Skocz do zawartości
PaziK

/dell

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli masz ubuntu, to sprawa wygląda następująco. Zaloguj się na konto roota, wpisz te polecenie:

sudo gedit /etc/phpmyadmin/config-db.php

I wpisz swoje dane użytkownika. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli masz ubuntu, to sprawa wygląda następująco. Zaloguj się na konto roota, wpisz te polecenie:

sudo gedit /etc/phpmyadmin/config-db.php

I wpisz swoje dane użytkownika. :)

Dane wpisane, wygląda tak:

$dbuser='root';
$dbpass='[uKRYTE]';
$basepath='';
$dbname='phpmyadmin';
$dbserver='';
$dbport='';
$dbtype='mysql';

Masz włączonego demona MySQL? W razie czego

service mysql start

lub

/etc/init.d mysql start

Po wpisaniu pierwszego:

/usr/sbin/mysqld: error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
 ./usr/sbin/mysqld: error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory
 ./usr/sbin/mysqld: error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory

Drugi:

-bash: /etc/init.d: is a directory

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj tego:

apt-get install lib32stdc++6

I jeżeli to nie zadziała, to zainstaluj od nowa te pakiety: php5-mysql mysql-server libapache2-mod-auth-mysql php5-mysql

EDIT: Po tym wszystkim zrestartuj serwer, bądź wpisz te komendy, jeżeli nie działają Ci te od Pawła. 

service mysql restart
Edytowane przez TomaszC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zainstalować libstdc++6

apt-get install libstdc++6

Jeśli errory podczas uruchamiania mysql dalej się pojawiają (przy użyciu komendy service mysql start), to spróbuj metody z mojego postu.
Link: http://pawno.pl/index.php?/topic/32180-problem-z-pluginem-mysqlso/?p=215615

Drugi:
-bash: /etc/init.d: is a directory
Mój błąd, zapomniałem o jednym slashu. Komenda powinna wyglądać tak
/etc/init.d/mysql start

ale to nie ma znaczenia, ponieważ użycie tej komendy jest równoważne użyciu w/w service

Edytowane przez PaweL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz problem wygląda tak, że gdy chcę zainstalować cokolwiek - przykład: apt-get install phpmyadmin to wyskakuj mi: 

apt-get: error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory

Bez instalacji od nowa się nie obejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłeś apt-get update i apt-get upgrade?

A co mu to da, skoro nawet nie ma standardowej biblioteki C++ wymaganej do działania programu apt-get? Albo ma, tylko nie tam gdzie trzeba.

Edytowane przez PaweL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Restart serwera

Logujesz się jako root i wpisz

apt-get update
apt-get upgrade

następnie

apt-get install lib32stdc++6 lib32z1 lib32z1-dev

Gdzie masz hosting? Może masz możliwość przywrócenia danych sprzed awarii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie widzę wyjścia z tej, sytuacji jakakolwiek komenda np: 

apt-get update

kończy się na:

apt-get: error while loading shared libraries: libstdc++.so.6: cannot open shared object file: No such file or directory

Jak dla mnie, jedyne wyjście to reinstall maszyny, da się jakoś odzyskać bazę danych? By mieć jak najwięcej rzeczy z starego forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli problem występował wcześniej ale restart dopiero go uaktywnił.

Napisz do obsługi klienta, że masz taki problem i chciałbyś odzyskać dane - mogą zaoferować ci odzyskanie danych.

Albo zrobią ci upload danych i sobie je pobierzesz - bazę danych i te ważniejsze -> może wiązać się z dodatkową opłatą

Możesz też prosić aby po reinstalacji systemu wgrali ci gdzieś na VPS te dane a resztę sobie sam zrobić -> może wiązać się z dodatkową opłatą ale mniejszą.

Sprawdź czy nie masz o wiele wcześniejszego backup -> odzyskasz tylko część plików ale nie będzie dodatkowych opłat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym jeszcze spytać o jedno. Zrobiłem reinstall maszyny, wgrałem stronę i resztę od nowa. Teraz gdy wchodzę nie przekierowuje mnie na /index.php. Wiem że chodzi o .htaccess, w swoim posiadam:

DirectoryIndex index.php

Mógłby mnie ktoś nakierować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.