Skocz do zawartości
dawid4157

Wybór internetu na kartę bez umowy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zastanawiam się nad wyborem internetu na kartę. Kartę użytkowałbym poprzez wykupienie odpowiedniego pakietu internetowego oraz umieszczenie jej w modemie USB

Na przekład takim(zdjęcie z google):

2013-04-21-08.13.30.jpg

Interesuje mnie duża ilość transferu lub też nawet bez limitu za jak najmniejszą cenę.

1. Ciekawą ofertę posiada PLAY. Internet na kartę bez umowy oraz z możliwością aktywacji bez limitu LTE za miesięczną opłatą 45 zł(chyba doładowanie). 

2. Drugą opcją jest Orange. Internet 6 GB za 6 zł na całe wakacje. Jednakże jest to oferta czasowa. I tak z niej skorzystam i "wyciągnę" to 6 GB na pobranie czegoś lub na filmy, b szkoda aby się zmarnowało :)

3. Również ciekawą ofertę przedstawia Lycamobile. Tam za 35 zł jest 10 GB LTE:

http://www.lycamobile.pl/po/bundle

Pytanie brzmi: Czy znacie jeszcze jakieś ciekawe oferty internetu na kartę? A może sami korzystacie z czegoś podobnego? Pochwalcie się :)

Edytowane przez dawid4157

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorąc internet na kartę, a umowę jest spora różnica. Dla mnie lepiej wziąć jednak tę umowę, bo bierzesz na nieokreślony limit i ze (średnio) stałą prędkością, a na kartę (choć bez umowy) prędkość może skakać i jest zależna od zasięgu tego pendrive'owego modemu. Na pewno nie wolałbyś internetu na umowę? Czemu aż tak bardzo Ci zależy na tym modemie? :D

PS: Tutaj masz co nieco o tym.

Edytowane przez DaGaXeR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę się wiązać umową z żadną siecią, bo nie chcę mieć względem nich żadnych zaległości. Z internetu mam zamiar korzystać z laptopa, gdzie chcę i jak chcę. Nie chcę natomiast, żeby jakakolwiek umowa dyktowała mi co mam robić(doświadczenia z orange - z nimi żadnych więcej umów)Z internetu na umowę nie można zrezygnować(tzn. można ale karę się płaci) natomiast na kartę można bez konsekwencji.

Nie chodzi mi o ten konkretny model modemu co na zdjęciu. Podałem tylko poglądowe zdjęcie - jeśli o to Ci chodziło. Modem może być dowolnej firmy, ważne żeby był bez simlocka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Slyszałem kiedyś coś o internecie Aero(jakoś tak), ludzie w telefonach z dual-sim wsadzali jedną karte zwykła do dzwonienia, a druga z interetem Aero. Niestety, nie mam pojęcia jak to działa, bo nie korzystałem ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, Aero2 - jest to darmowy internet  do dnia 21.12.2016r. Szybkość ściągania dochodzi do ~ 65 kB/s, oraz co godzinę internet jest rozłączany aby wpisać kod captcha. Aby wykupić taki internet, trzeba wpłacić na ich konto ~ 20zł (chyba) za kartę SIM. Oraz podpisać umowę, a z tego co przeczytałem autor tego tematu nie chce podpisywać żadnej umowy. Więc taka opcja odpada. Internet dobry do telefonów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę się wiązać umową z żadną siecią, bo nie chcę mieć względem nich żadnych zaległości. Z internetu mam zamiar korzystać z laptopa, gdzie chcę i jak chcę. Nie chcę natomiast, żeby jakakolwiek umowa dyktowała mi co mam robić(doświadczenia z orange - z nimi żadnych więcej umów)Z internetu na umowę nie można zrezygnować(tzn. można ale karę się płaci) natomiast na kartę można bez konsekwencji.

Nie chodzi mi o ten konkretny model modemu co na zdjęciu. Podałem tylko poglądowe zdjęcie - jeśli o to Ci chodziło. Modem może być dowolnej firmy, ważne żeby był bez simlocka.

A propo "oręż" to niech spierdalają na bambus, znajomy wziął tableta z internetem, spadł mu i odesłał na gwarancję. Ani tableta ani jakiejkolwiek wiadomości, minęły już CZTERY MIESIĄCE, a w punkcie mówią, że jeszcze to trochę potrwa, to nie ich wina i takie tam. Również ich odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://mobilevikings.pl/pl/- w cenie 29 PLN masz aż 4 GB do wykorzystania w ciągu miesiąca. Jeśli czegoś nie wykorzystasz, przechodzi na kolejny miesiąc. Oferta na tyle dobra, że współpracują z T-mobile w zakresie roamingu krajowego na rzecz przesyłu danych. Bardzo korzystne, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możesz zrobić tak, że wykupisz sobie w telefonie internet czy coś i będziesz udostępniał przez Wifi do laptopa. :D

Tak zamierzam zrobić przy korzystaniu z pakietu oferowanego przez Orange - czyli 6 GB za 6zł. Jednakże jest to na dłuższą metę niezbyt opłacalne, bo musiałbym ciągle przekładać kartę na Orange.

https://mobilevikings.pl/pl/- w cenie 29 PLN masz aż 4 GB do wykorzystania w ciągu miesiąca. Jeśli czegoś nie wykorzystasz, przechodzi na kolejny miesiąc. Oferta na tyle dobra, że współpracują z T-mobile w zakresie roamingu krajowego na rzecz przesyłu danych. Bardzo korzystne, polecam.

No tak wszystko ładnie pięknie :) Tylko nie sądzisz, że 4GB na miesiąc to z lekka niewiele? Internet potrzebny mi, tak jak pisałem w pierwszym poście do użytku w laptopie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanów się do czego Ci ten internet MOBILNY potrzebny. Jeżeli na ściąganiu danych to nic rewelacyjnego bez umowy nie znajdziesz, o Aero2 zapomnij, bo to rewelacji nie robi, lepiej już mały pakiet internetowy pakiet kupić i korzystać. Kolejna rzecz, to jest internet mobilny, 4GB na przeglądanie samych stron to dużo, chyba, że jesteś maniakiem. Oferty z umową, nawet te najniższe są korzystniejsze dla ciebie. Rozumiem, że boisz się wiązać w umowę, ale chcesz coś konkretnego to obowiązek z tym być musi. Rozumiem, że niemasz stałych dochodów i boisz się ryzyka, ale ludzie, tak wygląda dorosłość, wiążesz umowę, masz usługę i płacisz za nią jak za rachunki. Myślisz, że mając internet stacjonarny nie masz umowy na określony okres? Owszem są na czas nieokreślony, ale i określony i sprawa wygląda tak samo. Zrezygnuj z tego i weź mobilny z routerem WiFi do domu i będzie to samo. Nie wiem w czym tu jest problem, lub szukaj dalej czegoś bez umowy, ale to życzę szczęścia, nic co by cię zadowoliło nie znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wkrótce (jak przyślą mi modem i kartę) będę testował internet mobilny od MOBILE VIKINGS. Jak będziesz zainteresowany to napiszę tutaj moje spostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam plus lte, no ale jest umowa. 20gb transferu ale potem masz nielimitowany lte, w którym jak za dużo ściągasz to tracisz transfer. Najtańszy 30zł na msc/24msc

A bez umowy to lepszego i dobrego nie znajdziesz.

Edytowane przez xBBBay ☆

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.