Skocz do zawartości
Jakub*

[Smartfon] Sony Xperia E4 - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólna zasada jest taka że jak masz kupować telefon z androidem za mniej niż tysiąc złoty to nawet nie bierz się za to. Ja osobiście proponowałbym jakąś lumie ze względu na to że system jest bardzo optymalny, bez jakichkolwiek zacięć systemu. Windows Phone może wydawać się trochę do kitu, aczkolwiek już nadciąga aktualizacja na Windowsa 10 który będzie kompatybilny z Windowsem Phone, a ich system jest wręcz porównywalny do szybkości z IOS. Oczywiście ilość aplikacji jest wciąż zniechęcająca, ale wątpię że nie starczy Ci tych obecnych. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólna zasada jest taka że jak masz kupować telefon z androidem za mniej niż tysiąc złoty to nawet nie bierz się za to. Ja osobiście proponowałbym jakąś lumie ze względu na to że system jest bardzo optymalny, bez jakichkolwiek zacięć systemu. Windows Phone może wydawać się trochę do kitu, aczkolwiek już nadciąga aktualizacja na Windowsa 10 który będzie kompatybilny z Windowsem Phone, a ich system jest wręcz porównywalny do szybkości z IOS. Oczywiście ilość aplikacji jest wciąż zniechęcająca, ale wątpię że nie starczy Ci tych obecnych. 

Brednie, brednie i jeszcze raz brednie. A, że na ogólnym rynku widzisz tylko drogie telefony od popularnych firm jak Samsung, SONY, LG etc... I na stare wersje systemu o twoja sprawa. Osobiście aktualnie mam Galaxy SII, którego parametry przewyższają nawet tanie biedronkowe telefony to nie grzeszy wydajnością. Android 5.1.1 i telefon śmiga bez żadnych lagów czy spadków wydajności. Popatrz się też na inne telefony. Np. Xiaomi Mi2s. Za niecałe 800zł masz 4 rdzeniowego potwora z 1.7GHz, 2GB RAM, 32GB pam. wew. I ma wsparcie do tej pory od czasów androida 4.1 No nie. Ale bo poco zagłębiać się w temat Androida jak i ich WSZYSTKICH producentów. I tak poza tym Android jest bardziej otwarty na modyfikacje. Możesz dopasować telefon do własnego gustu a nie do szerokości kafelek. ;) I nigdy chyba nie widziałeś CyanogenMod i MIUI.

//edit

i nwm. czy wiesz ale Microsoft i Xiaomi podjęli współprace i na ich telefony też będzie WP10. ;) Tylko konkretnie na które to nwm.

Edytowane przez Pietr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brednie, brednie i jeszcze raz brednie. A, że na ogólnym rynku widzisz tylko drogie telefony od popularnych firm jak Samsung, SONY, LG etc... I na stare wersje systemu o twoja sprawa. Osobiście aktualnie mam Galaxy SII, którego parametry przewyższają nawet tanie biedronkowe telefony to nie grzeszy wydajnością. Android 5.1.1 i telefon śmiga bez żadnych lagów czy spadków wydajności. Popatrz się też na inne telefony. Np. Xiaomi Mi2s. Za niecałe 800zł masz 4 rdzeniowego potwora z 1.7GHz, 2GB RAM, 32GB pam. wew. I ma wsparcie do tej pory od czasów androida 4.1 No nie. Ale bo poco zagłębiać się w temat Androida jak i ich WSZYSTKICH producentów. I tak poza tym Android jest bardziej otwarty na modyfikacje. Możesz dopasować telefon do własnego gustu a nie do szerokości kafelek. ;) I nigdy chyba nie widziałeś CyanogenMod i MIUI.

//edit

i nwm. czy wiesz ale Microsoft i Xiaomi podjęli współprace i na ich telefony też będzie WP10. ;) Tylko konkretnie na które to nwm.

O czym Ty do mnie mówisz? Mówisz że liczą się tylko parametry? Przecież tą są dwa różne systemy, ile byś w Androidzie nie napchał to i tak wcześniej czy później Ci się przywiesi oraz nie będziesz miał wsparcia na system jak to bywa z telefonami niższej półki. Faktycznie jest tak bardzo otwarty na modyfikację że wpuszczają z aplikacjami do sklepu byle 'lajków', gdzie w WP takowy sklep jest moderowany żeby nie było bałaganu. Dodatkowo nie uświadczysz na nim żadnych wirusów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ty dalej swoje.

Telefon jest od czasów Androida 4.1 i ma wsparcie do tej pory. I jeszce możliwe, że dostanie WP10, oficjalnie lub portem. (Ale nie gwarantuję w 100%).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Xperii E4 - choć nie miałem jej w łapach, to śmiało mogę polecić Xperię, ponieważ miałem jeden telefon z androidem i mam go sprawnego do dziś ;) Lecz jeżeli miałbym ci polecić - to polecę Lumię. Fak faktem, czasem boli brak niektórych aplikacji, ale za to masz pewną aktualizację, szybki system, brak zwiech, dobry aparat. (Lumia 735)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E4 ma słaby aparat. Telefon się nie tnie i ramu starcza spokojnie. Mam e4g i różni się on tym, ze ma ciut lepszy CPU, 0.3cala mniej, NFC, LTE. I jest 200zl droższy. Wadą jest właśnie aparat i support, ale w tej cenie nie znalazlem nic lepszego od E4g.

iOS, Blackberry i Samsung to cos co Ci odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

E4 ma słaby aparat. Telefon się nie tnie i ramu starcza spokojnie. Mam e4g i różni się on tym, ze ma ciut lepszy CPU, 0.3cala mniej, NFC, LTE. I jest 200zl droższy. Wadą jest właśnie aparat i support, ale w tej cenie nie znalazlem nic lepszego od E4g.

iOS, Blackberry i Samsung to cos co Ci odradzam.

NFC nie jest standardem w nowych telefonach jeszcze? ;o

Miałem LG L5, czyli typową budżetówkę i miał NFC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.