Skocz do zawartości
Kaspian12

MySQL i WWW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie przedstawię tutaj żadnego kodu, ponieważ mam jedynie zagwozdkę.

Mamy jakiś serwer z wykorzystaniem bazy danych MySQL. Mamy w niej tabelkę zawierającą dane gracza co do score i pieniędzy (upraszczam przykład). Dla urozmaicenia serwera zrobiliśmy sobie prosty portal gdzie administrator może dać graczowi score oraz pieniądze. Teraz moje pytanie.

Jak dobrze aktualizować dane?

Co jeżeli gracz jest na serwerze, a my damy mu pieniądze przez portal? <- Jak optymalnie wczytać na nowo ten rekord w skrypcie?

Jakie znaczenie ma używanie SMALLINT, zamiast zwykłego INT.

Wpadłem na pomysł, aby podczas wejścia gracza na serwer uniemożliwić zmienianie jego danych przez portal, ale ta metoda nie jest zbyt ciekawa.

Edytowane przez Kaspian12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobna tabela, w której dodajesz pieniądze, respekt gracz może wpisać /rlg i dostaje te rzeczy. Tak samo przy wejściu itp, po otrzymaniu pieniędzy usunąć rekord i gotowe. Tak rozwiązuje to chociażby n4g, czy inne serwery :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Nie przedstawię tutaj żadnego kodu, ponieważ mam jedynie zagwozdkę.

Mamy jakiś serwer z wykorzystaniem bazy danych MySQL. Mamy w niej tabelkę zawierającą dane gracza co do score i pieniędzy (upraszczam przykład). Dla urozmaicenia serwera zrobiliśmy sobie prosty portal gdzie administrator może dać graczowi score oraz pieniądze. Teraz moje pytanie.

Jak dobrze aktualizować dane?

Co jeżeli gracz jest na serwerze, a my damy mu pieniądze przez portal? <- Jak optymalnie wczytać na nowo ten rekord w skrypcie?

Jakie znaczenie ma używanie SMALLINT, zamiast zwykłego INT.

Wpadłem na pomysł, aby podczas wejścia gracza na serwer uniemożliwić zmienianie jego danych przez portal, ale ta metoda nie jest zbyt ciekawa.

smallint przechowuje mniej bitów/bajtów.

Do aktualizowania polecam socketa :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.