Skocz do zawartości
Kanikuly

GTA V czy mi pójdzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze temat gdyż potrzebuję pomocy. Chciałbym wiedzieć czy pójdzie mi gta V na komputerze, bo nie wiem czy jest sens kupować.

Moje parametry to:

t12mjf.jpg

n26ppz.jpg

P.S. Będę miał 4GB ramu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na minimalnych z 15 fpsami. hehe nie no żart, może na średnich poleci.

Edytowane przez Bruniasty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To żart, tak?

o4pxsFX.png

Gra która wymaga 2 kart GTX 980 w SLI, i7 K, 32GB RAM i SSD do odpalenia 1080p w 60FPS to dobrze zoptymalizowana gra? To śmietnik a nie dobrze zoptymalizowana gra :D I autorze - nie, Twój sprzęt nie jest w stanie uciągnąć tej gry. Osobiście porzuciłem już dawno nowe gry - są drogie jak cholera a swoją postacią nie przedstawiają kompletnie nic. Ta gra ma dłuższą fabułę niż nowe Battlefieldy... I znacznie ciekawszą :D O, i nie wymaga kompa za 5k żeby pograć...

Edytowane przez eider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@eider, 4k to nie full hd. Wiadomo że to grafika x2 lepsza od fullhd i o wiele większe wymagania są potrzebne.

//edit

Pewnie by poszło na słabszym komp tylko oni grali na takim kompie.

Edytowane przez xBBBay ☆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

-.- żarty to są

3,00 GB RAM gdybyś poczytał na gry-online wiedziałbyś że gta v potrzebuje Minimum 4,00GBna minimalnych a jeżeli juz to zaopatrzyłbym się w 16,00 GB ram dla lepszej wydajności także w Intel Core i7 max: 4.0 - 4.7 GgigaHerców(GHz) a także Kartę graficzną w 4 Gigabite (GB) iż na takim mogą być meega lagi jeżeli będzie tak zoptymilizowane jak GTA 4  a tak to Maksymum potrzeba 8,00 GB RAM :)

Gra która wymaga 2 kart GTX 980 w SLI, i7 K, 32GB RAM i SSD do odpalenia 1080p w 60FPS to dobrze zoptymalizowana gra? To śmietnik a nie dobrze zoptymalizowana gra :D I autorze - nie, Twój sprzęt nie jest w stanie uciągnąć tej gry. Osobiście porzuciłem już dawno nowe gry - są drogie jak cholera a swoją postacią nie przedstawiają kompletnie nic. Ta gra ma dłuższą fabułę niż nowe Battlefieldy... I znacznie ciekawszą :D O, i nie wymaga kompa za 5k żeby pograć...

Wystarczy eider że kupi max 3 - 4 GB Grafy i nie potrzebuje 32 GB ram i nie wkręcaj iż czytałem max 4 GB na minimalnych a 8,00 chyba dla
Maksymalnych wymagań ;) Tyle z mojej strony :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@VastoLorde

Te wymagania które podał rockstar to są wymagania na których powinno chodzić i taki powinien być zalecany komputer, nie wiadomo czy na full czy na średnich czy niskich. Zalecane wymagania to są abyś mogł pograć 'bez lagów' a minimalne abyś miał tyćke mniej fps i 'troche lagow ^^' Bo jak widać aby na full gta poszło trzeba troche kasy włożyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@__root__: A no, wiem. Ale reklamują, że obsługuje 4K, a jak widzę, że dla 1080p na 60 FPS wymaga już SLI to ja nie chce wiedzieć co ja muszę mieć żeby na 4K w ultra zagrać :D Po za tym obraz pewnie skalowany bo 60GB to trochę jednak mało na tekstury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się. HDD 1TB są już tanie. A za resztę gotówki co kupisz? i7k? GeForce 980? ^^

A co do autora to sprzedaj to diabelstwo i kup coś lepszego na i5 lub amd. Ja się zastanawiam na ilu FPS Ci GTA SA działa. XD Lub inne tego typu gry. GTA IV czy BF3. Ta karta nie ma bata. Jest tylko aby sobie monitor podłączyć. Nie do grania. 64Bitowa szyna jak i pamięć GDDR2... A ram to też zbyt mało. 8GB 1600MHz to kompletne min. aby zagrać w nowsze gry. Co z tego, że wymienisz CPU i GPU jak to właśnie RAM będzie Ci ograniczać rozgrywkę. Więc najlepiej cały komp do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To żart, tak?

o4pxsFX.png

Skąd wiesz, że redakcja gry-online nie robi nas w jajo? Poniżej minimalne wymagania do odpalenia GTA V na 4k w 30 FPS

To run the game on a 4K display at 30fps, you’ll need at minimum an AMD HD 7870 or NVidia GTX 760 with 2GB of VRAM.

To be able to run the game at 4K resolution at 60fps you’ll need a high-end SLI or Crossfire setup.

@VastoLorde to ze testowali gre to i ja wiem, tylko chodzi mi o wymagania komputera (rusz mozgiem).

Edytowane przez l0nger

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP Gdybyś był na bieżąco z Nvidia na FP ich to byś wiedział żę Gry-Online testowało już GTA V ;] i pisali że są wrażenia z dodaniem ENB czy tam lepszej jakości renderacji obiektów oraz widoków ;] i chyba pisali że bd widok z pierwszej osoby ^^ i nie GTA ONLINe tylko Gry-Online xd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skąd wiesz, że redakcja gry-online nie robi nas w jajo? Poniżej minimalne wymagania do odpalenia GTA V na 4k w 30 FPS

@VastoLorde to ze testowali gre to i ja wiem, tylko chodzi mi o wymagania komputera (rusz mozgiem).

Podane parametry to komputer jaki Rockstar użył na prezentacji gry. Jak widać mieli jakiś powód aby na takim potworze nie pokazać gry w 4K. Jaki? Nie wiem, można się domyślać. Ja spekuluje że 60FPS by nie wyciągnęło w 4K. Wy możecie uważać jak chcecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dwa fakty:

1. Każda rozdzielczość, włącznie z tym "słynnym 4K" jest wykrywane w GTA V i nie jest to skalowanie obrazu.

2. Gra jest zoptymalizowana, to nie jest tak, że gdyby była, to uruchomiłaby się nawet na procesorze i486 i 1 MB RAM. Zwyczajnie - coś kosztem czegoś. Co prawda nawet Outerra Anteworld potrafi wygenerować w 12 GB całą naszą planetę w skali 1:1, no ale w GTA V jest jednak troszkę samochodów, ludzi, zwierząt no i budynków. A to jednak miejsce zajmuje.

Bonus - wywiad z deweloperem GTA V:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=VZcl0kKOU2c

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.