Skocz do zawartości
HackMe

PLAY - Oferta na stronie, oferta telefoniczna a salon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Gdzieś wyczytałem, że oferta dostępna w salonie Play a oferta na stronie internetowej lub przez telefon jest inna (mniej korzystna). Jak to ma się w praktyce? Wie ktoś coś na ten temat?

Dostałem propozycję Microsoft Lumia 535 w abonamencie za niecałe 30zł na dwa lata, i w sumie chciałbym z niej skorzystać. Do wczoraj byłem szczęśliwym posiadaczem Nokii 3410, która służyła mi niezawodnie od dobrych 9 lat, jednak pod wpływem emocji najpierw nabrała prędkości, a potem szybko ją utraciła doznając zbliżenia ze ścianą. Nie ukrywam, że zdarzało jej się to dość często, ale w końcu przesadziłem i moja Nokia przeniosła się na łono Abrahama. Potrzebuję nowego telefonu, i oferta którą opisałem wyżej wydaje się idealna. Ale... no właśnie. Tą propozycję dostałem przez telefon, i zapewne trochę potrwa zanim kurier dojedzie z telefonem. Zależy mi bardzo na czasie, więc pomyślałem że wybiorę się do salonu. Jest opcja, że w salonie nie dostanę takiej oferty, jaką przedstawił mi konsultant telefonicznie? Czy podpisując umowę w salonie telefon dostanę od ręki, czy wraz będzie trzeba czekać? Dodam, że chodzi tu o ofertę dla małych firm, i na pewno nie wystąpią żadne problemy ze strony weryfikacji moich możliwości płatniczych.

 

Ktoś spotkał się z tematem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Zazwyczaj jest tak, że oferta tych co do ciebie dzwonią jest dużo bardziej kolorowa niż ta w salonie. Co więcej, często są to zwykli naciągacze o których to całe 'play' nawet nie wie. Ty im płacisz, a oni zamiast telefonu przysyłają pięknie opakowaną cegłę prosto z cegielni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie w plusie załatwiałem na abonament telefon na tym samym pakiecie w salonie chcieli za ten telefon 199 a kupująć przez ich sklep internetowy i podpisując umowę przy odbiorze (2 dni czekałem) telefon kosztował 49 zł, dodatkowo jeszcze pakiet smsów za free, więc w wypadku PLUSa jest to bardziej korzystnie, pewnie w PLAY to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często tak też jest, że rozmawiając przez telefon masz szansę na negocjację warunków umowy. Ale jest też ryzyko, bo nie wiesz do końca z kom rozmawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym wolał płacić chociaż te kilka groszy miesięcznie więcej ale chociaż mam pewność że nie miał bym żadnych problemów o tym i bym miał kontrakt / umowę czarno na białym na ile jest umowa, jakie są koszty, jaki telefon i z głowy masz problem. A zawsze możesz się spytać czy by oferty nie przesłali do jakiegoś salonu Play w twojej okolicy i byś się zgłosił do salonu a oni by Cię dalej pokierowali ofertą telefoniczną. (o ile to naprawdę konsultant play)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×