Skocz do zawartości
Maku

Wybory na Prezydenta RP

Wybory na Prezydenta RP  

35 użytkowników zagłosowało

1. 1. Na kogo zagłosujesz?

• Komorowski
    • Duda
    • Korwin
    • Palikot
      0
    • Kukiz
    • Inny
      0
    • Nie głosuję
    • Nie głosuję, bo nie ma na kogo / żaden z kandydatów nie spełnia moich oczekiwań

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Uważam, że rozmowa nt. wyborów może być ciekawa dlatego postanowiłem zamiast pisać statusy to założyć temat i rozwinąć ten wątek.

Jak wygląda u Was sytuacja związku z tym?

Kandydaci:

http://prezydent2015.pkw.gov.pl/306_Kandydaci

Zachęcam również do udzielenia się tutaj - https://facebook.com/kancelaria.rakoczy/posts/842331985821450

Osobiście uważam, że nie ma na kogo głosować, ale warto by spróbować na Kukiza (pomimo braku doświadczenia).

Potrzebujemy kogoś nowego, kto nie myśli tylko o swojej osobie.

Zaś Komorowski - nie potrafi się wysłowić. Przykład - rozmowa z Obamą.

Duda - Gdyby nie plakat co 50 metrów w każdym mieście nikt by na niego nie głosował.

Palikot - wszystko co robi to pod publikę.

Korwin - zbyt agresywnie podchodzi do niektórych spraw i nie wiadomo co mu przyjdzie do głowy.

Edytowane przez Shiny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam propozycję. Zróbmy dość "ciekawe doświadczenie", które będzie polegało na przeprowadzeniu na forum ankiety dotyczącej tego na, którego prezydenta użytkownicy forum by zagłosowali. Nikomu to nie zaszkodzi, a wyniki na przykład dla mnie byłby czymś stosunkowo interesującym.

Jest możliwość wprowadzenia takiej ankiety w tym temacie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ankieta została dodana :)

Drifter, częściowo masz rację. Ale ten Duda - kto to w ogole jest i skad sie wzial? Wydali pierdyliard cebulionów na marketing i ludzie to kupują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swój głos oddam na Kukiza. Moim zdaniem wydaje się on rozsądnym wyborem. Dlaczego?

Zacznijmy może od tych, których na pewno nie wybiorę: Komorowski, Duda, Ogórek (jej to nawet nikt nie powinien brać pod uwagę), Jarubas i Palikot.

Na resztę byłbym skłonny zagłosować. Dlaczego nie na Korwina? Ma on dosyć podobne poglądy do Kukiza, lecz jak już @Maku napisał - jest on nie do przewidzenia. Ma też dziwne poglądy na niektóre tematy, z którymi się nie zgadzam.

Dlaczego popieram Kukiza, a nie np. Komorowskiego, skoro Komorowski ma "lepszą" reklamę? Ano dlatego, że ta jego reklama to tylko słowa, a to o czym mówi Kukiz to też są czyny. Może nie wszyscy wiedzą co to jest zmieleni.pl. Jest to akcja, która wyszła z jego inicjatywy, by przywrócić Polskę nam, polakom, a nie rządowi, jak to ma miejsce teraz. Łatwo zauważyć, że nie od dziś walczy on w sprawach polaków. A Komorowski? Już na pokazał co poobiecywał, a jaką mamy teraz "złotą polskę" pod jego rządami. Zwiększone podatki, zwiększony wiek emerytalny, podpisane dziesiąt ustaw, z których Polacy nie są zadowoleni, natomiast ustaw które są dla nas korzystne jest garstka. Mogę tutaj przytoczyć sytuację z ustawą o podniesienie kwoty wolnej od podatku. Poszło referendum i oczywiście nie przeszło - dlaczego? Bo to byłoby złe dla polityków... Zresztą oni ponoć mają swoje własne kwoty wolne od podatku (rly?). To co się dzieje w Polskim rządzie to jest katastrofa.

Macie tutaj filmik jak teraz czują się osoby, które kiedyś walczyły o naszą niepodległość, by potem taki Tusk czy inne ŚCIERWO zrobiło z naszym krajem. Naprawdę, będąc osobą młodą (jak zapewne każdy na tym forum) aż się wzruszyłem i oczywiście wkurwiłem na to, co się stało z naszym krajem.

Podsumowując - możecie sobie myśleć o mnie co tam sobie chcecie. Może się mylę w swoim rozumowaniu, może nie, ale chyba każdy widzi co się tutaj wyprawia i chyba pora to zmienić? NIKT nie wie, czy czasem Kukiz czy tam Korwin nie robi nas w balona jak każdy przed nimi. Ale będzie to test, czy jeszcze jest ktoś, kto jest warty zaufania. Bo jak widać obecnie każdy obiecywał, a potem było tylko gorzej. Dlatego lepiej zagłosować na kogoś nowego, niż na tą bandę debili, bo kto normalny będąc na takim stanowisku robi wszystko, by sobie zapewnić dogodne życie, a nie obywatelom, dla których służy?

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Również głosuję na Kukiza, może jeszcze chłop nie jest bardzo zjedzony przez te ukradzione* pieniądze. :)

*polityczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja swój głos oddam na obecnego prezydenta, dlaczego?

Po prostu uważam, że inni na tym stanowisku mogliby zaszkodzić Polsce, już wyjaśniam:

1. Duda - prawicowiec, jest ściśle związany z największą opozycyjną partią w Polsce(PiS). Nie popieram prawicy i nigdy nie będę. Wyobrażacie sobie to jakby prezydentem był ktoś z opozycji? Byłoby więcej veto i prób sabotażu niż obecnie. To nie są czasy Rzeczypospolitej z dwudziestolecia międzywojennego gdzie opozycja potrafiła dogadać się z rządzącymi dla dobra kraju.

2. Korwin? Nie które poglądy ma dobre, ale tym co zrobił w parlamencie europejskim po prostu pokazuje to, że wszystko robi pod publikę aby zrobić wokół Siebie jak najwięcej hałasu medialnego. Po za tym tyle lat próbował i mu się nie udawało dopiero teraz jak narobił szumu wśród młodych jest o nim głośno.

3. Kukiz - szczerze mówiąc nie przyglądałem się jego poglądom. Jednak nie wiem czy chciałbym kogoś kto prawdopodobnie dogada się z Korwinem(w jakimś programie o tym mówili - On i Korwin).

4. Ogórek - moim zdaniem marionetka w rękach Millera, czasy SLD minęły, Polska jest tak przeżarta Ameryką, że partie socjaldemokratyczne nie przejdą.

5. Palikot - kto bogatemu zabroni, raz prawicowiec, raz lewicowiec - jak ninja ;)

Inny kandydatów nawet nie biorę pod uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

inni na tym stanowisku mogliby zaszkodzić Polsce

Uh, oh oh. Komorowski nie szkodzi? On wygląda na takiego miłego dziadka, dlatego niby nie szkodzi. Swój głos oddam na JKM, raczej jest bardziej zapoznany w sprawach politycznych niż Kukiz. Reszta argumentów tak jak wyżej pisaliście, nie ma sensu głosować na tych, co już byli u władzy i pokazali na co ich stać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uh, oh oh. Komorowski nie szkodzi? On wygląda na takiego miłego dziadka, dlatego niby nie szkodzi. Swój głos oddam na JKM, raczej jest bardziej zapoznany w sprawach politycznych niż Kukiz. Reszta argumentów tak jak wyżej pisaliście, nie ma sensu głosować na tych, co już byli u władzy i pokazali na co ich stać.

Czym szkodzi? Wpadkami? Politycy zagraniczni też je mają tylko o nich nie piszę się w Polsce. Taka jest prawda, że obojętnie jaki będzie prezydent, premier itd. To nasze media będą to nagłaśniać, dlaczego? Bo to ludzie lubią i tego chcą. Jakiś czas temu "na topie" był Palikot razem ze swoją partią, teraz JKM, w wkrótce ktoś inny. Jak na razie PO i PiS są najmocniejszymi partiami w Polsce i tak na prawdę tylko ich kandydaci się liczą. Po za tym JKM ma więcej "wyborców" wśród gimnazjalistów oraz wyborców wśród ludzi w naszym wieku(powiedzmy 18-25), ludzie starsi raczej będą głosować na PO/PiS. Na chwilę obecną jestem zniesmaczony gdy widzę kolejne wpisy korwinistów obrażające ludzi o poglądach lewicowych lub różniących się od ich poglądów. Nie podoba mi się ich sposób w jaki obrażają np. głowę państwa, czy tego chce ktoś czy nie to jednak nasz prezydent i powinniśmy chociażby z własnej kultury osobistej nie obrażać go. Ja osobiście nie cierpię propagandy, którą sieją media, nagonki na rząd, nagonki na opozycje, wpadki, wypadki itd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdzie nie napisałem czym szkodzi. Za bardzo to nawet mnie nie interesuje czym szkodzi, ale wyraźnie słychać chociażby o rosnącym długu publicznym. Nie wiem dlaczego chcesz głosować na "mniejsze zło", dobrze wiemy czym to się kończy. PO już rządzi długi czas, ludzie w większości narzekają na rządy, a mimo to dalej głosują na mniejsze zło - ludzie starsi, którzy boją się zmian. Moim zdaniem trzeba ryzykować, bo po co tkwić w tym samym kolejny raz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na nikogo nie oddaje głosu , według mnie wszyscy kandydaci nie spełniają moich oczekiwań o lepszą Polskę . Wszyscy obiecują a nie wywiązują się z tego .

Komorowski - Na obiecywał a i tak nie wykonał . Miało być tyle placówek dla młodych , tyle placówek pracy a dużo ich nie powstało . Nie może być takim "prezenterem" Polski , ponieważ nie umie się wysłowić na ważnych rozmowach .

Duda - Wydał więcej na reklamy niż to wszystko warte . Nic ciekawego nie wnosi do Polski , żadnych ciekawych planów dla młodych .

Korwin - Czasami mądrze gada ,dobre ma pomysły , lecz ludzie nie zagłosują na takiego .

Reszta to już wogóle bez zdania . Żenada

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja na nikogo nie oddaje głosu , według mnie wszyscy kandydaci nie spełniają moich oczekiwań o lepszą Polskę . Wszyscy obiecują a nie wywiązują się z tego .

Komorowski - Na obiecywał a i tak nie wykonał . Miało być tyle placówek dla młodych , tyle placówek pracy a dużo ich nie powstało . Nie może być takim "prezenterem" Polski , ponieważ nie umie się wysłowić na ważnych rozmowach .

Duda - Wydał więcej na reklamy niż to wszystko warte . Nic ciekawego nie wnosi do Polski , żadnych ciekawych planów dla młodych .

Korwin - Czasami mądrze gada ,dobre ma pomysły , lecz ludzie nie zagłosują na takiego .

Reszta to już wogóle bez zdania . Żenada

Jak nawet nie dałeś im szansy, to jak mają się z tego wywiązać? Tutaj Komorowski miał szansę i ją zmarnował. Dlaczego według Ciebie np. Kukiz to żenada? Wiesz w ogóle co zrobił dla kraju, a raczej o co się starał, bo przecież rząd zawsze mu w tym przeszkadzał? Denerwują mnie ludzie, którzy nie mają pojęcia na niektóre tematy, a odzywają się jakby wiedzieli wszystko. Oczywiście nie mam tutaj na myśli Ciebie, choć Twoje rozumowanie by nie iść głosować jest de facto głupie, bo przez takie osoby jak Ty szanse na wygraną tego Komorowskiego czy Dudy są o wiele większe. Już lepiej żebyś poszedł i skreślił wszystkich kandydatów - wtedy Twój głos będzie nieważny i dodatkowo nikt nie da głosu na swojego kandydata (w sytuacji gdybyś oddał pusty papierek).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdzie nie napisałem czym szkodzi. Za bardzo to nawet mnie nie interesuje czym szkodzi, ale wyraźnie słychać chociażby o rosnącym długu publicznym. Nie wiem dlaczego chcesz głosować na "mniejsze zło", dobrze wiemy czym to się kończy. PO już rządzi długi czas, ludzie w większości narzekają na rządy, a mimo to dalej głosują na mniejsze zło - ludzie starsi, którzy boją się zmian. Moim zdaniem trzeba ryzykować, bo po co tkwić w tym samym kolejny raz.

Rozumiem Twoją opinię. Jednak zauważ, że dług publiczny jest od zawsze u nas. To właśnie media nam mówią, że ten dług jest taki be i to wina rządzących, ludzie się nakręcają i tak jest. Czy był on za rządów innych partii? Tak. Główną winę za ten dług ponosi chyba komunizm, dokładnie to czasy Gierka gdy zaciągnął kredyt. PO rządzi już długo - może jednak nie jest tak źle? W końcu ludzie cały czas na nich stawiają. Jeżeli miałbym na kogoś innego głosować to na przedstawiciela lewicy. Nie wiem dlaczego, ale tak już jest w przypadku opozycji, że gdy dochodzi do władzy to niszczy dorobek poprzednich rządzących, zamiast go polepszyć, poprawić, rozwinąć. Tak troszkę odchodząc od tematu mojej wypowiedzi, wszyscy są źli na podniesienie wieku emerytalnego. Ktoś zastanowił się dlaczego jest on podniesiony? Ma on zmniejszyć trochę dług publiczny w następnych latach. Po za tym dużo ludzi zarzuca rządowi podniesienie podatków, tak na prawdę to UE podnosi podatki, nie nasz rząd. To wszystko dzieje się w instytucjach europejskich. Korwin mówił o zniżeniu podatku, i co mu to da? Większy dług publiczny? Czy może początek końca tak jak w Grecji? Krótko powiem jeszcze odnośnie długo publicznego o którym pisałem na samym początku, nikt nie mówi w mediach, że tak na prawdę takie kraje jak Francja, USA itd., kraje które są mocno uprzemysłowione tak na prawdę mają ogromny dług publiczny, a nasz jest śmiesznym "karłem" w porównaniu do ich długu. Inne państwa mają te same problemy co nasz kraj, o tym też się nie mówi, w takich Niemczech nadal jest podział na NRD i RFN gdzie jedna strona ma wyższą emeryturę a druga w przeliczeniu taką samą jak my. Pamiętajmy też o tym, że u nas coś kosztuje złotówkę a w Niemczech jeden euro. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i już praktycznie po wyborach. :( Nietrudno domyślić się, że Duda również wygra drugą turę, ponieważ osoby głosujące na przykład na Kukiza były z pewnością w dużej mierze negatywnie postawione w stosunku do kandydatury prezydenta Komorowskiego.

Osobiście uważam, że lepszym kandydatem na to stanowisko byłby anty-systemowy Paweł Kukiz, ale wyniki wyborów mamy jakie mamy - oczywiście nie powinniśmy być sceptyczni i dopiero zobaczymy, jak zwycięzca wyborów będzie sprawował się w roli prezydenta.

Jednak jestem pewien jednego, do czasu kolejnych wyborów pokolenie "mocherów" odejdzie, a przyjdzie pokolenie ludzi chcących prawdziwych zmian, widzących co dzieje się w tym państwie.

Jakie jest wasze zdanie o wyborach? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mrdrifter, ale nie wiele brakowało :)

W moim województwie Kukiz miał 2 miejsce. Może właśnie gdyby nie reguły typu "a głosuje na tego, bo tamten i tak do drugiej tury nie dojdzie" byłoby inaczej? Gdyby Korwin mając mniejsze poparcie zrezygnował wcześniej - wtedy też jego głosy poszłyby w jakieś 80-90% na Kukiza. Wystarczyłoby około 10% więcej i byłby w drugiej turze.

Tak mnie ciekawi jeszcze kto głosował na Tanajno oprócz rodziny.

Edytowane przez Maku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.