Skocz do zawartości
PaweL

GTA:Multiplayer - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o powstającym projekcie multiplayera do GTA:V zwanym GTA:Multiplayer (GTA:MP)?

https://gta-mp.net

Jest on narazie w fazie zamkniętej bety. Będzie można programować w nim skrypty przy pomocy JavaScript i UI przy pomocy HTML, CSS oraz WebGL. Ponadto jest to projekt o otwartym kodzie źródłowym.

FAQ - https://wiki.gta-mp.net/index.php/FAQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szybciej padnie niż wogule ktokolwiek się o tym dowie.

w ogóle*

Ten projekt istnieje od zeszłego roku i zdążył nazbierać przez ten czas prawie 3000 użytkowników na forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam nadzieję, że nie będzie to odkop, ale od jakiegoś czasu istnieje oficjalna polska społeczność do tego dodatku na facebooku co raz to pojawiają się nowości odnośnie MP. Jakby porównywać projekty do multiplayerów San Andreas to raczej jest im bliżej do MTA. Jeśli zdobędzie odpowiedni rozgłos ten projekt to raczej na pewno zyska popularność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pewnie i tak nie dorówna GTA Online bo będzie to samo co w sampie - gimbaza.

Samą możliwością skryptowania przebije GTA:O. Nie mówiąc już o tym, że GTA:MP nie korzysta z P2P w przeciwieństwie do GTA:O, które powoduje problemy w postaci dużej ilości cheaterów, a R* nie potrafi sobie z nimi poradzić (patrz ostatni update, który obniża wydajność w grze nawet single player)

A gimbaza jest wszędzie, w mniejszej lub większej ilości. To nie jest argument.

Edytowane przez PaweL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę odkopię.

Będzie popularny jak będzie na piracie działał. Pewnie i tak nie dorówna GTA Online bo będzie to samo co w sampie - gimbaza.

Marne szanse. Wychodzą co jakiś czas ważne aktualizacje i wątpię by osoby mające oryginalną grę, nieaktualizowały jej.

Jak dla mnie pomysł może wypalić, może kiedy ujrzymy serwery RolePlay.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Troszkę odkopię.

Marne szanse. Wychodzą co jakiś czas ważne aktualizacje i wątpię by osoby mające oryginalną grę, nieaktualizowały jej.

Jak dla mnie pomysł może wypalić, może kiedy ujrzymy serwery RolePlay.

To i ja jeszcze dopowiem swoje "ale". :) Multiplayer nie będzie działał na pirackich wersjach, było to zapowiedziane dosyć niedawno przez samych devów owej platformy, inaczej Rockstar doczepiłby się do praw. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli praktycznie nuda. W GTA Online jest jakiś rozwój itd. a tam będzie wszystko na osobnych serwerach. Bez sensu.

To po co ludzie piszą gamemody dla SA:MP? Nuda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Historia pokazała nam, że wszystko, co open source przebija wszystko, co komercyjne. Możliwość dołożenia cegiełki przez społeczność do rozwoju MP całkowicie deklasuje oficjalne GTA Online. Z początku będzie to się wydawało być 'bez sensu', ale mając wolną od V platformę, którą można ukierunkować na różnorakie tryby rozgrywki i (realnie) potrzeby społeczności sprawi (w ogólnym rozrachunku), że będzie to platforma znacznie bardziej rozbudowana, i rzeczywiście umożliwiająca wdrożenie własnej modyfikacji.

Brak pirata? Obstawiam, że z czasem to się zmieni; może i twórcy oficjalnie nie będą popierać tego, ale z pewnością platforma zyska na możliwości przyłączenia pod pirackie GTA: V. Zawsze tak było, po prostu chcą z góry uniknąć konsekwencji wynikających z jawnego gwałcenia warunków licencyjnych Rockstara Games. Nie martwcie się. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To i ja jeszcze dopowiem swoje "ale". :) Multiplayer nie będzie działał na pirackich wersjach, było to zapowiedziane dosyć niedawno przez samych devów owej platformy, inaczej Rockstar doczepiłby się do praw. :P

O jakich ty prawach mówisz? Oni już je złamali modyfikując kod gry.
GTA:MP to jeden z poważniejszych projektów jakie obserwuje i faktycznie zapowiadają upublicznienie tego klienta tylko dla osób posiadające oryginalną grę. Mimo to na jego publikacje jeszcze troche poczekamy, zwłaszcza, że oni planują wypuścić klienta z dość wieloma funkcjami - zważając na sam początek to jest ich naprawde sporo. Poza tym nie skupiajmy się tylko przy jednym MP, bo jest wiele większych i mniejszych projektów które nad czymś podobnym pracują. Zapewne będzie i taki, który pozwoli grać na pirackim GTA V.

Dla osób, które już nie chcą czekać jest już dostępny z możliwością zagrania osobny klient do GTA V. Jest to FiveM. Jeżeli klikniecie sobie download na tej stronie: http://fivem.net/ to sciągnie wam się klient. WAŻNE! Aby multiplayer działał musicie mieć pełną wersję gry. Jeżeli ktoś ma GTA V w wersji pudełkowej musi mieć na komputerze włączonego steama, bo inaczej gra nie wczyta twojego konta na social clubie.

Czyli praktycznie nuda. W GTA Online jest jakiś rozwój itd. a tam będzie wszystko na osobnych serwerach. Bez sensu.

GTA Online jak każdy mp wydawany przez tego samego producenta co gra jest wspierany przez określony czas. Przykładowo wspieranie gry World Of Tanks kończy się za 5 lat, po tym czasie nikt nie ujrzy kolejnych łatek. Wracając do tematu, to było pewne że powstanie osobny MP do takiej zacnej gry. Taki MP z czasem będzie o wiele lepszy niż oryginalne GTA Online, bo jak jeden team, który prowadzi GTA:O może się równać z multum osob, które będą coś robić w osobnym MP. Dzięki temu oryginalność będzie dominowała. Dla mnie takie rozwiązanie jest najlepsze, ponieważ będziemy w stanie wybierać server czy też sam klient MP - bo powstaje przynajmniej kilka projektów GTAV MP.

Co do samego obecnego GTA Online, owszem jest on dobry lecz do ideału mu wiele brakuje. Uzyskałem w nim 40 lvl i co? Posiadam najdroższe mieszkanie jak i samochod, samochód 'kurama' + pistolet pac/uzi dominują na ulicach - bo to jest jedyna słuszność w poruszaniu się po mieście GTA w trybie Online. Jak nie trudno się domyślić po mojej krótkiej retrospekcji, gra mi się znudziła...ba nie gra lecz gta:o, nie wiem czemu lecz bardziej wole wbić sobie do poczciwego single i niszczyć co się da niż grać na gtao. Kolejnym minusem GTA:O to z pewnością ładowanie i jeszcze raz ładowanie. Sama gra waży dość sporo i jak jej jeszcze przychodzi ładowanie po każdej akcji, napadzie to naprawde tracimy sporo czasu - nie mam najmocniejszego komputera lecz samo ładowanie się nie rózni nawet jak ktoś ma go wypasionego #sprawdzone_info. 

Edytowane przez Look_At_Me

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.