Skocz do zawartości
Inferno

[Poradnik] Kompilator PAWN w programie SublimeText 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, odinstalowywałem program 3 razy, powtarzałem czynność i wciąż nic, mianowicie chodzi mi o to:

9. Przechodzimy do folderu pawn-sublime-language-master i zapisujemy plik zostawiając nazwę "Pawn".

Po zapisaniu w Build System nic się nie zmienia, wciąż mam tak jak jest przy pierwszym uruchomieniu i za Chiny nie mam pojęcia czemu.

(nie ma opcji Pawn do wyboru)

Edytowane przez ArielO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradnik został zaktualizowany gdyż znajdował się w nim pewien błąd, który sprawiał że był bezużyteczny :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poradnik jak najbardziej do polecenia lecz mam problem zatrzymałem się na 6 punkcie:

jB7SrrT.png

Generate Build Settings File - nie jest do naciśnięcia.

Ma ktoś jakąś poradę co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

szczerze nie polecam tego programu, mało intuicyjny, konfiguracja wszystkie trwa za długo (autouzupełnianie, konfiguracja tego z GIT, polskie znaki czyli kodowanie) ze swojej strony polecam notepad++, lepiej sie na nim pracuje niz na tym czymś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzymając Alt zaznacz miejsce, z którego chcesz rozpocząć zaznaczanie i kieruj kursorem w dół/górę. O to ci chodzi?

Edytowane przez PaweL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy otworzeniu jakiegokolwiek GM'a praktycznie cały kod jest koloru żółtego. Gdy biorę nową kartę i zaczynam pisać jakiś tam kod normalnie koloruje. Ktoś wie dlaczego wszystko jest na kolor żółty? 

Oraz ktoś wie jak zmienić chińskie znaczki na polskie znaki (ś, ć, ó, itd)? Cały GM mi zyebało na chińskie znaki... Czy muszę każdy wyraz ręcznie przestawiać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy otworzeniu jakiegokolwiek GM'a praktycznie cały kod jest koloru żółtego. Gdy biorę nową kartę i zaczynam pisać jakiś tam kod normalnie koloruje. Ktoś wie dlaczego wszystko jest na kolor żółty? 

Oraz ktoś wie jak zmienić chińskie znaczki na polskie znaki (ś, ć, ó, itd)? Cały GM mi zyebało na chińskie znaki... Czy muszę każdy wyraz ręcznie przestawiać?

Zmiana kodowania pliku na windows 1250? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inferno, proszę o pomoc. Zrobiłem wszytko jak opisałeś(dwukrotnie) i w obu przypadkach wyskakuje error o treści:

.p(0) : fatal error 100: cannot read from file: ".p"

Pawn compiler 3.2.3664 Copyright © 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Error.

Compilation aborted.[Finished in 0.3s with exit code 1]
[cmd: ['pawncc.exe', '', '-o\\', '-;+', '-(+', '-d3']]
[dir: C:\Users\Piotrek\Desktop\Serwer Road Truck\pawno]
[path: C:\ProgramData\Oracle\Java\javapath;C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live;C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\PhysX\Common;C:\Windows\system32;C:\Windows;C:\Windows\System32\Wbem;C:\Windows\System32\WindowsPowerShell\v1.0\;C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static;C:\Program Files (x86)\Windows Live\Shared;C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.