Skocz do zawartości
Soulen

Jak nadać admina serwera przez mysql

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem chciałem zabrać admina koledze lecz wpisałem złe id i zabrałem sobie, jak to u mnie wyglada:

wpisuje /aflags po czym wyskakuje gui z flagami.

teraz nie ma admina na serwie a nie wiem jak go dodać przez mysql

ma ktoś jakieś pomysły? admina już miałęm, nie dodawałem sobie sam!

Jeżeli zły dział to przenieście.

Edytowane przez Soulen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź do mysql o w tabeli z kontami graczy poszukaj czegoś typu "admin" lub "level" i ustaw jeśli jest na 0 to daj 1, najlepiej podaj jaki to gm :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo bez szukania (jeśli znasz nazwy kolumn).

UPDATE `gracze` SET `admin`='1' WHERE `nick`='test'
I wklepujesz do zapytań SQL. Oczywiście to przykład i musisz zamienić nazwy kolumn.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź do mysql o w tabeli z kontami graczy poszukaj czegoś typu "admin" lub "level" i ustaw jeśli jest na 0 to daj 1, najlepiej podaj jaki to gm :)

c-rp lecz kupiony nie ten ze stron

Albo bez szukania (jeśli znasz nazwy kolumn).

UPDATE `gracze` SET `admin`='1' WHERE `nick`='test'
I wklepujesz do zapytań SQL. Oczywiście to przykład i musisz zamienić nazwy kolumn.

Wpisałęm 

UPDATE `gracze` SET `admin`='1' WHERE `nick`='Mój nick'

i nic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bazamysql:

wchodze w crp_characters > Edytuj (moj nick) i tylko "char_crew_level" jest zwiazany chyba z tym lecz wpisuje 0,1,2 juz wpisalem i nic , a po zatym mam nadane inne flagi np na obiekty /drzwi/grupy i tylko admina nie mam 

A sprawdziłeś czy aby na pewno jest taka tabela jak "gracze" i czy jest w niej pole "admin"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

c-rp lecz kupiony nie ten ze stron

Wpisałęm 

UPDATE `gracze` SET `admin`='1' WHERE `nick`='Mój nick'

i nic

Bo to system flag, musisz znac 'ID' flagi żeby ją nadać najlepiej zapytaj autora mapy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to system flag, musisz znac 'ID' flagi żeby ją nadać najlepiej zapytaj autora mapy.

COMMAND:aflags(playerid, params[])
{
	if( !HasCrewFlag(playerid, CREW_FLAG_ADMIN_ROOT) ) return SendGuiInformation(playerid, "Informacja", "Nie masz uprawnień do korzystania z tej komendy.");

new targetid;
	if( sscanf(params, "d", targetid) ) return SendClientMessage(playerid, COLOR_GREY, "Tip: /aflags [id gracza]");

if( !IsPlayerConnected(targetid) || !pInfo[targetid][player_logged] ) return SendGuiInformation(playerid, "Wystąpił błąd", "Gracz o podanym id nie jest podłączony.");

DynamicGui_Init(playerid);
	DynamicGui_SetDialogValue(playerid, targetid);
	new str[500];

format(str, sizeof(str), "%s%s01\tGracz jest gamemasterem\t\t\t(UNIKATOWA)\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_GM)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_GM);

format(str, sizeof(str), "%s%s02\tGracz jest administratorem gry\t\t\t(UNIKATOWA)\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_ADMIN)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_ADMIN);

format(str, sizeof(str), "%s%s03\tGracz jest administratorem\t\t\t(UNIKATOWA)\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_ADMIN_ROOT)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_ADMIN_ROOT);

format(str, sizeof(str), "%s%s04\tGracz może zarządzać drzwiami\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_DOORS)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_DOORS);

format(str, sizeof(str), "%s%s05\tGracz może zarządzać pojazdami\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_VEHICLES)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_VEHICLES);

format(str, sizeof(str), "%s%s06\tGracz może zarządzać grupami\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_GROUPS)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_GROUPS);

format(str, sizeof(str), "%s%s07\tGracz może zarządzać strefami\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_AREAS)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_AREAS);

format(str, sizeof(str), "%s%s08\tGracz może zarządzać obiektami i etykietami\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_EDITOR)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_EDITOR);

format(str, sizeof(str), "%s%s09\tGracz może zarządzać przedmiotami\n", str, ((HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_ITEMS)) ? (HEX_COLOR_LIGHTER_GREEN) : (HEX_COLOR_LIGHTER_RED)));
	DynamicGui_AddRow(playerid, CREW_FLAG_ITEMS);

ShowPlayerDialog(playerid, DIALOG_GIVE_CREW, DIALOG_STYLE_LIST, sprintf("Flagi ekipy gracza %s [GID: %d, UID: %d, ID: %d]", pInfo[targetid][player_name], gInfo[targetid][global_id], pInfo[targetid][player_id], targetid), str, "Wybierz", "Zamknij");
	return 1;
}

widzisz tu id ? jak tak to napisz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw szukaj dialogu DIALOG_GIVE_CREW, a potem dopiero pierdoły czyli to co napisał @kaz.

case DIALOG_GIVE_CREW:
		{
			if( !response ) return 1;

new targetid = DynamicGui_GetDialogValue(playerid);		
			if( !IsPlayerConnected(targetid) || !pInfo[targetid][player_logged] ) return SendGuiInformation(playerid, "Wystąpił błąd", "Gracz o podanym id nie jest już zalogowany.");

new flag = DynamicGui_GetValue(playerid, listitem);

if( HasCrewFlag(targetid, flag) )
			{
				// usuwamy flage
				gInfo[targetid][global_admin_perm] -= flag;
			}
			else
			{
				// dodajemy flage
				if( flag == CREW_FLAG_GM || flag == CREW_FLAG_ADMIN || flag == CREW_FLAG_ADMIN_ROOT )
				{
					if( HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_GM) || HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_ADMIN) || HasCrewFlag(targetid, CREW_FLAG_ADMIN_ROOT) )
					{
						return SendGuiInformation(playerid, "Wystąpił błąd", "Gracz nie może mieć tej flagi, ponieważ posiada inną flagę unikatową.");
					}
				}

gInfo[targetid][global_admin_perm] += flag;
			}

mysql_query(sprintf("UPDATE `ipb_members` SET `member_game_admin_perm` = %d WHERE `member_id` = %d", gInfo[targetid][global_admin_perm], gInfo[targetid][global_id]));

return cmd_aflags(playerid, sprintf("%d", targetid));
		}

Nic tu nie ma, dalej nie wiem jaka flaga

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CREW_FLAG_ADMIN_ROOT

Szukaj w OnDialogResponse

Znajdz w gamemodzie definicje tego i sprobuj tą liczbe dodać do bazy danych w pole admin czy cos w tym stylu. Ewentualnie zrób co mowilem wczesniej i napisz do autora mapy proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.