Skocz do zawartości
Mario

System głodu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam mały problem z systemem głodu. Mam już zrobiony zapis tego do pliku, a linijka do sprawdzania ilości głodu wygląda tak:

if(PlayerInfo[playerid][pGlod] = 100)

Tylko im więcej głodu tym lepiej, jeżeli głód spadnie do 0 to wtedy spadają nam punkty hp. To takie informacje, które może się przydadzą w rozwiązaniu problemu.

Ogólnie to jak zrobić to, że jeżeli mamy niski poziom głodu to coś tam się dzieje umiem zrobić, tylko nie wiem, jak wyświetlać poziom głodu w TD. Text Draw wygląda tak: Ikonka głodu: 100%. Nie wiem jeszcze jak zrobić, że co np. 2 minuty głód zmniejsza się o 1%, od 100% w dół, czyli po 2 minutach będzie 99%, a po 4 minutach 98% itd., a stan tego głodu zmienia się w Text Drawie.

Nie chodzi mi tu o gotowy kod, tylko o jakieś rady, czy przykłady jak to zrobić. Jeżeli coś jeszcze trzeba dopisać, jakieś informacje czy coś to proszę pisać. Za pomoc like. :)

Wiem, że może to są może dla niektórych banalne pytania, ale ja nie jestem jakimś zaawansowanym programistą. :)

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby zrobić zmniejszanie głodu to robisz timer graczowi np. w OnPlayerConnect czy OnPlayerSpawn czy po zalogowaniu a w tym publicu który wywołujesz timerem odejmujesz głodu i korzystasz z TextDrawSetString i aktualizujesz textdraw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w timerze co 2 minuty daj:

PlayerInfo[playerid][pGlod]--;

a textdraw:

new str[15];
format(str,15,"Ikonka głodu: %d%",PlayerInfo[playerid][pGlod]);

TextDrawSetString(      twojtextdraw[playerid]      ,str);

co do textdrawu to tez w timer co 2 sek daj

@edit:

Żeby zrobić zmniejszanie głodu to robisz timer graczowi np. w OnPlayerConnect czy OnPlayerSpawn czy po zalogowaniu a w tym publicu który wywołujesz timerem odejmujesz głodu i korzystasz z TextDrawSetString i aktualizujesz textdraw.

jak będzie miał z 50 graczy na serwie to będzie 50 timerów?? niezła optymalizacja ...

daj jeden globalny co 2 min a w nim pętle  lub jezeli masz timer co 1 minute to zrob zeby kod na zabieranie glodu wykonywał się co drugi raz

czym mniej timerów tym lepiej

Edytowane przez O Jezu Jakie Fajne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba że kolega zrobi w następujący sposób pobierać czas dołączenia do serwera i czas wyjścia a następnie w globalnym użyć tego.

Mam nadzieje że podpowiedziałem ku rozwiązaniu.

@edit 

Jeżeli pobierzesz czas dołączenia i jego aktualny stan głodu z danych możesz śmiało to wykorzystać w globalnym zaczynając odejmowanie od czasy połączenia gracza do serwera albo jego spawnu.

Edytowane przez Cristein

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W onplayerrequestspawn czyli po kliknieciu spawn w wybieralce zrob

SpawnTime[playerid] = GetTickCount()+2*60*1000; // 2 minuty

A potem w tym ifie.

if( nie jest afk && SpawnTime[playerid]>GetTickCount())

{

Glod--;

}

Ale to wszystko zalezy od tego kiedy gracz kliknie spawn.. pierwsze zabranie glodu bedzie teraz pomiedzy 2 a 4 min gry.. ale jeden zycie w te czy w tamte to nie wiem czy jest sens to dodawac... najwyzej po 10 sek gry zabierze zycie i juz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Zrobiłem ten system(prawie), tylko mam 4 errory:
C:\Documents and Settings\Administrator PC\Pulpit\GM3.pwn(489) : warning 215: expression has no effect
C:\Documents and Settings\Administrator PC\Pulpit\GM3.pwn(489) : error 001: expected token: ";", but found "]"
C:\Documents and Settings\Administrator PC\Pulpit\GM3.pwn(489) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Documents and Settings\Administrator PC\Pulpit\GM3.pwn(489) : fatal error 107: too many error messages on one line

Tyczy się to tworzenia Text Drawu, linijka wygląda tak:

Glod[i] = TextDrawCreate(28.799980, 430.080108, "100~w~%");

Mam tworzenie tego Text Drawa w pętli, tak samo jak opcje od licznika prędkości(w tej samej pętli), wygląda ona tak:

for(new i = 0; i < GetMaxPlayers(); i++)

Nie wiem za bardzo co tu jest nie tak w tym. :)

Edit

Jak zmieniłem TD na tworzenie bez pętli, tylko zwykłe to wszystko się przekompilowało, ale to raczej jak tak zostawię to nie będzie to działać prawidłowo, bo miałem podobną sytuację z licznikiem prędkości, wtedy przy kilku graczach na zmianę licznik zmieniał prędkość i pokazywał albo moją, albo czyjąś.
Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta linijka jest dobra, chyba że nie masz new Text:Glod[MAX_PLAYERS];
Pokaż jedną wyżej i jedną niżej.

Masz jakiś błąd w pętli pewnie bo nie zawsze kompilator pokazuje dobrą linijkę, czasem jest to troszkę wyżej np. brak klamry.

Edytowane przez Cliff32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak problem leżał w tym, że nie dodałem na górze przy tworzeniu Text Drawa [MAX_PLAYERS]. To już działa, jednak pojawił się kolejny problem. Licznik głodu, zamiast iść od 100 w dół, idzie od 0 na -, czyli jest na początku, 0%, później -1% itd. Przy rejestracji konta ustawiam głód gracza na 100, ale po rejestracji w pliku pisze 0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej mam w kodzie pokazywanie dialogu, że podaliśmy nieprawidłowe hasło, a później już jest to:

DOF2_CreateFile(USER_FILE(playerid), inputtext);

a pod tym linijki z poszczególnymi danymi, m.i:

DOF2_SetInt(USER_FILE(playerid), "Glod", 100);
       DOF2_SetInt(USER_FILE(playerid), "Zmeczenie", 100);

Jednak problem chyba nie leży w tym, bo jak sprawdziłem zawartość pliku zaraz po rejestracji i nie wychodząc z serwera, to wszystko było prawidłowo, a jak wyszedłem z serwera, to linijka od głodu wyglądała tak: Glod: -2. Chyba coś jest nie tak z całym tym systemem, bo jak pisałem wyżej, nie idzie ten głód od 100 w dół, tylko od 0 na -.

Edit

Tutaj podaję kod od tego systemu głodu, może ktoś będzie wiedział, dlaczego ten głód nie idzie od 100 w dół, tylko od 0 w dół i na minus.

http://pastebin.com/0j3mM6r7

Edytowane przez Mario

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W OnPlayerConnect albo po poprawnym zalogowaniu/zarejestrowaniu daj:

PlayerInfo[playerid][pGlod] = 100; // tylko, że taki sposób daje 100 głodu po reconnect'cie.
//Więc najlepiej przypisać po zalogowaniu do zmiennej pGlod wartość z pliku. Nie wiem jak to zrobić bo nie umiem zapisu/odczytu z systemem dof2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym timerze od odejmowania zycia zamien na to

if( nie jest afk){

Glod[pla..]--;

}

if(Glod[pla..]< 0) {glod[pla..]= 0}

Sry ze bez codei musisz zmienic ten kod na swojego enuma ale pisze na fonie ...a zanim napisze to wiesz...

Edytowane przez O Jezu Jakie Fajne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Up, ale to chyba tylko doda to, że jak gracz jest na afk to głód nie spada, a mi na tym nie zależy, bo jak ktoś będzie na afk to może ten głód spadać i tak. :)

Co do tego, aby przypisać wartość głód po zalogowaniu, to mam tak to zrobione w odczycie danych przy logowaniu:

PlayerInfo[playerid][pGlod] = DOF2_GetInt(USER_FILE(playerid), "Glod");
To jest chyba okej. Mój problem polega na tym, że głód idzie nie od 100 do 0, tylko 0 w dół. Coś chyba musi być nie tak z systemem bo ogólnie był tak: Po zarejestrowaniu się, w pliku miałem linijkę Glod: 100, czyli tak jak ma być. Natomiast po wyjściu z serwera po niedługim czasie, w pliku już było takie coś: Głód: -2. Nie wiem o co chodzi, co jest nie tak. Myślałem, że jest coś źle podczas zapisu danych, przy wychodzeniu z serwera, ale raczej nie, bo wygląda to tak:
DOF2_SetInt(USER_FILE(playerid), "Glod", PlayerInfo[playerid][pGlod]);

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. sprawdz w pliku ile masz glodu i napisz tutaj

2. zrob komende ktora ci pokaze poziom glodu jak juz sie zalogujesz itp

3. pokaz textdraw ktory wyswietla glod, chodzi o string wyswietlajacy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak chyba będę musiał ten system zrobić od nowa. Ciągle coś z nim nie tak jest, napiszę go od nowa, trochę inaczej. :)

Jak na razie, dziękuję wszystkim za pomoc. Proszę jeszcze nie zamykać tematu, bo jak coś nie będę wiedział podczas tworzenia tego systemu to napiszę. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.