Skocz do zawartości
SA:MP

Pocięcie layoutu i zakodowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie. Czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć jak mam pociąć ten layout (ss na końcu) i go zakodować? Robiłem jakimiś liniami zaznaczałem elementy, dawałem filtry-->Strony WWW-->Przytnij ale nwm czemu z 20 plików .gif mi robiło. SS layoutu:

7iYSsn5.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@CeKa twoja wypowiedź nie wnosi nic sensownego... Fajnie, że sam robisz dobre layouty, ale każdy kiedyś zaczynał.

Cięcie layoutu nie polega na tym, że klikniesz jedną funkcje i od razu masz wszystko ładnie zakodowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@CeKa twoja wypowiedź nie wnosi nic sensownego... Fajnie, że sam robisz dobre layouty, ale każdy kiedyś zaczynał.

Cięcie layoutu nie polega na tym, że klikniesz jedną funkcje i od razu masz wszystko ładnie zakodowane.

Dziękuję :) A czy znasz może jeszcze jakiś fajny poradnik, który opisuje jak dobrze zakodować taki pocięty layout?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję :) A czy znasz może jeszcze jakiś fajny poradnik, który opisuje jak dobrze zakodować taki pocięty layout?

Człowieku to nie jest forum dla ułomnych.. Zanim dostaniesz odpowiedź sam byś sobie to znalazł.  -_-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak oglądam ten filmik i moim zdaniem jest on bez sensu. Nie jestem w tej dziedzinie oczywiście specjalistą, można powiedzieć, że dopiero raczkuję, ale nawet taki niemowlak jak ja wie, że ogólny kolor tła robi się za pomocą czy to CSS'a czy to HTML'a. A tu, kolega na filmiku pociął sobie obrazek na 3 części i zadowolony. W ogóle pominął kwestie przeźroczystości przez co footer (jak on pięknie to wymawia <3) z zaokrąglonymi rogami, jest wycięty jako prostokąt zawierając jednocześnie białe tło. Teraz chcąc zmienić kolor tła będę musiał zmieniać wygląd całej strony. Jedyne co mnie ciekawi, to jaki jest skrót do otwarcia wycinanego fragmentu w nowym oknie Gimp'a. Tego niestety nie powiedział, a byłaby to chyba jedyna użyteczna informacja. 

Ogólnie co do Twojego pytania, to poleciłbym Ci kurs CSS3 ze strony tutoria.pl. Jednak, niestety, ta strona przestała istnieć. Może uda Ci się gdzieś znaleźć ten kurs, może ktoś go ma i Ci udostępni, a jeśli tak się stanie to po obejrzeniu powinny się nieco poszerzyć horyzonty i stwierdzisz, że właściwie wszystko to co zawarłeś w pierwszym poście jako zdjęcie, można zrobić przy użyciu CSS'a bez bawienia się w obrazki (nawet gradient i zaokrąglone rogi). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.