Skocz do zawartości
Pietr

Komputer z Avansu za 1200PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem komputer w Avansie za 1200PLN, z przeceny z 2150PLN. W innych sklepach ten sam zestaw też jest ok. 2200PLN. No i teraz takie pytanie. Czy się opłacało? Mafia II czy ETS2 na ultra to nie kłopot.

Jego specyfikacja:

CPU: Intel I5-3330 http://ark.intel.com/pl/products/65509/Intel-Core-i5-3330-Processor-6M-Cache-up-to-3_20-GHz

GPU: Gigabyte GTX 660 OC ( @1033 Boost: 1098MHz) z chłodzeniem WINDFORCE™ 2X 100mm ( +400zł do ceny )

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n660oc-2gd/overview/

nVidia GeForce 610 1GB http://www.nvidia.pl/object/geforce-gt-610-pl.html#pdpContent=2

Niby 810MHz, ale jest program, nawet producent go dostarcza z opcją overclock do 1055MHz.

Ram: 6GB (4GB + 2GB) 8GB Dual Chanel1600MHz

Zasilacz: 500W z certyfikatem 80+

Płyta główna: H61M-P20 (G3) http://pl.msi.com/product/mb/H61MP20_G3.html#hero-overview

Jak coś jeszcze potrzeba będzie to pisać. XD

Edytowane przez Pietr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo ważna jest marka zasilacza. Tu masz temat o tym - http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Ogółem wygląda bardzo (naprawdę bardzo) dobrze jak za taką cenę.

Jeśli chcesz rakiete to walnąłbym tak, aby było Dual Channel + płyta która nie ogranicza ramu (wg producenta działa z 1333Mhz, a kości masz 1600Mhz), nowe GPU no i moje ulubione ostatnio - SSD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam plomby na obudowie. Więc chyba nie bardzo mogę go otworzyć?

Chyba, że można jakoś to na PC sprawdzić. Bo nie chce mi się po pudełko lecieć. XD

//Edit

aha. Jeszcze dysk 1TB SATAIII 7200obr./min

http://www.ceneo.pl/14612864#tab=spec

Edytowane przez Pietr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak przy okazji to jak plomby? Przecież ty powinieneś dostać paragon na każdą użyta cześć i masz gwarancję od producenta na każdą część - a w sklepie niezgodność towaru z umową tez obowiązuje. Zerwanie plomby nic Ci nie zrobi. A zasilacz (marka) będzie na fakturze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nope. Nic nie jest napisane. Jest tylko nalepka na pudełku z podzespołami. Jutro podejdę do niego. Bo już zdążyłem je wynieść. Xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ja bym nigdy nie kupował w sklepie, w którym nie otrzymuję paragonu na części, które są w gotowym zestawie..

Bo nigdzie tak nie jest, to tak samo jakbyś kupował pralkę - też chciałbyś na każdą śrubkę i pierdołkę paragon :D? Producent ma się martwić o gwarancję bo on złożył ten zestaw i on jako podmiot będzie składał reklamację na dany komponent u odpowiedniego producenta a nie ty(kupujący, chyba taki układ jest lepszy). Taki jest mój punkt widzenia sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo nigdzie tak nie jest, to tak samo jakbyś kupował pralkę - też chciałbyś na każdą śrubkę i pierdołkę paragon :D? Producent ma się martwić o gwarancję bo on złożył ten zestaw i on jako podmiot będzie składał reklamację na dany komponent u odpowiedniego producenta a nie ty(kupujący, chyba taki układ jest lepszy). Taki jest mój punkt widzenia sprawy.

techplanet.pl -> zamawiasz na swoich podzespołach, za dodatkową 1 zł oni składają Ci komputer i masz wszędzie paragony. Pralka to inna sprawa. No, ale możesz masz rację, ale to właśnie przyczynia się do tego, że nigdy nie zamówię gotowego zestawu, bo to jawne naciąganie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz podać markę zasilacza. I módl się aby nie był z czarnej listy (raczej będzie †).

Polecam terapię białym zasilaczem na uleczenie nerwów: http://www.zasilacze.fora.pl/najlepsze-tzw-biala-lista,4/terapia-bialym-zasilaczem,225.html

aha. Jeszcze dysk 1TB SATAIII 7200obr./min

Na SSD nawet przy i3 na tym zestawie miałbyś lepsze osiągi, w tym wypadku to nie tyle CPU będzie limitować sprzęt a właśnie dysk. Tyle dobrze że 7200 a nie 5400 ;-)

Edytowane przez eider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się tam martwiłem GPU bo nie wiedziałem czy dało by radę. OC do 1032MHz i pamięci i daje radę. Nawet się zdziwiłem, że aż tak. Dziś potestuję na BF3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, jak Wy tacy obeznani w temacie sprzętu to i może ja dorzucę i zapytam? Nie chcę robić specjalnie drugiego tematu. Dałem niecałe 1300zł. Z góry mówię, że nie potrzebuję jakiegoś szatana  :D zależy mi głównie na mobilności i jako-tako szybkiej pracy. Dobrze wybrałem?

Producent Lenovo Procesor AMD A6-6310 Quad Core 4x1,8 GHz do 2,4GHz w Trybie Turbo, 2 MB cache
Pamięć RAM 4GB (SO-DIMM DDR3, 1600MHz. maksymalnie 16GB )
Dysk twardy 500GB (HDD 5400rpm)  
Karta graficzna AMD Radeon R5 M230 1GB DDR3
Przekątna ekranu 15,6" HD LED Błyszcząca
Nominalna rozdzielczość 1366 x 768

No i nie ma plomb, więc mogę dorzucić mu np. trochę więcej RAM'ów ;).

G50-70_2.jpg

Edytowane przez Mecca33

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to lenovo bym nie polecał nikomu. Ostatnio mój znajomy zakupił właśnie lenovo za 2,4 tyś i wsadzili mu jakiś gówniany procesor (bodajże z serii intel dual core), gdzie RAM i GPU są zajedobre. Jeżeli tam naprawdę są 4 rdzenie to warto wziąć taki zestawik, bo w sumie nie drogi, a do filmów czy takich słabszych gier typu mario(joke) będzie idealny. :)

@pietr Twoje GPU (nVidia GeForce 610) nie nadaje się do gier. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie to lenovo bym nie polecał nikomu. Ostatnio mój znajomy zakupił właśnie lenovo za 2,4 tyś i wsadzili mu jakiś gówniany procesor (bodajże z serii intel dual core), gdzie RAM i GPU są zajedobre. Jeżeli tam naprawdę są 4 rdzenie to warto wziąć taki zestawik, bo w sumie nie drogi, a do filmów czy takich słabszych gier typu mario(joke) będzie idealny. :)

@pietr Twoje GPU (nVidia GeForce 610) nie nadaje się do gier. ;)

A ja polecam, od października intensywnie katuję G510 i jak do tej pory wszystko jest w porządku, kupiłem to co chciałem i jestem zadowolony, trzeba mieć oczy dookoła głowy jak się robi zakupy za grubą kaskę.

P.S. Mój sprzęt kosztował ledwie 1.5K a niby ma lepszy procek niż ten twojego kolegi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@l0nger

Niby nie nadaje się. Ludzie piszą, że to shit. Widziałem filmik na YT z BF3 na wysokich detalach.Piszą, że to fake bo im nawet nie idzie na niskich. I powiem tak. Ta karta jest trochę zbugowana. Cały czas prauje na 270MHz mimo, że ma taktowanie domyślnie 810MHz a OC 1050MHz. Pobawiłem się trochę w biosie i karta popierdzielaaaa... BF3 wysokie detale rozdzielczość 1024x768. I gra się na 25fps i w górę. Ale planuję kupić lepszą aby GTA v jakoś uruchomić.

//edit

Przed edycją ustawień w biosie ledwo działało BF3 na niskich detalach i 800x600.

Edytowane przez Pietr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja polecam, od października intensywnie katuję G510 i jak do tej pory wszystko jest w porządku, kupiłem to co chciałem i jestem zadowolony, trzeba mieć oczy dookoła głowy jak się robi zakupy za grubą kaskę.

P.S. Mój sprzęt kosztował ledwie 1.5K a niby ma lepszy procek niż ten twojego kolegi.

Wiesz, ten laptop ma 8gb ramu i dobre GPU, ale procek to niestety tragedia. Ponadto kolesie z serwisu mu taki zaoferowali mowiac, ze bedzie mogl grac w najnowsze tytuly (smiech na sali). Dzisiejszy rynek jest wart tyle co nic (czyt. sprzedawcy - wyludzacze mamony). ;)

@Pietr BF3 to prawie na kazdej GPU pójdzie, sama gra wymaga jedynie dobrego proca no i ramu. No, ale czego można oczekiwać więcej po karcie za 160 zł. ;)

BF3 wysokie detale rozdzielczość 1024x768

Wiesz, nie chwaliłbym się tym... Jeżeli chcesz kupić dobrą karte to zastanów się nad taką GPU. Nie jest droga, a wydajność jest zajebiaszcza. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No smutne. Ale aktualnie mam taki monitor. Bo stary jak chciałem poprawić kable niechcący matryca pękła. XDDDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz, nie chwaliłbym się tym... Jeżeli chcesz kupić dobrą karte to zastanów się nad taką GPU. Nie jest droga, a wydajność jest zajebiaszcza. :P

Ja obecnie mam taką karte mogla by być lepsza, bf3 na ultra fullhd - nie pamiętam ile fps, cs:go ultra fullhd 200fps.

I kupiłem ją za 505zł na morelach teraz trochę zdrożała.

I czekam na gta v.

Edytowane przez xBBBay ☆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja obecnie mam taką karte mogla by być lepsza, bf3 na ultra fullhd - nie pamiętam ile fps, cs:go ultra fullhd 200fps.

Akurat ta karta jest bardzo dobra. Wymiata wydajnością, niż reszta kompanów z serii 700. No, chyba ze Cie stac na 980, ktora troche kosztuje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapraszam na forum komputerowe. Jeżeli nie masz dobrego chłodzenia procesora, a ten model się nie nadaje to nie nawet co próbować, bo to ci mało co da.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapraszam na forum komputerowe. Jeżeli nie masz dobrego chłodzenia procesora, a ten model się nie nadaje to nie nawet co próbować, bo to ci mało co da.

Co ma podkręcanie karty. graf do procka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.