; mniejsza.

Mam pytanie do autora, pod jakim względem uważasz że jest lepsza "dziesiątka" od 8.1 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale wszystko tyczyło się win10 i zgodności pluginów na niego :)

Mogę Ci odpowiedzieć za autora :P

1. Wróciło menu start, co prawda w innej formie ale jednak jest i spełnia swoje zadanie. http://prntscr.com/5y8a3o

2. Poprawiono cały pasek nawigacji na dużo lepszy.

3. Usunięto te głupie przesuwanie myszki do do rogu by zobaczyć menu.

4. Dodali fajne powiadomienia.

5. Corvetica czy jakoś tak :D Gadaj z kompem #YOLO

6. Menadżer zadań jest upiększony :P

7. Poprawa wydajności (niby jest ale ja tego aż tak nie odczuwam, aczkolwiek zdania są podzielone).

8. Jest darmowa jak na razie i będzie darmowa dla win7/8/8.1 po wydaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swoją drogą nie mogę się doczekać edycji na telefony, ciekawe jak to będzie wyglądało i działało, sam fakt, że starsze Nokie Lumia również mają go dostać brzmi interesująco. Optymalizacja widać może być tutaj priorytetem, nie wszystkie te Nokie były super mocne, a taki system jednak bądź co bądź będzie trochę od telefonu wymagał. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może dlatego tak skacze zużycie CPU. Pobiorę i może jutro wieczorem zainstaluję. Zobaczymy jak będzie chodzić na i5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.