Skocz do zawartości
ByczekTV

Problemm

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, to znowu ja :x Przepraszam, że wam tak truję dupę, ale wiecie (...) :(

Chodzi o to, że się przerzuciłem na Notepad++ z kompilatorem Pawno. Ale no nie w tym rzecz.

Mój error :

GM.pwn(101) : warning 219: local variable "string" shadows a variable at a preceding level
GM.pwn(102) : warning 219: local variable "Gname" shadows a variable at a preceding level
GM.pwn(112) : error 010: invalid function or declaration
Pawn compiler 3.2.3664	 	 	Copyright (c) 1997-2006, ITB CompuPhase

1 Error.

Kod: http://pastebin.com/ATHr463X

Proszę o .. o poprawienie kodu, oraz odesłanie mi go na pastebin.com, będę wdzięczny..

Pozdrawiam.

PS.Jak byście mieli error z źle poukładanym kodem, proszę się nie bawić, poprawię go.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę o .. o poprawienie kodu, oraz odesłanie mi go na pastebin.com, będę wdzięczny..

Chyba nie temu forum służy, pomyliłeś miejsca.

warning 219: local variable "..." shadows a variable at a preceding level - nazwa zmiennej lokalnej pokrywa się z nazwą zmiennej lokalniej, musisz którąś zmienić.

Zmienna lokalna powoływana jest do życia wewnątrz jakiejś funkcji i po zakończeniu jej działania kończy swój żywot.

Zmienna globalna (deklarowana zazwyczaj "na samej górze") dostępna jest wewnątrz wszystkich funkcji, awartość tej zmiennej może być przez te funkcje dowolnie modyfikowana.

error 010: invalid function or declaration - w niewłaściwy sposób używasz funkcji, podałeś parametry do funkcji, która ich nie posiada lub na odwrót albo musisz sprawdzić nawiasy lub klamry

//EDIT

Jeżeli będziesz samodzielnie znajdował i poprawiał swoje błędy to z czasem będziesz je powtarzał coraz rzadziej.

Edytowane przez PrzMas

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prosząc o gotowy kod nie nauczysz się dużo, a bynajmniej bez tego forum nic samodzielnie nie napiszesz.

Sprawdź, czy przypadkiem nie masz takich samych zadeklarowanych zmiennych jak te w 101 i 102 linijce (string i Gname)... Podpowiedź? Zobacz linijkę 87 i 88.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zły dział. Proszę pisać w dziale Szukam. Bo chyba szukasz osoby, która wyśle ci poprawiony kod, nie?

Oprócz tego dodaj tag do nazwy tematu, bo nigdzie nie napisałeś czy to jest za darmo, czy coś płacisz. (wdzięczność się nie liczy)

Napisz coś więcej odnośnie kontaktu, jakiś skype, czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No mój skype to: Obleniuszek .

Ogółem nie jestem tak zaawansowany jak wy .. ;-; Bym się ucieszył , jak by ktoś mi mniej więcej pomógł, co mam zrobić, z tymi warningami - error poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie za dużo piszesz, a bynajmniej nie tematów, ale postów do nich xD

Trzeba było wyedytować poprzedni, a nie tworzyć jeden pod drugim.

To tak na przyszłość - nie rób tego więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie za dużo piszesz, a bynajmniej nie tematów, ale postów do nich xD

Trzeba było wyedytować poprzedni, a nie tworzyć jeden pod drugim.

To tak na przyszłość - nie rób tego więcej :D

OkOk xDD

Ale mam kolejny problem, ale to WGL nie dotyczy tego-więc tworzę nowy temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.