Skocz do zawartości
Sim00n

Zmiany dotyczące handlowania na Pawno.PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam nowe zasady dotyczące notorycznych już działów szukam i oferuję.

Handlowanie wirtualną gotówką

Zauważyliśmy, że ostatnio pojawia się tam wiele tematów, w których nasi użytkownicy próbują sprzedawać kredyty / wirtualne pieniądze w serwerowniach, które umożliwiają przelewy pomiędzy użytkownikami. Przez długi czas zastanawiało nas dlaczego ludzie decydują się kupić setki złotych w takich serwerowniach a następnie sprzedają je po o wiele niższych cenach. Jak się okazuje, właściciele mniejszych serwerów SA-MP, są zazwyczaj nieletni i z tego powodu nie mogą otworzyć współpracy z takim firmami jak Homepay czy Dotpay, które umożliwiają mikropłatności poprzez SMS. Aby obejść to ograniczenie, Ci młodzi właściciele postanowili wykorzystać swoje konta w firmach hostingowych, które umożliwiają doładowania SMS. Gracze "wysyłają smsy na serwer" a w zamian za to dostają konta premium i inne perki. Dlatego właśnie widzicie próby sprzedania dużych sum na kontach w serwerowniach na naszym forum. Właściciele próbują po prostu zmonetyzować swoją działalność.

Niestety bardzo często sprzedawcy takiej wirtualnej gotówki okazują się oszustami. Dodatkowo tematy tworzone przez takich sprzedawców nadają się z góry na śmietnik.
Z tego powodu wprowadzamy nowe wymagania dotyczące sprzedaży wirtualnej gotówki na Pawno.PL; Od teraz każdy temat musi zawierać link do aukcji na Allegro bądź odpowiedniej, podobnej strony aukcyjnej, która posiada mechanizmy ochrony kupujących. Nie zezwalamy na utworzenie aukcji w przyszłości - temat musi zawierać już otwartą aukcję.

Aby dowiedzieć się więcej o ochronie podczas kupowania, prosimy się o zapoznanie z mechanizmami ochronnymi konkretnych stron, przez które transakcja jest przeprowadzana.

Handlowanie "statystykami"

Drugą ważną zmianą, jest ochrona projektów SA-MP oraz firm dostarczających content w Internecie przed osobnikami próbującymi handlować "statystykami". Co prawda robiliśmy już to w mniejszym lub większym stopniu, jednak teraz ogłaszamy to oficjalnie. Wszelkie próby sprzedaży statystyk (w szerokim tego pojęcia znaczeniu), kont, kodów premium, przysług, unbanów, etc. będą karane blokadą pisania w dziale oferuję a temat zostanie natychmiastowo usunięty. Zakaz ten dotyczy również kont na takich platformach jak Steam czy Origin, kontach w grach takich jak League of Legends czy Starcraft i wszelkich innych, których regulaminy i OWU na to nie zezwalają.

Słowem zakończenia chcemy Was zapewnić wprowadzone zmiany służą tylko i wyłącznie ochronie Was - użytkowników, przed oszustami i treściami o niskim poziomie.

Pozdrawiam,

Ekipa Pawno.PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można się tu wypowiedzieć? Myślę że tak. A jeżeli nie to usuńcie post. (lub na przyszłość zamykajcie temat)

Co do allegro to trochę szkoda ponieważ jeżeli środki się nie sprzedadzą, to zostanie nałożona drobna kara finansowa przez Allegro.pl co jest minusem.. <_< Ale zresztą się zgodzę.

Edytowane przez Wojtek020699

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skoro temat nie jest zamknięty tzn., że można się w nim wypowiadać. Co do tego Allegro to nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek dostał jakąś karę za to, że nikt nie kupił mojego produktu, no chyba, że takie coś pojawiło się niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Allegro pobiera prowizję za wystawienie aukcji ale to są groszowe sprawy.

Jestem posiadaczem konta na allegro, i kiedys na przyklad wystawilem jakis produkt, nie zostal kupiony i na moj polski adres przyszedl rachunek na kwote tam kilku zloty informujac ze nie zostal sprzedany produkt i cos tam, to bylo dawno temu. Ale oczywiscie nie dosc ze ta kara niby do zaplacenia, to jeszcze koszty na poczcie lub w banku. Na przyklad dla mnie byl by to wielki (/wiekszy) koszt z powodu takiego ze mam konto za granica (w Belgii) wiec jeszcze prowizja nie mala ze musze wykonac prezlew za granice. 

A tak szczerze mowiac, nie sadzilem ze wprowadzicie takie cos, przeciez nie bierzecie tej odpowiedialnosci. I na moje szczescie, nie musze niczego wystawiac  :lol:

Za brak polskich liter przepraszam.

Edytowane przez Wojtek020699

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystawienie takiej aukcji (mam na myśli konto online/wirtualna gotówka) to koszt w granicach 0.08-0.25 gr w zależności gdzie to wystawiamy. Potem jeszcze prowizja od sprzedanej aukcji tak, więc nie ma źle, a każdy jest bezpieczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście uważam, że wymuszanie na użytkownikach korzystania z Allegro, aby móc cokolwiek sprzedać jest co najmniej głupotą. To  w GEŚCIE UŻYTKOWNIKA leży upewnienie się, że potencjalny sprzedawca wirtualnej gotówki nie popełni oszustwa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście uważam, że wymuszanie na użytkownikach korzystania z Allegro, aby móc cokolwiek sprzedać jest co najmniej głupotą. To  w GEŚCIE UŻYTKOWNIKA leży upewnienie się, że potencjalny sprzedawca wirtualnej gotówki nie popełni oszustwa...

Administracja stara się, żeby użytkownicy nie musieli myśleć czy gość Cię oszuka czy nie. Źle? No proszę Cię..

Poza tym 

każdy temat musi zawierać link do aukcji na Allegro bądź odpowiedniej, podobnej strony aukcyjnej, która posiada mechanizmy ochrony kupujących.

Burzysz się jakby Ci się krzywda działa. Nie chcesz oszukać to i przez Allegro/Inne aukcje zarobisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja niczego nie sprzedaję, moje oburzenie nie wynika z tego, że oszukiwałem czy oszukuję, lecz z tego, że nigdy nie byłem zwolennikiem narzucania czegokolwiek. Nie jest łatwiej po prostu dodać nad tworzeniem/czytaniem tematu komunikat ostrzegający przed oszustami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale ja niczego nie sprzedaję, moje oburzenie nie wynika z tego, że oszukiwałem czy oszukuję, lecz z tego, że nigdy nie byłem zwolennikiem narzucania czegokolwiek. Nie jest łatwiej po prostu dodać nad tworzeniem/czytaniem tematu komunikat ostrzegający przed oszustami?

Sam komunikat nic nie da. Większość ludzi i tak nie czyta tego, co się do nich pisze.  

Postaw się na miejscu Kopeckiego. Pozwalasz na handlowanie usługami/przedmiotami na swoim forum, jednak to czy są uczciwi zależy jedynie od samego sprzedawcy. Ktoś Cię oszuka, i co wtedy? Po dupie po części dostaje sam sprzedawca. Ale najbardziej właściciel forum, gdzie aukcja się zaczęła. W tym przypadku Kapeć.

Co byś zrobił na jego miejscu? Zrezygnował całkowicie z działu Szukam/Oferuję, czy też wprowadził "program ochrony kupujących"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam komunikat nic nie da. Większość ludzi i tak nie czyta tego, co się do nich pisze.  

Postaw się na miejscu Kopeckiego. Pozwalasz na handlowanie usługami/przedmiotami na swoim forum, jednak to czy są uczciwi zależy jedynie od samego sprzedawcy. Ktoś Cię oszuka, i co wtedy? Po dupie po części dostaje sam sprzedawca. Ale najbardziej właściciel forum, gdzie aukcja się zaczęła. W tym przypadku Kapeć.

Co byś zrobił na jego miejscu? Zrezygnował całkowicie z działu Szukam/Oferuję, czy też wprowadził "program ochrony kupujących"?

Skoro ktoś nie czyta komunikatów to jego problem - "Mamusia nie będzie go całe życie prowadziła za rączkę". Program ochrony kupujących? A czy to portal aukcyjny? Idąc tokiem rozumowania przedstawionym w pierwszym poście ciekawi mnie, kiedy pojawią się "programy ochrony" dotyczące sprzedaży i kupna map. Przecież tam też mogę zostać oszukany... Czemu kupujący pieniądze mają czuć się bezpieczniej niż kupujący mapy? Je też dajmy na allegro! A następnie zlecenia na tworzenie map! Je też na allegro! WIEM! Zróbmy dział "ogłoszenia z Allegro"! Nie no Panowie paranoja. Oczywiście tu trochę wyolbrzymiłem sprawę, ale chcę pokazać jak głupie jest to wszystko. "Żeby użytkownikom żyło się lepiej" - brzmi jak jakiś program wyborczy i mi osobiście takie hasła kojarzą się z wprowadzaniem coraz większej kontroli tam, gdzie może jej nie być, tylko dlatego, że ktoś miał za dużo czasu robiąc poranną kupę i wpadł na genialny pomysł, który zrobi z użytkowników jeszcze większe pierdoły życiowe. 

Podejrzewam, że to ograniczenie jedynie spowoduje spadek ilości ogłoszeń. Sam, nigdy nie założę konta Allegro tylko po to, żeby sprzedać coś na tym forum i myślę, że nie tylko ja. Moim zdaniem rzeczywiście lepszym pomysłem byłoby stworzenie działu "Sprzedaż Allegro" i dać użytkownikom wybór, niż narzucać im cokolwiek nie pytając ich nawet o zdanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Są zaufani użytkownicy na forum, którzy nie mają korzyści z oszukiwania innych, bo to najzwyczajniej w świecie odbija się na ich opinii, więc kupno może odbyć się bez pośrednictwa Allegro, i co za tym idzie - bez prowizji, która przy niewielkiej kwocie produktu staje się mało opłacalna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, ale czy chcecie uważać to forum za forum oszustów? No ja nie za bardzo... Nawet taki ja, jakiś czas tu siedzę, kilka osób mnie zna a kilka nie. Czy te osoby mogą polegać na innych użytkownikach? Każdemu może odpalić palma. Program ochrony kupujących to fajna sprawa, bo może ochronić nowych użytkowników przed oszustami. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.