Skocz do zawartości
AxL_

Zakładka serwery i jej bezsens (subiektywna ocena)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jak wszyscy wiedzą, od dawna na tym forum nie istnieje coś takiego jak dział "Reklamy serwerów". Kiedyś, ktoś z ekipy wpadł na taki pomysł, została utworzona specjalna zakładka, a stare działy zostały usunięte. Moim zdaniem, był to ogromny strzał w stopę. Sam pomysł ok, jestem w stanie zrozumieć, ale wykonanie w mojej opinii jest złe i dlatego też powstał ten temat.

Zacznę od pytania do użytkowników - czy w ogóle ktoś z tego korzysta? Wchodzicie tam częściej niż raz na miesiąc? Reklamujecie swoje serwery? Orientujecie się, które są nowe, które wiszą tam od roku?

Moja odpowiedź, na wszystkie zadanie powyżej pytania to - Nie! - A jak u Was?

Pamiętam, że kiedy był jeszcze dział z reklamami, chętnie tam wchodziłem poczytać co nowego się dzieje; komentarze itd. bo co najważniejsze, wszystko było ładnie widać, inaczej niż teraz.

Co mnie najbardziej w tym wszystkim razi:

- Brak powiadomień o tym, że został dodany nowy serwer

- Brak powiadomień, że ktoś dodał komentarz, którego jeszcze nie przeczytałem

- Wszystko to jest tak mało widoczne, że aż się nie chce z tego korzystać bo i po co?

- Nie mam zielonego pojęcia, kiedy są usuwane serwery z listy. Była tam reklama serwera prowadzonego przeze mnie i kolegę, a teraz jej nie ma, chociaż serwer (mimo dużego kryzysu) nadal istnieje.

Moje propozycje ulepszeń prezentują się następująco:
--- Screen 1 ---

95037788349749267483_thumb.jpg

--- Screen 2 ---
71318361866598846889_thumb.jpg

I o co tu chodzi? - Pokazuję i objaśniam.

Screen 1
Na screenie jeden pierwszym co rzuca się w oczy jest reklama na stronie głównej. Jest to jednocześnie reklama serwera, ale przede wszystkim Waszej niewidocznej zakładki "Serwery".
Po jej lewej stronie widzimy małe logo, które jest innym niż to szerokie. Powinno być ono przesyłane razem z formularzem zgłoszenia, jednak nie musi być obowiązkowe. W przypadku braku, albo powinno być wyświetlane domyślne, albo zupełnie nic, a cały tekst idzie na środek. Może nawet lepiej całkowicie zrezygnować z tego logo, żeby nie utrudniać dodania reklamy i zostawić sam tekst.

Treść wyświetlana w ogłoszeniu, jest nieco inna od tej w reklamie głównej. Powinna być ograniczona do iluś znaków (np. 256) i całkowicie pozbawiona możliwości wstawiania emotikon, linków, pogrubień, pochyleń, kolorów, jakichkolwiek obrazków i pozostałego BBCode. Czysty tekst. 

W górnej części widzimy podstawowe info o serwerze, jego typ i ilość poleceń. Ewentualnie można dodać jeszcze informację czy jest to zapowiedź serwera, czy nie.
Poniżej reklamy pojawił się odnośnik "Dodaj swój serwer" przenoszący nas do formularza.

Kolejną zmianą, jest zmiana kolejności zakładek. "Użytkownicy" zostali przesunięci na miejsce "Serwery", a "Serwery" na "Użytkownicy". Dodatkowo obok zakładki serwery pojawiła się czerwona jedynka. Nie wiem czy ona funkcjonuje obecnie - ja jej nigdy nie widziałem. Oznacza, że od czasu ostatniej wizyty użytkownika dodano nowy serwer. W tym momencie chciałbym dodać, że w użyciu byłaby również "Zielona" wersja tego powiadomienia oznaczająca, że od czasu ostatniej wizyty użytkownika pojawiło się "X" nowych komentarzy.

Co tu jest najważniejsze? - to, że na stronie głównej będzie wyświetlany losowy serwer. Wiem, że hajs musi się zgadzać, ale bez przegięcia, dajmy szanse nowym i biednym serwerom, niech się promują. Jestem pewny, że jeśli pojawi się taka darmowa forma reklamy, ilość ogłoszeń o serwerach na pewno wzrośnie bo każdy będzie chciał zobaczyć swoją reklamę na stronie głównej.

Screen 2

Tu mamy kilka zmian. Podobnie jak wyżej pojawia się "Czerwone" powiadomienie, oznaczające oczywiście, że w tej zakładce dodano nowe serwery. "Zielone" powiadomienie oznacza nowe komentarze w tym dziale. Powiadomienie "Czerwone" ma wyższy priorytet niż "Zielone"!

Do reklamy serwera został dodany button "Komentarze" wraz z ich ilością. W nawiasie widzimy ile nowych komentarzy pojawiło się od czasu ostatniej wizyty. 

Dodatkowo zabrakło tu kilku oznaczeń (nie chce mi już się ich dodawać). Mianowicie "Oznacz jako przeczytane", żeby zlikwidować zielone powiadomienie bez odczytywania, oraz "Nowy" obok nazwy nowo dodanego serwera. Co ważne, nowe serwery będą na szczycie listy, dopiero po ponownym odświeżeniu będą umieszczane zgodnie z liczbą poleceń.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

I to chyba tyle co trzeba zrobić, żeby ta zakładka ożyła. Warto by jeszcze dodać jakąś publicznie widoczną informację, kiedy reklama wygasa. Wtedy, nawet nie będąc jej autorem można liczyć, że jakiś kolega da znać, że kończy się czas i trzeba go przedłużyć.

W tym poście często posługiwałem się zwrotem "Od ostatniej wizyty". Nie chodzi tu tyle o ostatnią wizytę na forum, co o wizytę w tej zakładce. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Grunt, żeby idea została zachowana chociaż powiem Ci, że to co przedstawiłeś jest oklepane :/ Często spotyka się podobne rzeczy, np. patrz na to: wpisz w google "CS sieć" i wejdź w dowolny link. Na 95% zobaczysz tam podobną informację, a to działa na tej samej zasadzie co tu z tym, że oni reklamują swoje serwery, a tu są reklamowane wszystkie. W swojej propozycji chciałem przedstawić coś, co jest rzadko spotykane i myślę, że taka mini reklama tekstowa jest takim czymś. Dodatkowo jest dużo bardziej widoczna, przejrzysta i co ważniejsze - zawiera mało liczb. Jestem prawie pewny, że jak ktoś zobaczy nazwę, IP serwera itd. zwłaszcza w większej ilości, rzuci na to okiem, powie "meh" i pojedzie dalej. Jednak kiedy zobaczy coś w tym stylu co przedstawiłem, przeczyta ten fragment reklamy, zaciekawi go i kto wie, może serwer zyska nowego gracza. Chociaż to oczywiście kwestia gustu.

Edytowane przez AxL_

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz rację, nowi mogą pomyśleć, że to forum jakiejś sieci serwerów, a nie o programowaniu pod GTA.

Idąc bardziej w Twój pomysł można zrobić coś takiego - http://i.imgur.com/aUHoJEY.jpg

Nawet spoko tylko raczej nikt nie będzie wiedział co to znaczyć ma :) chodzi mi o to że nie będzie wiedział po co tam jest, trzeba by na belce dać napis "Losowy serwer".

A nie lepiej by dać w panelu bocznym (tak jak reklamy) możliwość dodania swojego serwera za opłatą (tak jak reklamy)? Że użytkownik wysyła sobie sms np za 2zł i "przyczepia" swój serwer np na tydzień jako "Promowany serwer" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mówiąc szczerze. Zakładka serwery była pierwsza aplikacją jaką samodzielnie stworzyłem korzystając z funkcji IPB. Oczywiście z czasem człowiek nabiera w tym wprawy, co można zobaczyć np. w forumowym notatniku, czy dormowych bazach danych. Jestem świadomy faktu, że owa zakładka wymaga przepisania, ponieważ zawiera wiele błędów, a kod nie jest "dobrej jakości", popatrzmy na same komentarze. Zostały utworzone one samodzielnie, zamiast skorzystać z gotowego rozwiązania IPB, niestety w okresie pisania owego dodatku sprawiało mi problemy dołączenie tego, z tego co widzę nie tylko mi, ponieważ kilka innych osób pisało do mnie w tej sprawie. Funkcja ta została już nieraz zaiplementowana w innych projektach z powodzeniem, które nie ujrzały swiatła dziennego. Jednak pomijając kwestie kodu.

Propozycja przeniesienia zakładki "wcześniej", uważam za zbędną, ponieważ jestem w stanie zgodzić się na umieszczenie na stronie głównej, oczywiście po prawej stronie, serwerów/serwera np. z największą ilością głosów w danym tygodniu. Coś w stylu "Najwyżej oceniany danego tygodnia".

Propozycje z powiadomieniami.

Ciężko dowiedzieć się o jakie powiadomienia chodzi, tylko wizualne, czy korzystające z tych tak zwanych Notifications(http://pawno.pl/index.php?app=core&module=usercp&tab=core&area=notificationlog). Jednak myślę, że o te pierwsze, oczywiście całkowicie zgadzam się z danym faktem, że nowe serwery nieco umykają Naszej uwadze, dlatego owa funkcja mogłaby zostać wprowadzona. Dodatkowo w formie notyfikacji, można by stworzyć tak zwaną subskrycję, która informowałąby Nas o nowych serwerach(oczywiście na życzenie).

Co dalej?

Oczywiście informacje o aktualizacji pozostają na forum w formie tematu, jednak jako plany. Aktualnie piorytetem dla Nas jest ukończenie forumowej rozgrywki, dlatego zakładka serwery pozostaje na drugim planie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można dodać jeszcze dział "Reklamy serwerów" lub coś a w tym stylu. A dodanie serwera do zakładki tylko opcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można dodać jeszcze dział "Reklamy serwerów" lub coś a w tym stylu. A dodanie serwera do zakładki tylko opcjonalnie.

Wtedy będzie syf. Reklamy powinny być tylko w jednym miejscu, a nie albo tu albo tu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze... z tych wszystkich opcji zaprezentowanych wyżej. Troche by zmienil, dodal i usunal. W mojej myśli wyglądało to by tak. Caly "reklaming" przerzucilbym bym na dzialy. Ze kazdy moglby sobie serwer zareklamowac. Usunac calkiem ta zaklatke serwery... jak wczesniej napisalem dodalbym dzial... a ten losowy serwer ograniczylbym na jeden i bedzie on szybkim linkiem do tematu reklamy. I zeby przypadala jedna reklama na serwer. I reklamy platne dalbym na srodek i zwiekszyl cene. Bo reklama darmowa by byla rownie skuteczna co platna. A tak bedzie górować płatna.

Dziekuje i pozdrawiam, administrator PHS.

Edytowane przez PHS-Serv.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.