Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

logo_forum.gif

SA-MP 0.3.7 RC 4

Aktualizacje:
- Usunięto problem w wyciekiem pamięci podczas zmiany tekstur na obiektach z maksymalnym alpha.
- Poprawiono desynchronizacje broni.
- Dodano syreny do wszystkich pojazdów. Zostały dodane nowe parametry do CreateVehicle i AddStaticVehicleEx.
- Dodano otwieranie i zamykanie drzwi w pojazdach.
- Dodano otwieranie i zamykanie okien w pojazdach.
- Animacja (SPECIAL_ACTION_CUFFED): Były ciągle problemy z tą animacją na niektórych skinach, gdzie ramiona kolidowały z tyłem modelu. Wszelkie istniejące przyczepiane obiekty takie jak kajdanki, prawdopodobnie będą musiały być zaktualizowane z nowymi pozycjami. Jest nowy model kajdanek (11749), które są oparte na tych z gry w otwierającym filmiku.
- Kursor myszy będzie wyłączany przy aktywacji okna GTA:SA (wracanie z ALT+TAB itp).
- Budynek LS BeachSide zostanie zastąpiony modelem przez SA-MP (podobnie jak z LS Offfice), ze względu na problem kolizyjne kamery.
- Dodano 61 nowych obiektów od Matite.

Funkcje dotyczące syren:

native CreateVehicle(vehicletype, Float:x, Float:y, Float:z, Float:rotation, color1, color2, respawndelay, addsiren=0);
native AddStaticVehicleEx(modelid, Float:spawn_x, Float:spawn_y, Float:spawn_z, Float:z_angle, color1, color2, respawn_delay, addsiren=0);
forward OnVehicleSirenStateChange(playerid, vehicleid, newstate);
native GetVehicleParamsSirenState(vehicleid);

Ważne: Skrypty używające nowych funkcji będą musiały być przekompilowane z nową wersją 0.3.7, natomiast nie będzie trzeba ich aktualizować gdyż przybiorą one domyślny parametr.

Funkcje dotyczące drzwi i okien w pojeździe:

native SetVehicleParamsCarDoors(vehicleid, driver, passenger, backleft, backright);
native GetVehicleParamsCarDoors(vehicleid, &driver, &passenger, &backleft, &backright);
native SetVehicleParamsCarWindows(vehicleid, driver, passenger, backleft, backright);
native GetVehicleParamsCarWindows(vehicleid, &driver, &passenger, &backleft, &backright);

Pobierz:
SA-MP 0.3.7 RC4 Klient
SA-MP 0.3.7 RC4 Windows Serwer
SA-MP 0.3.7 RC4 Linux Serwer

Źródło: tutaj

Edytowane przez lnferno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem jeden z ciekawszych updat'ów z serii 0.3.7, pomijając fakt że otrzymaliśmy nowy zastrzyk obiektów, to funkcje syren, drzwi i okien mogą być naprawdę przydatne. Martwi mnie jedynie fakt, że brakuje opcji zmiany statusu syren bez potrzeby niszczenia i stawiania na nowo pojazdu.

Kalcor w tym update zasłużył na mały plusik :P mały bo mały, ale zawsze coś :)

Edytowane przez lnferno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W końcu coś ciekawszego.

Chyba niedługo będzie trzeba się przygotować na wielkie bum czyli 0.4a

Tego życzę wszystkim graczom SA-MP.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I tak po każdej aktualizacji (nawet 10.0) nie będzie nic ciekawszego wprowadzonego.

Mógłby Kalcor zrobić chociaż zabezpieczenie przed tymi "niedobrymi" cheaterami.

To aż takie trudne nie jest jak się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też tak myślałem do czasu aż nie zacząłem robić swojego AC po stronie klienta xD. Nie chce blokować cleo/asi - musze zbierac informacje o plikach z czitami itp i potem sprawdzać czy gracz je posiada etc. 

Dodałby funkcję do pobierania plików z folderu z grą i nie byłoby problemu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też tak myślałem do czasu aż nie zacząłem robić swojego AC po stronie klienta xD. Nie chce blokować cleo/asi - musze zbierac informacje o plikach z czitami itp i potem sprawdzać czy gracz je posiada etc.

Lepiej memory hack + znalezienie injectowanych bibliotek :) Najszybszy i uniwersalny sposob na kazdego cheata.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepiej memory hack + znalezienie injectowanych bibliotek :) Najszybszy i uniwersalny sposob na kazdego cheata.

A myslisz że co ja robie w moim anti cheacie? sprawdzam sumy załadowanych modułów (bibliotek), procesów i je ewentualnie blokuje, jeśli są na 'czarnej liście'. Dlaczego nie zablokuje wszystkich modułów? a proste bo nie które to po prostu są mody. To samo z Cleo wyszukuję tylko tę z 'czarnej' listy. No i problem w tym że wychodzą coraz nowsze cheaty itp. Chodziarz memory hacking tutaj to tylko do adresów funkcji wysyłania i odbierania RPC wbudowanego w sa-mp silnika RakNet. 

Dodałby funkcję do pobierania plików z folderu z grą i nie byłoby problemu...

Ta, ja osobiście nie życzył bym sobie żeby ktoś mógł pobrać zawartość moich plików. 

I ciekawe by było gdyby ktoś sobie specjalnie powygrywał jakieś pliki po klika gb. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta, ja osobiście nie życzył bym sobie żeby ktoś mógł pobrać zawartość moich plików. 

I ciekawe by było gdyby ktoś sobie specjalnie powygrywał jakieś pliki po klika gb. 

w sumie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SA-MP 0.3.7 RC4-2 Opcjonalna aktualizacja serwera.

- Poprawiono aktualizacje parametru "state" w callbacku OnVehicleSirenStateChange.

- Sprawdzanie parametrów CreateVehicle/AddStaticVehicleEx w skryptach, które zostały skompilowane przed uaktualnieniem do 0.3.7.

- Usunięto światło budynku w skrypcie ls_beachside.pwn. Było to konieczne aby pozbyć się occulsion (cieniowanie) w środku.

Pobierz:
SA-MP 0.3.7 RC4-1 Klient
SA-MP 0.3.7 RC4-2 Windows Serwer
SA-MP 0.3.7 RC4-2 Linux Serwer

Edytowane przez lnferno

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SA-MP 0.3.7 RC4-2 Opcjonalna aktualizacja klienta

- Niektórzy gracze nie byli zadowoleni z nowej pozycji listy śmierci, więc została ona przywrócona do pozycji z wersji 0.3z.

- Były pewne problemy przycinania tekstu na liście śmierci, które powinny być już poprawione.

0.3.7 RC4 Klient
SA-MP 0.3.7 RC4 Client Installer

0.3.7 RC4 Serwer
SA-MP 0.3.7 RC4 Windows Server
SA-MP 0.3.7 RC4 Linux Server

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.