Skocz do zawartości
HackMe

PLAY - Oferta na stronie, oferta telefoniczna a salon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Gdzieś wyczytałem, że oferta dostępna w salonie Play a oferta na stronie internetowej lub przez telefon jest inna (mniej korzystna). Jak to ma się w praktyce? Wie ktoś coś na ten temat?

Dostałem propozycję Microsoft Lumia 535 w abonamencie za niecałe 30zł na dwa lata, i w sumie chciałbym z niej skorzystać. Do wczoraj byłem szczęśliwym posiadaczem Nokii 3410, która służyła mi niezawodnie od dobrych 9 lat, jednak pod wpływem emocji najpierw nabrała prędkości, a potem szybko ją utraciła doznając zbliżenia ze ścianą. Nie ukrywam, że zdarzało jej się to dość często, ale w końcu przesadziłem i moja Nokia przeniosła się na łono Abrahama. Potrzebuję nowego telefonu, i oferta którą opisałem wyżej wydaje się idealna. Ale... no właśnie. Tą propozycję dostałem przez telefon, i zapewne trochę potrwa zanim kurier dojedzie z telefonem. Zależy mi bardzo na czasie, więc pomyślałem że wybiorę się do salonu. Jest opcja, że w salonie nie dostanę takiej oferty, jaką przedstawił mi konsultant telefonicznie? Czy podpisując umowę w salonie telefon dostanę od ręki, czy wraz będzie trzeba czekać? Dodam, że chodzi tu o ofertę dla małych firm, i na pewno nie wystąpią żadne problemy ze strony weryfikacji moich możliwości płatniczych.

Ktoś spotkał się z tematem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? Zazwyczaj jest tak, że oferta tych co do ciebie dzwonią jest dużo bardziej kolorowa niż ta w salonie. Co więcej, często są to zwykli naciągacze o których to całe 'play' nawet nie wie. Ty im płacisz, a oni zamiast telefonu przysyłają pięknie opakowaną cegłę prosto z cegielni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jedynie w plusie załatwiałem na abonament telefon na tym samym pakiecie w salonie chcieli za ten telefon 199 a kupująć przez ich sklep internetowy i podpisując umowę przy odbiorze (2 dni czekałem) telefon kosztował 49 zł, dodatkowo jeszcze pakiet smsów za free, więc w wypadku PLUSa jest to bardziej korzystnie, pewnie w PLAY to samo :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Często tak też jest, że rozmawiając przez telefon masz szansę na negocjację warunków umowy. Ale jest też ryzyko, bo nie wiesz do końca z kom rozmawiasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście bym wolał płacić chociaż te kilka groszy miesięcznie więcej ale chociaż mam pewność że nie miał bym żadnych problemów o tym i bym miał kontrakt / umowę czarno na białym na ile jest umowa, jakie są koszty, jaki telefon i z głowy masz problem. A zawsze możesz się spytać czy by oferty nie przesłali do jakiegoś salonu Play w twojej okolicy i byś się zgłosił do salonu a oni by Cię dalej pokierowali ofertą telefoniczną. (o ile to naprawdę konsultant play)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.