Skocz do zawartości
Drakon

[PROPOZYCJA] Ingerowanie wiki w postach na forum

Rekomendowane odpowiedzi

Heja.

Mam propozycję aby wprowadzić odnośniki do stron wiki w postach na forum.

Przykład:

Piszę sobie temat lub post, a w jego treści znacznik

main()
    print("Hello world!");
i dzięki takiej nowości na forum możemy bez problemu kliknąć w funkcję "print()" i ostaniemy przeniesieni na stronę tej funkcji na naszej wiki.

http://pawno.pl/index.php?/wiki/view/333

Obecnie na wiki nie ma nawet wyszukiwarki funkcji i trzeba szukać danej funkcji.

Myślę, że zachęciłoby to też do rozwijania naszej wiki o nowe funkcje.

Wypowiadajcie się co o tym sądzicie.

Szczerze nawet nie wiem czy to jest możliwe do wprowadzenia, ale fajnie byłoby to zobaczyć na naszym forum.

Może to być nawet w formie znacznika BBcode np.: "[wiki=print], ale wg. mnie pierwszy przykład jest bardziej poręczny.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajny bajer, chociaż zapewne okaże się to chybionym pomysłem.

Wierzysz w to, że ktoś będzie z tego korzystał? Rozejrzyj się po tematach, 3/4 osób piszących chce mieć gotowe rozwiązania. Ludki mają problem, żeby chociaż odwiedzić podane linki do angielskiej wikipedii, a co dopiero przeczytać jej zawartość. Swoją drogą zdanie na ten temat wyrażą pewnie tylko Ci, którzy nie potrzebują do niej zaglądać lub robią to bardzo rzadko. Nie dowiemy się też czy ktoś z tego skorzysta bo większość Użytkowników wpada tutaj, pisze wątek i ucieka. 

Podsumowując, ciekawy pomysł ale szkoda czasu i pracy Kopciuszka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomysł mi się strasznie spodobał ale wątpię żeby ktoś z tego korzystał, jak zrio powiedział, (prawie) wszyscy chcą gotowca a nie rozumieją że nie ma tak łatwo... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem za, ponieważ gdy chcę się czegoś nauczyć, to warto mieć już "pod ręką" wyjaśnienie i przykład użycia, a nie co chwilę "google'ować". Zatem uważam, że taki bajer się przyda.

Odnośnie wcześniejszych postów - osoby, które chcą gotowca, tak naprawdę nie chcą NAUCZYĆ się pisać w PAWN, tylko mają za dużo czasu i nie mają co z nim zrobić, a że wodza fantazji ich nosi to proszą o gotowe skrypty samemu nie wynosząc żadnej wiedzy - "Jest? Jest. Działa? Działa, to po c**j drążyć temat?" - tak właśnie ich widzę.

Pozdrawiam, Pan Stefan.

Edytowane przez PanStefan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.