Skocz do zawartości
Inferno

Shoutbox w bardziej widocznym miejscu

Rekomendowane odpowiedzi

Propozycja wygląda tak: wrzucić sb na stronę główną, nad lub pod działami. Aktualnie to jest shoutbox widmo, a przeniesienie go na główną na pewno polepszyłoby udzielanie się na nim. Aktualnie shoutbox zastępują statusy a gdyby on został usunięty to mało kto by wgl zauważył :O

Więc reasumując, shoutbox na główną (nad lub pod działami). :D

eee łapkujcie żeby widział xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Według mnie jest to zbędne, na tym forum i tak dużo na SB się nie pisze, jest to tylko dodatek. A tak w ogóle to takich propozycji było kilkanaście każda kończyła się w taki sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtedy będzie leciał ban za banem za nie stosowanie się do regulaminu shotbox'a i wysyłanie linków do działu z problemami itp. Będzie spam za duży, ja jestem na nie.

Teraz panuje tam jakaś kultura :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby shoutbox był na stronie głównej, w pierwszej kolejności lądowałyby w nim wtedy wszystkie linki do tematów z "ultra super hiper ważnym problemem". Dodam, że shoutbox był jako dodatkowe podforum, co również się nie sprawdziło. Lepiej więc, aby był tam gdzie jest teraz. Nikomu to nie przeszkadza a i mniej jest spamujących delikwentów otrzymujących darmowe podarunki.

Edytowane przez Shiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

teraz tam nie ma też kultury bo nikt tam nie pisze... przez ostatni miesiąc napisano tam 160 wiadomości ci daje nam około 5-6 na dzień. Shoutbox właśnie służy do tego by gadać tam ale jak to robić skoro jest on ukryty najbardziej jak się tylko da? Przejmujecie się że będą dawać linki do problemów... no i co z tego! Od tego są mody którzy będą robić z takimi porządek i przynajmniej pozbędziemy się ludzi z upośledzeniem gimbus pospolitus. Aktualnie linki do problemów wlepiają też w statusy i żaden z was nie ma problemu z tym i nie wnosi by wszystkie statusy z głównej przeniesione były na podstronę sprytnie ukrytą, po to by zapobiec takim linką. Moim zdaniem od tego są mody by to sprzątali, są tu dobrowolnie więc niech też spełniają swoje zadania (nie mówię że nic nie robicie :D).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym, że nawet jak dasz na główna to liczba postów nie zmieni się znacząco - jedynie dojdą właśnie te wszystkie linki za, które będą bany. No i po co? Ci co chcą korzystają z SB, ci co nie to i tak nie będą. To miał być tylko dodatek, a nie miejsce spamu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązaniem mogłoby też być zrobienie jakiegoś szprychnego wihajstra w ustawieniach użytkownika którym by sobie włączał czy chce mieć sb na głównej czy nie (domyślnie wyłączony).

@edit

Z tym, że nawet jak dasz na główna to liczba postów nie zmieni się znacząco - jedynie dojdą właśnie te wszystkie linki za, które będą bany. No i po co? Ci co chcą korzystają z SB, ci co nie to i tak nie będą. To miał być tylko dodatek, a nie miejsce spamu.

Ale jako dodatek również się nie spełnia... tam nie ma nic, dosłownie. Kilka wpisów na dzień i to bezsensownych. Usuńcie go w pieruny skoro i tak jest nie używany a aktualnie sb zastępują wam statusy.

Edytowane przez lnferno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem za, tak jak @UP powiedział, nie możecie po prostu Regexem sprawdzać czy link nie pochodzi z działu "Problemy"? Moim zdaniem zaczną tam pisać, a ta kulturka na ShoutBoxie aktualnie przejawia się tym, że nic ciekawego tam nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem za przeniesieniem shoutbox'a na główną (pod działami).

Będą wklejać linki - spoko teraz też wklejają raz na jakiś czas, a o statusach już nie wspomnę.

Były nowe awanse na moderatorów - do roboty, ranga moderator to nie tylko kolor pod nickiem, ale i też "obowiązek" pilnowania porządku na forum.

Jak ktoś wklei link pochodzący z działu problemy lub całej witryny pawno.pl to niech wyświetla się wiadomość "nie możesz wysyłać linków z witryny pawno.pl na shoutbox'ie", a jak będzie kombinował na wszelkie sposoby, aby to ominąć - ban lub timeout, nauczy się żeby nie kombinować i następnym razem będzie myślał.

Shoutbox i tak jest bodajże od 20 postów, więc po 20 postach chyba użytkownik jest w miare świadom co robi na tym forum, a nie jest jednym wielki trollem.

Tyle ode mnie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Drakon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do postu wyżej - w pełni się zgadzam. Ludzie nabijający posty w bardzo szybki sposób podlegają natychmiastowego niwelowania ich zapału. Człowiek, który pisze posty i udało mu się dotrwać do 20 postów jest użytkownikiem, który raczej wie, że tutaj na forum jest "jako-tako" kultura. Mam nadzieję, że i ten człowiek będzie rozpowszechniał kulturę na SB na stronie głównej. Pozdrawiam! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem wiele forów, na których jest SB na głównej stronie i nie ma tam ogromnego spamu z linkami do problemów/tematów z forum, ludzie lubią czasem się oderwać od programowania i po prostu pogadać z kimś, nawet o pogodzie. Zgadzam się z użytkownikiem Inferno - aktualnie forum Pawno posiada ShoutBox widmo - teoretycznie nikt tam nie zagląda.

Pozdrawiam, Pan Stefan.

Edytowane przez PanStefan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Przeczytaj wypowiedź Shinego, Kopciu ją polubił więc jego wypowiedź objaśni tyle, co Shinego. 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Przeczytaj wypowiedź Shinego, Kopciu ją polubił więc jego wypowiedź objaśni tyle, co Shinego. 

Pozdro.

Moją też polubił więc...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osoba, która chce wypowiedzieć się w ShoutBoxie nie musi wykonywać za dużo akcji. Kliknięcie w jedną zakładkę naprawdę nie zajmuje dużo czasu. Ostatecznie w Administracji zostanie przedyskutowana propozycja Inferno, czyli możliwość w profilu włączenia SB na głównej, jednak domyślnie wartość ta będzie wylaczona.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osoba, która chce wypowiedzieć się w ShoutBoxie nie musi wykonywać za dużo akcji. Kliknięcie w jedną zakładkę naprawdę nie zajmuje dużo czasu. Ostatecznie w Administracji zostanie przedyskutowana propozycja Inferno, czyli możliwość w profilu włączenia SB na głównej, jednak domyślnie wartość ta będzie wylaczona.

Pozdrawiam!

I co z tym dalej? minęło tyle dni a zadnej opcji w profilu nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz moje statusy ;) Aktualnie nie ma mnie w domu co ogranicza mi dostęp do swojego komputera. Korzystam tylko z iPada, którym przeglądam czasem forum.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach pojawiła się nowa opcja, która pozwala na włączenie ShoutBox'a na stronie głównej. Oczywiście domyślnie wartość jest wyłączona.

post-2-0-74712000-1423424737_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popraw(cie) tę opcję, dokładniej, zamiast "na głównej" to zróbcie "na stronie głównej forum", bo tak to jakoś dziwnie wygląda.

Ogółem to mam pytanie - czy nasz (Maku i mój) styl mógłby być dodany jako opcjonalny/drugi na forum? Bo nic już do zrobienia w nim nie pozostało, wszystko jest cacy, tylko że nie aktualizowałem tematu z tego powodu, że walnąłbym dosyć duży odkop.

Edytowane przez Shiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi ta opcja nie działa.

Mimo, że zaznacze "globalny shoutbox", nadal nie mam go na stronie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.