Skocz do zawartości
ThePiotrek

Klasy i redefiniowanie funkcji

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam taki problem. Piszę sobie stronkę, która jest porozdzielana na klasy. Często zdarza się tak, że np. w pliku index.php potrzebuję klasy i Format i User. I z tym jest problem, bo klasy format używam już w pliku z klasą user i wywala mi błąd że nie można dwa razy deklarować klasy. Jak to inteligentnie rozwiązać? Wiem, że mogę po prostu usuwać include z index.php, ale to nie jest rozwiązanie. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co Ci 2 razy ten sam include dodawać? Skoro znajduje się już w jednym z nim to dodawanie go drugi raz jest zbędne. Jest na to rozwiązanie, lecz nie wiem jak to wygląda w PHP, w C++ robi się to za pomocą dyrektyw #define, #if defined, które wstawiasz w includach, i sprawdzasz czy dana nazwa jest już zdefiniowana, aby nie dodać 2 razy tego samego.

Edytowane przez Maciej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam taki problem. Piszę sobie stronkę, która jest porozdzielana na klasy. Często zdarza się tak, że np. w pliku index.php potrzebuję klasy i Format i User. I z tym jest problem, bo klasy format używam już w pliku z klasą user i wywala mi błąd że nie można dwa razy deklarować klasy. Jak to inteligentnie rozwiązać? Wiem, że mogę po prostu usuwać include z index.php, ale to nie jest rozwiązanie. Dzięki za pomoc

Autoloader. Prosty przykład możesz znaleźć na moim githubie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.